Mehhiko- mõnusad looduse kohad, kuhu minna.

Oleme Jaanuaris minemas Tallinn-Cancun. Huvitavaks just sellised looduslikud wow kohad lähiümbruses (võtame ka rendi auto) koopad, rannad, loodus, snorgeldamise kohad, kosed? Privaatsed rannad? Mingid põnevad spirituaalsed kohad? Ideaalis kus pole rahva masse aga saab nautida Mehhiko võlusid. Tehes eeltööd, siis mõned kohad olen leidnud-

Two Eyes Cenote

Akumalis on kilpkonnad, kes ujuvad rannas ringi

Olen kuulnud roosa liiva rannast (The pink lakes in Mexico are located northeast of the Yucatan Peninsula, next to the quaint fishing village of Las Coloradas)

Aga mis kohti on veel mida kindlasti võiks näha ja kogeda, aga pole tüüpilised turistilõksud? Kas keegi on avastanud kihvte kohti, mida soovib jagada?

1
2

Tere olen hetkel Mehhikos ausalt öeldes ma jätaks yucatani vahele suht turistikas aga kui just siis näiteks mahahual on suht chill kohalik tore vibe rannalinnake, aga muidugi randades on väga palju prügi, siis teine mõnus rannaäärne linnake on El cuyo siin need kaks pole nii tyytud turisti lõksud, tulumi ja playa del Carmen ja muud sellised skipi kohe täiesti mõttetud turistilõksud kus iga asja eest maksa nagu loll, plus täiesti ilmetud linnad kiirtee ääres. Samas kui te rendite auto siis tulumi juures on üks ilus rahvuspark kus on totally virgin rannad umbes 50 km ja laguun ja ilus loodus muidugi on sealgi rannas prygi aga ilus on saab telkida rannas ja lõket teha❤️tulumi ja Akumal vahel on ilus kilpkonnakaitse rand - xcacel see on väga ilus ja wild kell 10 tehakse lahti hommikul esmaspäev on park kinni sinna soovitan, aga muidu üldiselt kui tahad loodust mine Chiapas state seal on mega loodus ja oaxaca ja belize on ilus ja metsik ❤️

3
0

Meelisega nõus - Quintana Roo on räme turistikas. Seesama akumal on rõve lollide turistide lüpsmise koht. Ma juba kunagi kirjutasin - igal sammul tõmmatakse tillist, kohalik maffia ei lase sind rannast 5m kaugusele iseseisvalt snorgeldada, vaja maksta "giidile" kes kilpkonnade "turvalisuse" pärast peab sinuga kaasa ujuma. Et üleüldse randa ligi pääseda pead maksma, kuskil pole istuda sest iga viimane puu ja luide on mingite jorsside poolt ära erastatud, kõik kohad on laudu ja toole täis. Iga 15 sekundi tagant käiakse sind tüütamas pealetükkivate snorgeldamis"giidide" poolt.

Kahjuks google maps keskmine hinne on arengupeetusega turistide (neid on 99%) poolt ära solgitud, neile on 50 dollari eest vaest kilpkonna korraks vees näha elu saavutus ja nii kirjutavadki kõik oma 5-tärni arvustusi.

Õiged koopad on Mexico osariigis.

Need õiged privaatsed rannad on Oaxaca osariigis. Lennake Huatulco-sse, seal saab iga õhtu ookeanis bioluminestsents planktoni sees ujuda. Tasuta.

Spirituaalsust saab avastada San José del Pacífico-s (Oaxaca). Eelmine aasta sealt läbi sõites ostsid sõbrad omale ~50g spirituaalseid taimi 15 euroga.

Tasuta saab mezcal-i tootmisprotsessi vaadata ja mezcal-i proovida ka Oaxaca lähedal Matatlan-i linnas.

Guanajuato, Michoacan, Jalisco, San Luis Potosi.. kõik on paremad osariigid kui QR.

QR ainus eelis mida mujal pole on cenote-d.

4
2

Olen eelmiste kommentaaridega nõus kohtade suhtes. Samas kui pole võimalik kaugemale sõita siis kindlasti ka Yucatánis leiate ilusaid kohti. Lisaks teie valitud kohtadele, võib veel külastada

-Azulik(SFER IK). Asub Tulumis, väga meeldis.

-Valladolidi linnake ja sealt cenot Suytun (mega ilus), Suytuni kõrval veel 2 cenote, nime ei mäleta.

-cenote Ik kil(kindlasti)

-Bacalar laguun(Cocalitos ja Las Rapidos kindlasti külastada)

-Calakmul

1
0

Kui lähete Akumali, siis sealses laguunis soovitan küll snorgeldada. Üks ilusamaid kohti, kus ma snorgeldamas käisin. Ja mina olen üks neist, kes oli nõus kilpkonnade juurde ujumise eest raha välja käima :D. Kui õigesti mäletan, siis vist $20.

Aga Pink Lakes unusta ära, raiskaks ainult aega. Kui tahad vaatetornist eemalt näha - maksad. Tahad lähemale kõndida - maksad jne. See ei ole seda sõitu väärt.

2
0

Aitähh Teile kallid reisisellid nii heade soovituste eest. Ma vahepeal leidsin veel kihvte Cenote'sid ja kohti (otsisin Instagramist), ehk on kellegile abiks, või kui keegi viitsib võib kommenteerida:

Escultura Ven a la Luz

Tolantongo Caves from Cdmx

Belize

https://www.instagram.com/azulikuhmay/

Cenote Taak Bi Ha

Cenotes Sac Actún

Cenote Nohoch Nah Chich

Cenotes Labnaha

Bunga Lotus Glamping- ööbmine seal kandis

https://www.instagram.com/visitcancun/

Xlakaj: Cenote, Alberca, Bioparque

Cenote Saamal

Xkeken Cenote

Cenote Suytun- SIIA TAHAks 100%
Francisco Uh May

0
1

Käisime veebruaris 2022. Soovitan sõita sisemaale, turistikatest kohtadest kaugemale. Kui aega on, käige kindlasti Calakmulis, ööbige (või kasvõi ainult käige söömas) haciendas, ujuge cenotedes.

Bacalari linnake jättis ka väga hea mulje.

Kokkuvõte reisist on siin:

www.forcinafamilytravels.blogspot.com

2
0

Yucatanil must visit on Isla Holbox, olen saart külastanud mitmed aastad järjest ja iga kord hämmastab mind :) hooajal võib näha flamingosid.

Cancun, Isla Mujeres ja Playa del Carmen võib rahulikult vahele jätta :) Tulum on ka väga turistikaks muutunud, aga siiski on ka seal ilusaid cenotesid mida üle vaadata ja looduskaitseala kariibimere ääres ja üks ilusamaid mayade varemeid.

Bacalar kindlasti soovitan. Valladolid ja kõik ümbruses olevad cenoted, saab jalgrattaga läbi sõita. Palenque - mayade varemed, waterfalls- kaks erinevat. San Cristobal de las Casas- tõeline Mehhiko kultuurilaks. Ja Pacificu poolel Mazunte.

3
1

Kas kellegil ka soovitusi ööbimise osas, mis poleks tüüpiline suur hotell keset melu? Vaid selline armas nunnu palmide vahel ja ookeani ääres hütt ( aga mitte lagunenud ja kole, vaid selline hipilikult tore asjake)

0
1

Meie ring oli selline, ehk on abiks.

Holbox, Ekbalam, Valladoid, Shichen itza, Bacalar, Mahaual, Coba, Puerto Morelos. Kaheks nädalaks tiirutamist küllalt :)

Cenotesid on iga nurga peal ja nende järgi kuhugi ei sõitnud. Kasutasime ujumiseks, jahutuseks sisemaal kui kuum hakkas.

Enne kui kuhugi rannapiirkonda minna tasuks operatiivselt uurida kuidas sargassumiga seal lood on. https://www.facebook.com/RedSargazo

2
0

Kui sõita Mehhikos, kas sildid ka igalpool tee ääres, kus on Cenotesid? Kas moskiitosid ka on? Kuidas söögiga, kõhurgippi kellegil esines?

0
0

Kas moskiitosid ka on? Kõhurgippi kellegil esines?

Ei, aga üks hommik pärast head lällamist oli hull pask lahti. Seega vaata ette, kui mul lõid victoria ja jose cuervo kombo külapoe taga pasa lahti siis sina, kes lähed kolme michelini tärniga pärjatud restorani lõpetad tõenäoliselt samamoodi.

1
5

Me sõime ikka päris julgelt erinevates kohtades - näiteks Merida turu ülemisel korrusel lihtsates söögikohtades, Xpujil'is väga lihtsas kohas (oli parim guacamole, mis söönud oleme), tänavalt tacosid jne. Haigeks meist (kaasas olid teismelised lapsed) keegi ei jäänud, kraanivett küll vältisime.

Sääski ikka oli, eriti looduses, aga korralik DEETi sisaldav sääsetõrjevahend aitas ilusti.

Me vaatasime hotellis Google mapsist cenotede asukoha ja siis salvestasime offline maspsi. Suuremad (ja kindlasti rahvarohkemad) cenoted on viitadega, väiksemaid me ikka otsisime - mitu km suvalist metsateed, mõeldes, et kuhu nüüd lõpuks välja jõuame.

0
0

M6nzA , vot mina Isla Holbox'i vaimustust ei jaga: vääääga turistikas, kõige kallim koht üldse Yucatanis (väike õlu rannabaaris maksab alates 180MXN), kohutavalt mudased tänavad ja väga madal meri (nagu Eestis oleks, aga soojem ja sinisem :D). Süda on rahul, et ära käisin, aga soovitust sinna küll ei anna.

3
0

Käisin 2021 detsembris ning omalt poolt soovitaks kindlasti Meridat ja seal lähedal olevat Cuzama cenotet. Kohta oli üsna raske leida ja tänu sellele oli rahvast väga vähe. Auto peab jätma parklasse ja hoburaudteel sõidutatakse sind 3 cenote juurde. Üks ägedamaid kogemusi!

Kui ise uuesti planeeriksin, siis läheksin kindlasti Bacalari kindlasti ja vb Tulumi jätaks välja. Cancuni ma välistaks täielikult - kui siis ainult öö enne lennujaama.

Enda Mehhiko reisi võtsin kokku päevade kaupa siin: https://hiieliin.com/2022/01/21/mehhiko-reisijuht-yucatan/

2
1

Valladolid ja sealne ümbrus olid väga ilusad.
Me võtsime meie kohalikust Valladolidi hotellist ühe töötaja poolt pakutavat trasnfeeri Chichenisse ja tagasi - teel tagasi käisime kuskil suvalises kohas tee ääres söömas, väga hea toit. Edasi viis ta meid cenotedesse, kus käivad ainult kohalikud - ühtegi turisti ei olnud. Nime ei mäleta, aga oli tee peal Chichenist tagasi Valladolidi läbi Xcalacoopi. Ehk siis soovitaks kohalikega rääkida, eriti hotellides - oskavad väga häid soovitusi anda, kuhu minna jne.

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased