Malaisias juhiload

Tere!

Ees ootab reis Malaisiasse ja plaan on kohapeal rentida auto või roller.

Palun infot, kas olete teinud selleks rahvusvahelise juhiloa?

Kui ei ole mootorratta juhilube, siis kas saab ikkagi seal rollerit rentida?

See kas keegi teine teeb või ei tee rahvusvahelist juhiluba ei puutu asjasse. Vastavalt 1949 Genfi liikluskonventsioonile peab olema rahvusvaheline juhiluba. Asi see siis teha, mine ARK-i võta kaasa foto ja 26 eur. ja tee ära.

Rolleri rentimisel ei küsi keegi lube. Aga sõita seadusejärgselt ei tohi.

2
0

Seaduslikult peaks Eesti juhiloast piisama.

Seadus ise - https://www.mot.gov.my/en/Documents/Act%20333%20-%20Road%20Transport%20Act%201987.pdf Punkt 28 on välismaa lubade kohta. Mingi täpsustav nimekiri on näiteks siin, kus on ka nimeliselt riigid mainitud - https://cir.umpsa.edu.my/images/FOREIGN_LICENSE_RECOGNITION.pdf

Põhimõte vist selline, et kui juhiluba on ladina tähtedega, siis pole rahvusvahelist luba vaja. Kui on mingis muus tähestikus, siis on vaja tõlget, aga kõlbab ka rahvusvaheline luba, mis juba aitabki luba inglise keelde tõlkida.

Vaatasin suvaliste rahvusvaheliste rendifirmade kohalikke reegleid ja seal on ka selgelt kirjas, et piisab kodusest juhiloast, kui see on inglise keeles loetav. Meie luba on vastavalt EL-i standarditele ja selle lugemisega enamikes maailma riikides probleeme ei teki isegi, kui see kribukirjas selgitus seal äärel on reaalselt eesti keeles.

2
1

Endal ka veebruari lõpus minek ja tegin rahvusvahelise loa ära. Soovitan ARKis aeg ette broneerida ;) Aitab vältida 60+ min seismist ja ootamist seal.

0
0

Fakt on see, et 3-ndates riikides tee ääres seadusega vehkimine võtab x aja ja ei tea kunagi kas lõpuks õigeks jääd. Minu jaoks vähemasti aeg=raha ja raha (aega) üleliia pole kunagi, aga 2x26EUR kulutus (mõlema konventsiooni kohase papiraamatu eest) ei ole just maailma kõige suurem väljaminek.

Üks kehtis aasta ja teine 3aastat, mul need konventsioonid alati sassis, aga see mille Eesti alles hiljaaegu ratifitseeris kehtib aasta.

Tunduvalt rahulikum liigelda, kui papiraamat kaasas. Aasias hakkab roller üldiselt 125cc alates, ehk siis jah, sellise aparaadiga liiklemiseks on vaja A-kategooria juhiluba. Malaisiat ei tea, aga Tais sõltuvalt piirkonnas on see politseile (nii RV juhiluba kui ka A-kat) eriline maiuspala. Rendipunktis ei huvita see luba kedagi niikaua kuni midagi ei juhtu.

3
0

Meil minek 22.02.2024

Tegin ka rahvusvahelised juhiload ära. Kehtivad 1.a ja koos eesti juhiloaga.

0
0

Eelmisel aastal käidud ilma rahvusvaheliseta. Ei ühti küsimust rendis. Kontrollpunkte teedel ei kohanud, politsei tühja ei peata. Kui peatab, siis juba ilmselt asja pärast ja vaevalt siis enam papist lube tahetakse, kui rikkumine olemas. Nagu öeldud, Malaisias EI PEA olema RV juhilube.

1
1

Jaanus, reisitargalt.vm/riigid/malaisia kirjutab, et siiski on vaja. Asjaolu, et rendis ei küsitud, ei päde, nende ülesanne on renditeenust pakkuda. Teine asi võib olla õnnetusse sattudes, siis ilmselt probleemid nii politsei kui kindlustusega.

1
0

VM ei oma kahjuks kogu infot kõigi maailma riikide seaduste jms kohta. Nad üritavad kuidagi kontrolli all hoida infot riiki sisenemise tingimuste kohta, mis on vahel siiski veel vananenud, aga näiteks see liikluse osa on enamike maailma riikide puhul lihtsalt kopeeritud tekst, millest juhindudes midagi halba juhtuda ei saa. Samas võivad kohalikud seadused lubada ka Eesti lubade kasutamist. Malaisias on see vastavas seaduses lihtsalt ja selgelt kirjas. Link on ülal olemas.

Vastuseks ei päde väide, et katsu sa siis kohaliku politseiga seaduste üle vaidlema hakata, kui teel kinni peetakse vms. Kohalikud politseinikud on seadustega samuti kursis ja ei hakka sellisel teemal vaidlema. EL-i lubade standard on nii üldtuntud, et seda pole seal vaja kellegil eriti uurima hakata.

4
0

Kuna Malaisia teemel postitus tekitati, siis ei hakka uut looma vaid küsin siin - mul kohe minek ja nädala keskel on India uus-aasta (Thaipusam). Kas Batu koopaid oleks kõige mõistlikum külastada päev enne, Thaipusami päeval või päev hiljem. Mul väike kahtlus, et õigel päeval saab küll pidustusi vaadata, aga rahvast nii palju, et koobastele endile väga ligi ei pääse.

https://publicholidays.com.my/thaipusam/

1
2

Rega1872, kuidas/millise transpordiga külastasid Batu koopaid? Me ka märtsi alguses seal ning sooviks teada, kuidas oleks kõige parem/mugavam külastada Batu koopaid?

0
1

KTM rongiga Hiinalinnast ca 35min.

Külastasin 3-päevaste pidustuste viimasel päeval (25.), kui toimus korralik karneval kümnete tuhandete osavõtjate ja pealtvaatajatega. Ilma selle meluta oleks koopakülastus veidi lahjaks jäänud.

0
1

Mina kasutasin kõikjal Grabi. Toimis hästi ja võib olla ühistranspordist isegi odavam.
Siin saab vaadata nende hinnaprognoosi.
https://www.grab.com/my/fare-check/

0
0

Rong on lihtsaim, jaam kohe koobaste juures. KL on väga jalakäijavaenulik. Jaam linnas võib sulle silmaga nähtav olla, aga sinna jõudmine võib osutuda teede, jõgede, aedade jms tõttu võimatuks. Sel põhjusel võtsime ise vahel grabiga taksot - lihtsalt ei suutnud tuvastada, kuidas jaama jõuda.

0
0

Ühistranspordi kaart maksis 20RM (4€) ja sellega saab teha ca 10 sõitu. Mina ei suutnud seda tühjaks sõita 3 päevaga. Aga ma käisin ka suht palju jala suvalistes kesklinna piirkondades.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased