Matkaautoga nädalaks Norrasse

Perega (lapsed 6 ja 8) minek nädalaks ajaks Norrasse juuli lõpus.  Laevaga Kapellskäri, sealt pika hooga Norras Bergeni suunas ning siis edasi on tarkus otsas. Iga päev pikki tunde autos ei sooviks veeta, tähtis ei ole tuhandete kilomeetrite läbimine ja kümnete koskede vaatlemine, vaid pigem normaalses kauguses olevate võimalikult erinevate vaadete nautimine. Trollitee tundub esmapilgul kaugele jäävat (ja ei meelita väga ka see matkaautoga kitsastel teedel keerutamine).  On kellelgi häid ideid, kuhu minna (mis on suurima elamuse jätnud) või nädalast mitte-veri-ninast-välja-marsruuti ning ka kommentaari matkaautoga peatumiskohtade osas?

Oleme käinud sõiduautoga kolmel korral ja iga kord umbes kaks nädalat. Kui on loodushuvi, siis ühe nädalaga õiget Norrat eriti ei jõua näha. Võimalusel varuge rohkem aega. Unistame ka matkaautoga minekust (mitte matkabussiga, kuna aeglasem, osad teed kitsad ja serpentiinilised ning osad teed matkabussidele suletud jne).

Kahe viimase reisi pildid 
Arvutis täisekraanil vaatamiseks saab kasutada (albumi algvaates) paremal üleval nurgas olevat slideshow klahvi (kuvari pildike) ja siis (pika klahviga) pausi peale pannes noolega liikuda edasi-tagasi.

Seletage lollile, mis vahe on matkaautol ja matkabussil?

matkaauto on auto millega matkatakse , aga matkabuss on buss millega matkatakse, sisestades sõnad auto või buss google pildiotsingusse võib saada parema pildi

Siis on veel matkasuvilad ja välismaa keeles motorhome-ks kutsutud asjandused, mis on tegelikult kõik üks ja sama asi, kõik nad on B-kategooria sõidukid ja bussist ikka valgusaasta kaugusel. Liiklusvahendi mõistes kuuluvad nad hoopis mahtuniversaalide kategooriasse. Kasutajate ja nende rentijategi seas on terminid segi nagu Kört-Pärtli särk ja kasutatakse kordamööda kõiki nimevariante, millest ei maksa end häirida lasta. Ahjah, mõni kasutab veel karavani nimetust, aga selle all mõistetakse tavaliselt siiski järelveetavat haagissuvilat. Aga ka mitte alati.

Ookeani taga seevastu on juba järjest laiemalt kasutusel väheke tummisemad isendid, nagu näiteks järgmine:
See on juba küll bussi moodi, aga siinpool suurt vett pole ma sellist isegi eemalt näinud:)

Trollitee ümbruses palju ilusaid kohti, näiteks Atlanditee, Geiranger, Dalsnibba ja üldse see 15. tee

Enamasti pole inimestel vahet, kas öelda matkaauto või matkabuss.

Ameerika bussidest on meil registris vähemalt 1 isend olemas või siis oli:
Pildiotsingu 2 esimest rida ja sisu 2 järgmist.
Seda iludust sai matkabusside kokkutulekul tihti näha.

Ise olen pidanud matkaautoks kaubikute (MB Sprinter, VW Crafter, Fiat Ducato jne) keresse ehitatuid. Need on kitsamad, tihti rataste väiksemate esi- ja tagaülenditega, saab ka 4x4. On ka pikapite kasti tõstetavate või nende kasti asemele paigaldatavate moodulitega jm. Samuti maasturite ja minikastikate kabiini taha paigaldatavate moodulitega jne. Olemas ka sõidu ajaks langetatavate katustega. Madalamad (tavaliselt väiksemad) on tõstetava katusega ja tavaliselt ilma sansõlmeta  (MB Marco Polo, VW California jne). Mahuvad igasse parklasse, üleveod odavamad, suurematel ülevedudel mahuvad merekonteinerisse jne. Väiksemaid on tõstetava katuse asemel ka kõrgemaks ehitatuid jne.

Täiendasin veel eelmist postitust. Selles loetletud variandid on väiksema mugavusega, aga võimaldavad lihtsamini avastada äärealasid.

Terminitega on kahjuks jah suur segadus.

Läheme ka matkabussidega kaheks nädalaks Norra. Minnes läheme Stockholmi kaudu ja tagasi läbi Helsingi. Kesk Norras plaan paigas kuni trollitee ja atlanditeeni , aga mis huvitavaid kohti soovitate teel Kristiansundist  Lofootideni?

Hei, pikk100 !

Kui palju sellise tiiru tegemiseks aega olete planeerinud ? kas Norra tasulisi teid, tunneleid jm. arvesse võttes on vajalik mingi eelnev tegevus (mingist ettemaksust olen kuulnud) või saab kõik maksud jooksvalt kohapeal tasuda ?. Endal ka plaan pisikese matkaautoga augusti teise nädala keskel Tallinnast/Paldiskist liikuma hakata.

Aega plaanisime 15 päeva ja maksudega peaks kohapeal hakkama saama , vähemalt väikese autoga siiani saanud. Plaanis veel paariks päevaks kalapüügiks paat rentida.