Meditsiinitase Egiptuses?

Kas kellelgi on kogemusi meditsiiniga Egiptuses? Pean arglikult plaani detsembri alguses minna lapseootel abikaasaga reisile. Sihtkohtadena olen kaalunud peamiselt Kanaari saari kuid äkki tuleks kõne alla ka Egiptus..... Abikaasal reisi ajal jooksmas 20 rasedusnädal.

Millised on kommentaarid:)?

Tänud vastamast

1
2

Hurghadast ei tea, kuid Sharm on sõna otseses mõttes lapseootajate paradiis, nii ilma kui meditsiinilise teeninduse poolest. Ma arvan Kanaaridest parem, kuna Kanaaridel on hajaasustus ja vaevalt eritohtreid seal igal pool nii üks-kaks-kolm võtta on, kui hotellides vast on mingi üldarst. Sharm aga on pisike ja pth-pth-pth kui peakski midagi juhtuma, siis rasedusarste ehk obstetriciane on lausa hulgim. Nii lapseemasid kui lapseootajaid on Sharmis palju ja residentidel on aja jooksul juhtunud igasuguseid komplikatsioone, mida kõiki kirjeldada ei soovigi, aga niivõrd kuivõrd sellisel puhul võimalik, on emad - sakslased, belglased, britid - abiga igati rahule jäänud. Üks soositumaid arste on Dr. Ibrahim Yehia, tema vastuvõtt on Hadabas Aquaparki lähistel uue ehitatava raamtukogu hoones, tema tel ööpäevaringselt: 0105404646 Kui helistadki nii, ilma riigi koodi ette võtmata on kõne odavam, vist u 7 EGP minut? Või 4? ei mäleta enam. Kõik Sharmi eraarstid räägivad perfektset inglise keelt ja enamik neist on stazheerinud aastaid kas USAs või Saksamaal vms, Dr. Ibrahim nt Viini Ülikooli juures. Ütlen ausalt - Eesti (harilik, tänavalt sisse astudes) arstiabi tase sellega võrreldes on nagu käia med. õdede juures abi saamas. Sharm International Hospital on täiesti usaldusväärne, üks meie naaber, seal sünnitanud sakslanna jäi kõigega väga rahule. Meie ise käisime oma (juba sündinud) pisikesega Sharm Medical Center'is, kus tollal töötas meie lemmmikarst, vana mees, kes vist paraku enam ei tööta. Vähem suma kui suures haiglas, kus käisime ainult ultraheliuuringutel, aga eraarstid teevad neid ka.

Ms, mango hooaeg on küll juba läbi, kuid Sharmis kindlasti müüakse teda edasi - mango on raseduse ajal äärmiselt kasulik söögikraam, soovitatakse süüa vähemalt 1 mango päevas! Arvukalt, vitammiine, mineraale, antioksüdante. Kaalium, magneesium, fooliumhape jne, vt täpsemalt siin: http://www.preda.org/archives/2002/r02111802.html Mangot soovitatakse ka aktiivse sportimise vms järel kiireks kaotatud energia ja väljahigistatud mineraalide taastajaks. Head reisi ja toredat beebiootust!

0
0

Ooda Nile Delta, selgita palun, miks on Sharm lapseootajate paradiis? Pole küll Hurgadas sünnitanud, aga tahaks targemaks saada!

0
0

Tänud väga asjaliku selgituse eest. See annab võimaluse mitme sihtkoha vahel valida. Oskad sa öelda ka kindlustustingimuste kohta. Kas Eesti kindlustusfirmad rasedaid Egiptuses ikka kindlustavad või peab probleemi korral kõik enda rahakotist tasuma...?

Tänud ette

0
0

Kl 20.29, Sultanja: "Sharm on sõna otseses mõttes lapseootajate paradiis, nii ilma kui meditsiinilise teeninduse poolest" Kiirlugemine on vist see lugemisvorm, kui loetakse diagonaalis? :P

Millegipärast igatahes nii oli, et kes veel ei oodanud last, see hakkas peatselt ootama ja lapseootel kui ka lapsevankriga emasid liikus ringi palju. Üksvahe veeti isegi mingit beebiklubi käima, beebide ujumist korraldab vististi nime järgi üks soomlanna. Soe mõnus päike, kontidele sõbralik kuiv kliima, värske ja tervislik toit, ning mitte kõige vähemtähtsalt minu meelest võimalus raseduse ajal iga päev ujumas käia on ikka super nii enesetunde kui vormisoleku seisukohalt.

Kindlustuse kohta ei tea, ise viibisin kindlustusteta. Hinnad turistidele on umbes Eesti eraravi tasemel. Nt sünnituse kohta uurisime, et läheb maksma 1500-3000LE ringis, mugavusastmest olenevalt. Kui tähtaeg veel mitte kuidagi täis pole, siis loogiliselt võttes peaks olema hariliku arstiabiga võrdne olukord ja harilik kindlustusjuhtum. Kuigi kontrolli muidugi üle.

0
0

Käisin ise rasedana Sharmis 13.nädalat ja sain põiepõletiku. Algul olin ka hirmul mis nüüd saab, aga kõik läks hästi. Olin hotellis Sierra ja algul läksin hotelli arsti juures. Oli selline alles alustanud noormees. Tema ei olnud nõus mulle mingit rohtu andma kuna olin rase, vaid saatis mind Hadaba kliinikusse. Seal kutsuti kohale laborant tehti proovid, arst vaatas ultraheliga ja sain ka retsepti. See kõik toimus ikka päris hilja õhtul. Eestis poleks nii põhjaliku uuringut mingi põiepõletiku pärast tehtud. Järgmine päev olin juba uuesti liikvel. Minul oli tavaline tervisekindlustus(kuigi rasedusega seotud probleeme vist ei kindlustata) ja kindlustus maksis kõik Eestis kinni, ka takso sõidu. Aga seal tuleb oma taskust maksta kõik kas eurodes või dollarites, kõik arved ja paberid tuli kokku korjata ja küsida näiteks apteekist ja kindlustusele esitada. Ma ise arvestan alati reisile minnes ka sellise rahaga, et oleks olemas kui midagi juhtub. Mina jäin väga rahule ja olen ka oma väikeste lastega Sharmis käinud eelmine aasta oli väiksem 6 kuune ja suurem 2,5a. See aasta plaanin jälle minna. Ilusat reisi teile.

0
0

Mnjah, toredad soovitused küll (vähem surma kui suures haiglas ja sünnituse mugavus sõltub rahahulga suurusest). Aga sellegipoolest peaks kõik rasedad kindlasti kiiremas korras Egiptusesse sõitma kuna seal müüakse mangosid ja eriti otstarbekas on reis ette võtta sünnituse lõppfaasis kuna soomlanna korraldab beebidega ujumist. Lisaks veel, et eriti paradiis on, kui abielluda keskmisest jõukama araablasega, siis pole isegi 200- kroonist kindlustust vaja osta. P.S. Natuke hakkavad need laudlinassuurused igas-teemas-targutused pehmelt öeldes üle viskama, Trip.ee pole ilukirjanduslik almanahh.

0
0

Külm, mitte "vähem surma" aga "vähem suma" :). Ja - halloo :) - sünnituse mugavus sõltub rahahulgast ka Eestis - millises haiglas sünnitad, millises palatis elad jne.

Ole ka kena, kirjuta siia misasi see trip.ee siis on? Või kus on ilukirjandus? Või mis on faktidel põhineva soovituse "lubatud" pikkus trip.ee-s? Ma arvan postituse väärtus on kõige lihtsamalt mõõdetav sellega, et mis oleks siis, kui seda postitust või postitajat üldse poleks? Niisiis: kui sinu ülaltoodud postitust ja (mitmeid!) analooge, külm, üldse poleks, mida oleks trip.ee kaotanud?? Mõne postitja puhul tõesti tundub, et trip.ee vajaks lisaks chati-funktsiooni, kuhu oma teemaväline mulin suunata.

0
0

Huvi pärast vaatsin kas suma ÕS-i andmetel (minu lemmikraamat:)ka olemas on. Ongi: suma - sumin, lärm; segadus, korratus. Aga ma pole kuulnud, et seda eriti kasutatakse.

0
0

Tere,

Meil elukaaslasega, kellel jookseb 7-s nädal rasedust, samuti plaanis minna Sharmi. Reisi ajaks peaks see olema 9 või 10 nädal. Tahtsin küsida, kas ja kui palju peab jälgima seda toitu, mida pakutakse hotellis hommiku-,lõuna- ja õhtusöögiks? Kuna Egiptusest räägitakse kui "räpasest,mustast" maast, siis kas saab usaldada kõike! Kas keegi oskab näiteks hoiatada millegi eest, mitte ainult toidu suhtes, vaid ka muude asjade eest, sest mure ikkagi suur, esimene laps ikkagi tulekul:)?

Suured tänud!

0
0

Kõhuprobleemidest: http://trip.ee/node/12665 Millisesse hotelli lähete? Siis teavad sealkäinud ka toidukvaliteedi ja võimaliku treppidest turnimise asjus kaasa rääkida. Kui rasedus on seni komplikatsioonideta kulgenud, siis ette muretseda küll ei maksaks :)

0
0

Valin Fantazia, Sharm Cliff Resort ja Sol Verginia vahel. Muideks, millist keegi soovitaks.

0
0

Väga pikalt ei julge siin vastata ;), aga kõhuhaiguste ja mõnede hingamisteede külmetushaiguste ühisnimetuseks arstide omavahelises keeles on "mustade käte haigused", see peaks juba ette kõik ära ütlema. Ja mitte asjata pole 15. oktoober ülemaailmne kätepesupäev. Hotellide toidulauad on üldiselt OK ja Sharmis on ka toiduinspektsioon ja labor täiesti kohal ja olemas. Keegi ei soovi oma hotelli sulgemist keset kuuma äriaega triviaalsuse pärast. Vesi kraanis on OK, kui maitse ei meeldi, see on iseasi ja juua seda keegi ei käsi, aga see vesi pole põhimõtteliselt hullem kui on klooritud järvevesi Tallinna torustikes. Ei pea Evianiga hambaid pesema, kuigi kui meeldib, siis miks mitte. Egiptlased nt armastavad end pesta destilleeritud roosiveega, mida Sharmis siin-seal ka müüakse. Aga peske käsi. Kliima on kuiv ja tuuline, tolm levib hästi ja koos tolmuga haigusetekitajad. Iga kord enne kui midagi oma käega suhu panete, mõelge, mida enne just katsusite ja millal viimati käsi pesite. Ja kui midagi juhtubki, siis arste ja apteeke on igal sammul.

Muus osas ei ole toidu suhtes teada, et sellest midagi otseselt ohtlik oleks, k.a egiptusepärased road, v.a. nt hailiha ja veel paar süvavee kalaliiki, mis lapseootajale ebatervislikus koguses elavhõbedat sisaldavat, aga mida teile vabatahtlikult ja lõunaks kindlasti ei pakuta :). Seevastu pakutakse hommikulauas kindlasti egiptuse rooga nimega fuul - suhteliselt ebaesteetilise välimusega pruunikat plöga, mis tegelikult on lihtsalt purustatud oad ja toitumislehekülgede andmeil nt väga hea proteiiniallikas neile, kes liha ei söö. Hommikuti olevatki kasulik süüa proteiinirikkaid toite, mis teevad erksamaks, samas kui süsivesikud suurtes kogustes (leib, saiakesed jne ) teevad uniseks. Head isu! :)

Lõpetuseks, et siinkirjutaja elu esimene laps julgen mainida et "valmis" täielikult sealtmaa kraamist ja sealsetes oludes, midagi eriliselt vältimata, ja midagi pole öelda - on igati ponks laps :).

0
0

Esimest ja viimast korda Ainult Sulle!

Esiteks, viiteid minu blogile on siin olnud juba korduvalt. Sul aega on, otsi üles, külasta ja tunne kuidas maitseb vaba väljenduse rõõm!

Teiseks, mul ei ole igav, aga mul on Sharmi kohta üksjagu infot, mida siin just päritakse. Kas peaksin siis istuma tummalt nagu tups ja las küsijad võimlevad ise? Mis sulle hotelli puhul korda ei lähe, läheb kellelegi teisele. Nt ühele kutile siin ei meeldinud Sharm seetõttu, et hotellist pole päikeseloojangut näha, iga päev on ainult päikesetõus (tõsijutt!). Ja ta otsustas edaspidi külastada kuurorte Siinai vastaskaldal.

Kolmandaks, jutt polnud DKNY parfüümidest (tubli, et tead isegi sellist triviaalsust nagu et mis on DKNY), vaid särgikutest. Keegi ei käsi seal hotellis sellepärast ööbida, aga kui hotellist juba juttu oli, siis miks mitte mainida seal asuvaid kauplusi, mis on nii piisavalt erilised, et ka residendid neid külastavad. Mõnel inimesel on kombeks ka üritada reisilt midagi koju kaasa osta, mis teistsugune või parem või odavam vms. Miks ta peaks ostma ainult laulvaid kaameleid või vesipiipe, kui võib osta nt ka heakvaliteedilist Egiptuse puuvillatoodangut? Kõnealune särgik nt on 80% puuvillast ja 20% akrüülist, mis on täiesti geniaalne koostis, sest akrüül üksi pole kantav aga puuvill üksi pole soe. Tulemuseks on kangas ja kaup, mis on ihusõbralik nagu puuvill, aga soe nagu akrüül, talveks väga meeldiv. Leida sellist innovatiivset kaupa arengumaalt on minu arust meeldivalt üllatav. Või miks peaks turist lahkuma teadmisega, et Egiptuses toodetakse ja müüakse ainult träni, kui nii see pole???

Kõik. Tänan tähelepanu eest ja kaunist päeva Sulle!

0
0

Tuured, suured tänud Nile Delta! Väga hea, et on olemas inimesi, kes aitavad teisi heameelega!

0
0

Tubli Nile Delta, arvan, et sinu kommentaare lugevad inimesed saavad Egiptusesse tulekuks ja olekuks julgust juurde. Minul sageli käinuna ja arstiabi mittevajanuna on olnud samuti pisike hirm, et mis siis, kui midagi tõsisemat juhtub...? Apteegist olen ainult nohuspreid ükskord otsinud ja sain selle asemel nohutilgad st. spreid Nuweibas selles apteegis ei leidunud. Aleksandrias otsis sõbranna kord mingit Euroopas tuntud allergiarohtu ja abiks oli seal ingliskeelt kõnelev arstiks nimetatav meedik. Meil ei olnud põhjust tema professioonis kahelda ja vajaliku rohu ka saime. Lugesin Nile Delta huvitavat blogi ja ootan informatiivseid lisamuljeid. Kõigile reisijatele muretut puhkust ja vähem hirmutavaid mõtteid.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased