Telgiga matkamine Tenerifel

Tere,Novembri alguses lendan Tenerifele. Plaanis on põhiliselt matkata ja võimalikult palju aega veeta looduses. Küsin teadjamatelt nõu, kas Tenerifel on lubatud telkida kusiganes? Ja kuidas on lageda taeva all magamisega, ainult magamiskotis- kas see on seadusega kuidagi reguleeritud?

Tenerife on mägine ja kilomeetrist alates mägedes on öösiti harilikult pilved. Kui sa magad magamiskotis, siis ärkad sa pilve või paksu udu sees. Omal käel mingit matkarada leiutama ei maksa hakata, sest matkamisele on Tenerifel mõeldud ja seal on palju matkaradu. Soovitan väga otsida endale sobivad rajad ja seltskond ja matkata 'kultuurselt'.  See eeldab ööbimist kohalikes asulates, mida kohaliku keele valdamisel on võimalik soodsalt leida. Pealegi võimaldab ööbimine katuse all ennast pesta ja hankida joogivett, sest Tenerife on kuiv. Ookean on küll ümberingi, aga randa igalt poolt ei saa - kaljud.Mõni link kultuurseks matkamiseks: http://www.rutasdetenerife.com/ ja http://www.rutasdetenerife.com/Neilt saitidelt saab viiteid ka ööbimisvõimaluse kohta https://www.webtenerife.com/alojamiento/ ja muid käitumisreegleid.

Jõulude ajal telkisime 10 ööd suvalistes kohtedes, samuti magamiskotiga rannas. Probleeme polnud.

Kunagi sai proovitud ainult magamiskotiga liikumist, aga paraku sadas igal öösel vihma ja oli seega ebameeldiv. Juhtus see veebruari või märtsi kuus. Hiljem ostsin kohalikust hiinakate kaubamajast ühekordse telgi ja sellega sai enam-vähem hakkama, sest seal kus pidama jäin vihmaseid öid polnud. Randades on muide suured sildid, et telkimine keelatud, aga ka kohalikud olid mõnikord telkimas.

Telkimise kohta kahjuks ei oska kaasa rääkida, aga soovitaksin hoopis auto rentida ja soovi korral seal ööbida. Niimoodi on võimalik lihtsa vaevaga iga päev saarel uus koht matkamiseks välja valida, päev otsa matkata ja õhtuks tagasi auto juurde suunduda. Autorent on kohapeal väga soodne ja kütus samuti pigem odav. Julgen soovitada firmat AutoReisen. Kirjutasin enda autorendi kogemuse kohta siin: https://kadrijohanna.com/kust-tenerifel-autot-rentida/