Matk Belize vihmametsas - mida peab teadma esimesel korral?

Märtsis avaneb põnev võimalus seigelda 2 nädala jooksul Belize´is vihmametsas. Ei ole varem käinud selles piirkonnas (Kesk-Ameerika) ega ka vihmametsas matkamas. Praegu palju küsimusi vaktsineerimise, sobiva riietuse, turvalisuse, vajaliku varustuse jms kohta. Kas keegi oleks nõus kogemusi jagama ja jätma oma meiliaadressi, et saaksin otse ühendust võtta? Oleksin väga tänulik!

Mul ei lähe meelest jutt, kuidas üks sai vihmametsas hunniku kaane kõige veidramatesse ja privaatsematesse kohtadesse hoolimata sellest, et kandis peaaegu kalipsot. :D

Halbu suuremaid loomi on. Ma ei mäleta nime. Kohalikud ütlevad et tiiger. Küll sarnane aga vaiksem lutu.

Aga kindlast lähed giidiga ja jääd ellu.

Sõltub kõrgusest. Vihmamets justkui eeldaks teatavat kõrgust. Kunagi sai Costa Ricas Santa Helena vihmametsas paaritunnine tiir tehtud ja see võttis päris läbi. Kilejope oli seljas, sest niiskust oli 100% ja kogu aeg tilkus kuskilt midagi. Samas oli piisavalt soe ja kile all higi metsikult voolas. Igatahes tasub uurida, mis sellistes tingimustes oleks kõige mõistlikum selga panna, et liigselt ei piinleks.

Sai käidud 2 a tagasi 1 päevastel matkadel, rada oli ees, satikaid polnud väga seal, raja ääres oli küll mittemürgimadusid aeg-ajalt. Kuum oli küll, kandsime lühikesi pükse, sandaale, t-särki. Mäkke ronimist oli ka, aga mäe otsas oli kosk ja sai ujuda. Kilejopet ei oleks tahtnud, niigi niiske ja higine.

Meelde tuli. Pumasid on ka. See ei tee nalja.

Ja seda vaikest

 tiigrit kutsutakse siin Belize lahedal Tigrillo. Kanu ja hanesid siin naksib aga ainult rinnaosa kus hea liha.

Justkui polevat inimesi runnanud.

Madusid on vaga halbu. Ma ei maleta, mingi habe...... . Selle hammustuest....nojahhh pole uldiselt paasu enam !!! See on must ja pea juurest kollane.

On veel uhed triibulised ilusad~ must, punane, kollane. Halvad !

Ja tapilised. Halvad.

Alles 3 paeva tagasi uks utles et ara magedesse mine aga vahemalt ara oobi seal.

Seda viimast tean omast tarkusest et uksi voib sinna jaadagi.

Vahest kain koperdamas all dzunglites.

Silmad lahti ja koik.

See on ontsilla ehk tiigerkass. Sarnane- kuid veidi suurem- tegelane on otselot. Ka jaguarundit kutsutakse millegipärast tigrilloks. Suured kaslased on aga puuma ja loomulikult Kesk-ja Lõuna-Ameerika tippkiskja jaaguar.

Triibuline madu on tõenäoliselt korallmadu