Mehhiko reis - muljed

Tere! Ka meil on nüüd Mehhikos käidud.  Lennud olid ühe vahemaandumisega Cancuni lennujaama ning Frankfurdi sobis ka juba siin tutvustatud kodune antigeeni test. Peale testi tegemist laadisime tulemuse Lufthansa broneeringusse ning samal päeval tuli ka teade, et see on sobiv. 

Esimesed kaks ööd peatusime Cancunis ning üritasime ajavahega kohaneda, kuid siis võtsime rendiauto ja alustasime oma teekonda sisemaa poole. Järgmised  kaks ööd peatusime Valladolidis. Igal õhtul pakub seal kohalik turismiamet tasuta giidiga jalgsi ekskursiooni linnas ning see annab päris hea ülevaate kohalikust ajaloost. 

Valladolis peatumise aja jooksul käisime ka Chichen Itzaga tutvumas, kuid kuigi koht on võimas on see ka üks suur turg, kuid ma soovitan siiski seda vaatama minna.  Lihtsalt teadmiseks, et hetkel on suletud Valladolidi keskel olev cenote renoveermise jaoks. Sealt edasi liikusime Meridasse,  kuhu jäime järgmiseks kaheks ööks. 

Linn on küll suur, kuid jättis üllatavalt turvalise tunde. Peatusime Santa Lucia pargi juures, sealt oli peaväljak lühikese jalutuskäigu kaugusel. Meridas viibimise ajal käisime Uxmalis ning seda kohta ma soovitan võimalusel kõigil külastada. Imeilus koht ja täitsa ilma kauplejateta :) 

Piirkonnas on ka palju väiksemaid cenotesid, kuhu on sissepääs väikese summa eest ning kui veab, siis on seal ka vähe teisi külastajaid. Sealt edasi juba liikusime Tulumi poole, kus me viibisime järgmised 5 ööd. Me peatusime küll rannas olevas hotellis, kuid kivises rannas ning me käisime sealt siis ujumas nii Playa Paraisos kui ka Tulumi pearannas. Playa Paraiso meeldis mulle küll isiklikult rohkem, kuid Kariibimeri oli mõlemas ning vesi on imeline ning soe. 

Sealt edasi sai mindud ja vaadatud ka Playa del Carmen üle. Kuna oma auto me jätsime saabudes Tulumi, siis sealt Playa del Carmeni me läksime ADO bussiga ning see toimis, oli mugav ning hind oli ka soodne. Kui võrrelda Tulumi ja Playa del Carmeni, siis viimases oli rand väike, kitsas ja üle rahvastatud, isegi Cancuni rand oli mõnusam, kuid ööelu/ öömelu oli muidugi võimas :). Kuid eks see ongi nii, et kõigile midagi. 

Nii Tulumist, kui ka Playa del Carmenist saab mugavalt sõita lennujaama ADO bussidega, see oli päris mugav ning hind PDC oli umbes 10 eurot/ inimese kohta.

Kus kohas ööbisite Cancunis , PDC ja Tulumis?

On häid söögikohtade soovitusi vms seal kandis?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased