Matkakott

Tahaksin teada et kas selline matkakott sobib matkamiseks hästi ja kas kõik hädavajalikud asjad mahuksid sinna ära. Oskate äkki ka midagi kvaliteedi kohta õelda.

http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/FerrinoTransalp75!OpenDocument&vw=Class&f1=Seljakotid . . . !

Koti kirjelduse järgi tundub, et suusad ja kirka mahuvad ära ja kokku läheb nodi sinna sisse 75 liitrit. Arvesta kokku, mitu liitrit Sul hädavajalikke asju on ja tee lihtne matemaatiline tehe :) Kui tõsiselt rääkida, siis mine kohale, näpi kotti, proovi selga. Matkaspordis on minu kogemuste järgi väga sõbralikud inimesed, laovad kindlasti koti kraami täis ja annavad nõu pealekauba.

Kui mu auto paak on pooltäis, siis kas ma jõuan kohale?

Vaevalt, sinna lastakse ainult tühja paagiga

Mul on õnnestunud analoogse koti omanik juba ca 3 aastat olla ja ei kurda - vöörihma pehmenduse õmblus on ainus asi, mida tuli lasta parandada. Muidu on küll mugav ja praktiline, kõiksugu vidinad annab nii ära mahutada, et need saab ka kiirelt kätte.

Sobivust pead muidugi proovima, ma jooksin seal 15 minutit mööda treppe ringi, 10 kilo jagu telke kotis. Iseenesest on kott küll päris hästi reguleeritav, aga ilmselt pole mõeldud just Stallone kehaehitusega inimesele. Samas selle asja positiivne külg on see, et saad ka vajadusel oma naispoole koti ette rakendada :)

Seda pead ikka ise teadma, palju sul hädavajalikke asju on, mina olen siiani ilusti saanud 75 l hakkama. Kuldreegel kipub muidugi olema see, et osta nii suur kott, kui tahad, ikka paned selle pilgeni täis.

Et siis triplekix andis teemaalgatajale märku, et ta peaks küsimuse ümber formuleerima.:)

Kas Sa, DumbSheep, jõudsid omale juba matkakoti osta? Nimelt mul seisab üks sinine Transalp75 juba pikemat aega nurgas. Ise tema mugavuse üle ei kurda (väga hea kott on!), aga seoses suuremate matkade vähemaks jäämisega ja väiksema koti (45L) olemasolu tõttu, on ta juba ca 2-3 aastat tühjalt seisnud. Mudelilt on ta küll natuke vanem variant, kui praegu Matkaspordis müüdav (ostetud 2002/2003 a. Matkaspordist), aga täitsa korralik - lukud/rihmad töötavad. Läbi teinud vaid mõned matkad Eestis ning käinud korra Krimmis ja Iirimaal.

Kui tahad võin soodsalt müüa (ca. 800 EEK).

Tegelikult ma andsin märku, et ta kirjutaks lahti, et mis on "vajalikud asjad"?

Kui kott veel pakkumises, äkki annad kontaktandmed või võtad ühendust. Oleksin ise ehk huvitatud, kuna matkad alles ees. MSN ja meil rints26 ät hotmail.com

Ma ei soovita küll ferrinot. See puhta minu arvamus. Mul endal oli esimene kott ferrino oma mõtetult kallis ja ebapraktiline. Nüüd kasutan ma Matrixit palju parem eesi oma toodang ka veel. Matrix teeb su keha mõõtuted järgi ja saad vailida värvi ja pole ka ültse kallis.

Endal matkakott Ferrino. Julgen soovitada küll. Väga hea, paktiline, vastupidav ja mugav. Naisele sai soetatud Campuse oma. Ilus, roosa, nunnu ja mugav:))

Ferrino kotil ei ole viga midagi, lihtsalt üks kott ei saa ühtmoodi hästi kõigile selga sobida. Ja minu Ferrino overland(?) pidi just seepärast omanikku vahetama.

Nüüd Matrixi sumadaniga käies olen sellega küll üsna rahul. Aga kas nende eest küsitav on palju või mitte, on siiski suhteline. Kott võib ju hinda väärt olla, ilma Made in China siltideta ja puha, rootslaste toodanguga võrreldes ka hinnaeelist omada, aga kui kogu eelarve juhtubki olema 2-3-4k, siis ju külma kõhuga seda 2,7k kanti minevat summat välja ei käi (ma olen ka eelmisi Saarema ringi teemasid sirvinud). Kasutatud kotti ostes peab kas suurusega ropult vedama või tuleb Tartus rihmad suuremate-väiksemate vastu vahetada. Matrix on ka lõpuks veebi uuendanud ja lausa uue e-poe püsti ajanud - http://www.matkapood.com

Edasi targutades, üldse enne poodi minekut prooviks ma mõnelt sõbralt-tuttavalt suvalise 50+ koti mõneks ajaks laenuks saada, laoks mingit manti täis, prooviks üht- ja teistpidi pakkida. Nüüd käiks selle täislastis kotiga paari-kolme-neljatunnistel jalutuskäikudel. Oleks kohe teada, mis sinna liitrite sisse tegelikult mahub. Peale mingitki kogemust oskab ehk ka poes vähe teise pilguga ringi vaadata. Muide ma leian, et valikusse ei tasu võtta vaid ühte kotti. Isegi mitte ühte poodi - Järve Matkaspordist saab tühise vaevaga Trekkerisse ja Tartu mnt omast RedFoxi jalutamine ei ole ka eriline vaev ning kohe on valikus ka Tatonka, RedFox jm märki kandvad asjad.