trip-krainetrip-ukraine-dark
Maroko Agadir

Ootan Agadiri hotelliinfot. Tahaks ranna ja kesklinna lähedusse. Mida soovitatate? Kas on siin keegi,kes Aurinko teeneid kasutanud?Kuidas nov. keskpaigas ilm on ja kas ujuda kannatab? Jagage muljeid!

Hei! Aurinko teenuseid pole kasutanud,aga olen mõned nädalad veetnud-peatanud Al Moggar Garden Beachi nimelises asutuses.Soovitan.Ookean kohe üle autu tee.Novembri kohta ei tea,aga märtsis ja aprillis on alati vesi olnud soe.Kindlasti ei ole mõtet kogu aega Agadiris mööda vaja saata vaid ikka Essouiras ja Marrakeshis ka käia-sõita,esimesse rendikaga,teise liinibussiga,aga souk Agadiris ka lahe...

Aga mida arvata Germalo Maroko ringreisist?

Mine kindlasti mujale ka.Agadir on kyllaltki väike. Meie soitsime näiteks kohaliku transpordiga Agadirist välja.Käisime surfajate rannas. Samas sai ka kaameli seljas soita. Sattusime veel kogemata mingile turule ,kus myydi mägede viisi igasuguseid puuvilju ja muid tooteid.Nägime kuidas inimesed kylas elavad.Kahetsen ,et ei saanud pikemaid reise ette votta. Ise avastades paiku on ka ponev !

Tere,

plaan reisida Marokosse. Huvitavad hinnad ja vaatamisväärsused. Minek on Agadiri. Milliseid kohti tasuks sealkandis külastada?

Hindade kohta huvitavad argaaniaõli, restoranisöökide ja õlu/muude jookide hinnad? Kas hinnad üldiselt Eestiga samal tasemel või kuidas?

Mida Marokost peale argaaniaõli veel kaasa tasub osta?

Ette tänades, Johanna

Carrefour-is 0.33 õlu alates 1 euro purk, klaaspudelis õllele lisandub taara maksumus, odavaim vein 3.4 eurot liiter, 0.7 liitrine 40 kraadine piirituse jook (päris ok) 6.6 eurot.

Agadiris soovitan soojalt Hotel Timoulay'd. Väga hea teenindusega korralik asutus. Ei ole pealetükkivat sõkkumist. Kõik on puhas. Korralik bassein. Toidud on klass omaette. Hea asukoht. Mis puutub toidu-joogi hindu, siis fix hindadega poodides on üldiselt sama mis meil. Mitte fix price puhul küsitakse näo järgi turistilt muidugi üüratu hind ja siis sõltub juba kauplemisoskusest-viitsimisest. Restoranides, eriti turul, tasuks olla väga ettevaatlik ja eelnevalt hind selgeks teha. Kalaturu peal tuldi nt. jutuga, et algselt kokkulepitud hind ühe grillitud kalataldriku eest on per nägu - ehk pere peale korrutada kolmega. Vaidle siis nendega.

Novembri keskpaigas saab ikka ujuda,tavaliselt päeval soe ca 25 kraadi,ainult öösel jahe.

Käisin Marokos veebruaris. Kindlasti tasub lisaks Agadirile ära käia ka Marrakechis, omalt poolt soovitan ka Essaouirat: näiteks rentida auto, 1 päev Marrakech ja 1 päev Essaouira. Teed on korras ja autorent pole kallis. Alternatiiv on bussiekskursioonid, kuid isiklikult eelistan omapead seiklemist.

Lisaks arganiõlile võid vaadata kohalikku käsitööd, nt nahktooted (kuigi minu maitse japoks pisut liiga rohmakad). Marrakechis on lausa eraldi disainriiete kvartal Sidi Ghanem, http://www.sidighanem.net/enseignes-sidighanem-marrakech-maroc.php, väga hea kvaliteet ja hinnad Euroopaga võrreldes poole odavamad.

Restoranisöökide hinnad sõltuvad restoranist, aga minu jaoks oli Essaouira hinna-kvaliteedi suhe väga hästi paigas.

Nagu Kaidur ütles, on mittefikshinnad kokkuleppe küsimus. Marokos annab üldiselt hästi tingida, nad ei pahanda, kui nende pakutud hinda omapoolse pakkumisena 70-80% vähendada ning lõppkokkuvõttes umbes kolmandiku peal kokkuleppele jõuda.

Nt taksosõidu osas on hea umbkaudu teada mis on nn soodne turistihind - maksad küll kaks korda rohkem kui kohalik maksab, ent ca 1/3 algselt küsitud turistihinnast. Kui ise sõbralikuks jääda, siis õnnestub päris hästi. Vähemalt minimaalne prantsuse keele oskus tuleb kasuks.

Marrakechis tasub proovida kaarikusõitu, sealjuures on soovitav võtta fikshinnaga ühe otsa sõit, nt Majorelle aiast keskväljakule, kuna see on soodsam - tavaliselt üritatakse pähe määrida nn vanalinna tuuri, kus maksad tunnihinnaga ning see on päris krõbe. Hinnakiri on igas kalessis üleval, istu peale, naerata, koputa marsruudile mis tahad ja jää enesele kindlaks, siis läheb läbi ;)

Ka liinibusse julgen soovitada. Nii CTM kui Supratours on igati euroopalikud, usaldusväärsed ja kasutatavad. Essaouira ja Marrakech on nendega hõlpsalt kättesaadavad.

Sai tuldud just Agadirist. Ega seal kohapeal palju vaatamisväärsusi ei ole. Käisime turul - Souk El Had, linnupargis, medinas (vanalinn), mis on ehitatud küll hiljuti, aga traditsiooniliste materjalidega, see asub kuurordist väljas. Siis vaatasime üle pargi Jardim Olhao koos maavärina muuseumiga, mis koosnes peamiselt fotodest. Kahjuks oli remonditööde tõttu kinni berberi muuseum, alates 30.10 aga taas avatud. Jalutasime jahisadamas, mis oli erakordselt kena. Argaaniaõli ja erinevaid tooteid sellest müüdi igal pool. Ostsime kaasa ka erinevaid maitseainesegusid.