Malaariarohi Indias.

Kas kellegi on kogemust kust ja kuidas saab osta Indias malaaria rohtu. Reisi lõppkuupäev on lahtine ning seega võib tekkida vajadus varusid täiendada Delhis või Kalkotas.

Tänan.

Mina ostsin Delhis mingist suvalisest apteegist tänaval (retsepti pole vaja). Muidugi ma neid ei tarbinudki, sest Eestist kaasavõetud malaariarohud mõjusid mu tervisele väga rängalt. Mitu päeva olin haige. Aga jah Indias on malaariarohud ikka väga odavad võrreldes Eestiga.

Ei saa täie kindlusega väita, aga senise kogemuse järgi on malaariaravimid ilma retseptita saadaval igas malaariaohuga riigi apteegis. Ja seejuures oluliselt odavamalt, kui Eestis. Tasub muidugi küsida toimeainet. Neid on vist laias laastus 2.

Osta saab peaaegu igast aptegist ja apteeke on Indias suht palju. Ostsin kuu aja varu (2 nadalat tagasi) ja kokku laks maksma 1500 ruupiat, see on kuskil 23 euri. Eelmine kord kui Indias kaisin, siis Eestist ostetud Malaroned tekitasid ka vastikuid k6rvalm6jusid. Seekord pole probleeme.

to Ave, tänud. Kirjuta palun, mis nimega ravim Indias on. Või küsisid toimeaine järgi?

Sama teema alla peaks sobima kysimus vaktsineerimise kohta India reisi tarvis. Täpsemalt jaapani entsefaliidi vaktsiini yle murran pead. Oleme minemas pea kolmeks kuuks, pohiliselt plaanime olla Keralas. Yhesonaga, kas olete otsustanud nimetatud vaktsiini kasuks voi panustanud pigem sääsemyrgile?

Apteegist kysisin malaariavastaseid tablette. Apteekrid seal vaga haritud ja oskavad seletada-soovitada. Apteeke iga nurga peal, pole probleemi kui peab vahepeal juurde ostma. Nime kahjuks ei maleta, olen netipunktis praegu :D Osta kohapeal saasespray kaa.
Kaks aastat tagasi kui esimest korda kaisin , siis tegin Eestis A+B hepatiidi kompleksvaktsiini. A hepatiit on siin levinud. Aga pese kasi ja tarbi pudelivett, siis peaks OK olema. Ahjaa, hoia kanamunadest ka eemale, salmonellat voib kergelt saada.

Kas Indiast ostetud malaarioa rohtusid saab ikka usaldada? Kas nad toimivad sama hästi, kui need, mis Eestist osta saab? Kas Indias ei ole nende jaoks retsepti vaja?

Tänud :)

Retsepti pole vaja. Seal kohalikud ka tarvitavad ju neid. Pealegi Indias on meditsiin suht kõrgelt arenenud.

Tegelesin rohu usaldusväärsuse teemaga väga põhjalikult. Proviisorid jagunevad kaheks (nagu elus ikka):). Ühed väidavad, et India ravimid on heal tasemel (suur osa valmistatakse seal) ning teised, et ravimitest on leitud tsementi (Ppfizer esindaja) ning mõistlik on kodust kaasa osta.

Ise otsustasin ikkagi viimase kasuks, sest ei taha reisil kulutada energiat muretsemisele.

Malaaria tabletid?

Plaanin minna Goasse Palolemi märtsis kolmeks nädalaks. Lasin ennast vaktsineerida Ahepatiidi ja kõhutüüfuse vastu, arst soovitas ka malaaria tablette. Kui vajalikud need on? Vaatasin, et ei ole just kõige odavam lõbu. Mis rohte te veel soovitaksite kaasa võtta? Söetabletid äkki? Aitähh vastuste eest!

Loteriis võita on üsna väike tõenäosus. Samamoodi on malaaria saamisega. Mõlemaga võib õnneks minna, eks otsusta ise. Viimati kui ma ühte india lehte lugesin oli jutt, et malaaria on Goas tõusuteel. See kui keegi tervelt tagasi tuleb ja teatab, et probleemi pole - seda ei maksa tõe allikana väga võtta. Fakt on see, et sääsed seal lendavad ja mõni sulle londi sisse lükkab, kas saad haiguse või ei saa, eks selle järgi saad siis iga õhtu järele mõelda kui tablett hinge all pole.

Just tuldud (küll India idarannikult) rahuldustundega hinges, et malaaria rohud said Eestist kaasa ostetud. Tõenäosus on ju alati olemas ning on üsna tüütu muretseda iga tekkinud sääsetäpi pärast. Liiati reageerisid Hindud ise väga aktiivselt igale pinisejale - see pani mõtlema!

2011 olin Goas ja sääski jagus sinnagi. Parem karta kui kah etseda.