Mallorcale- kuhu elama?

Tere!Olen kohe sõbrannaga Mallorcale minemas, hetkel olen bookinud kiirelt mõned majutused kuna hooaeg käimas ja oodata ei ole mõistlik. Tahaksin  mõne kohaliku eestlase või teadjama käest kommentaari kohtade osas. Selgituseks, et soov ei ole mööda tripi baare tuiata vaid pigem ringi vaadata, sõita, samas rannas käija nii, et poleks vaja pikka maad rassida, et lina maha visata. Shopata oleks kah lahe aga hirmsuure möllu sees olla ei taha. Ja samas ei taha olla ka kuskil metsas omaette. Ehk siis miski mõnus keskus, rannas. Kas Palma lähedal on väga suur sigin-sagin. Iseeneset tahaks linna nähe. Mis oleks veel vaatamist väärt? Igale poole  me ei jõua sest aega vaid 6 päevaValikutest hetkel: Magaluf, Colonia Sant Jordi, Lluchmajor

Kas Sulle ei tundu, et "shoppad" kahte eri puhkust.

3
0

Magaluf peaks ennekõike olema noorte peopaik ja ka Magalufi rannas on päeval joobes noori üksjagu. Eelistasin alati Palmanova kanti päevasel ajal, mis asub kohe kõrval, kus on. rahulikum. Öösel aga kui on peosoovi, siis Magaluf ja ka sinnakanti rannaääres on avatud õhtul baare terrassiga, kus vaiksemalt aega veeta. Seega soovitaksin ööbimiskohta PalmaNovasse vaadata. Kolmest väljatoodud piirkonnast soovitaksin ka seda kanti, kuna asub lähemal mägedele ja läänesse liikudes on palju ilusaid väikseid rannakesi, mis näevad imeilusad välja. Palma linn on autoga vaid 20 min kaugusel. See on ka koht kus shopata. Palma linna lähistel rannad mulle ei meeldinud võrreldes ülejäänud saare randadega. Soovitan külastada Sa Calobra randa.

0
0

Soovitaks El Arenal ( hotell HSM Son Veri) pikk rand, pealinna lähedal, hea bussiühendus.

1
0

Playa Palma

0
0

Meie ööbisime Santa Ponsas, väikses  linnakeses mere ääres. Seal saab võtta merekruiise (suurema tuulega ei pruugi laev väljuda ja piletimüüja võib pärast  peidus olla :) ). Tore on reis vanaaegse rongiga (Palmast) ühte mereäärsesse asulasse. Ja muidugi koopaid saab saarel vaadata nagu ehk isegi teate.

0
0

Tulime just 2 nädalat tagasi Mallorcalt, ööbisime üsnagi Magalufi keskel- kõik käe-jala juures. Kuna eelnev eeltöö oli tegemata ja otsisime pigem hea hinna-kvaliteedi suhtega hotelli, pidime Magalufis pettuma. Vähe sellest, et hotell oli täis noori, kes Gold AI-st viimast võtsid, oli ka linnapildis näha palju pidutsemist ja lällamist. Seega saime üsnagi ruttu aru, et Magalufis me oma päevi veeta ei taha. Seega käisime enamik ajast bussiga Palmas, kus sai käia viisakamates kohtades (eriti meeldis imeilusa vaatega kokteilibaar '49 steps' ning vanalinnas üks restoran (nime kahjuks ei mäleta), kus teenindus oli laitmatu). Seal sai ka erinevates turistipoodides ringi vaadatud, samuti sai elukaaslane vajalikud shopingud tuntumates ja vähem-tuntumates kohtades sooritatud, katedraali külastasime ning kuigi me Palmas üheski rannas ei käinud, on võimalik ka seda seal teha. Magalufi-Palma vahelt sõidab buss üsna tihti, kuid võib teinekord rahvast täis osutuda ja siis seal 30+ kraadise kuumusega bussis loksuda ca 1h on tegelikult paras piin. Paar korda sai ka takso võetud, kuna jäime liiga kauaks Palma söögi- ja joogikohti avastama, 20min mugavat sõitu läks maksma umbes 25eur (buss oli ca 3€). Ehk saad siit mõned otsused teha ;)

0
0

Arenal ja Magaluf on rohkem pidutsejate kohad. Soovitan Palmanovat ja Santa Ponsat, kus on kindlasti rahulikum. Teiselpool saart on väga ilus koht Alcudia ja Puerto de Alcudia, samuti Puerto de Pollensa.Palmanovast ja Santa Ponsast käivad Palmasse bussid. (Nº104, 105, 106, 107), pilet maksab 3.15, rohkem infot siit :https://www.tib.org/es/web/ctm/autobus/seccio/100Shoppamiseks võib minna Palmasse (ostukeskused Puerto Pi, El Corte Ingles) aga parem ostukeskus on linnast väljas lennujaama kõrval. Sinna on kõige kergem minna autoga või taksoga. https://fanmallorca.com/fan/como-llegar/ Samuti on linnast väljas outlettide keskus Festival Park. Sinna saab minna autoga või ka Palmast rongiga. https://mallorcafashionoutlet.comKindlasti soovitan rentida auto, et külastada-avastada Tramontana mäestikku, mis läbib saare läänepoolse osa. Palma katedraal on väga ilus nii väljast kui seest. Samuti tasub minna külastama Draakonikoopaid (Puerto Cristos).Takso on suhteliselt kallis Eestiga võrreldes. Uber on keelatud saare valitsuse poolt. Bussiliiklus on suhteliselt ok. 

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased