Mehhiko reis - muljed

Tere! Ka meil on nüüd Mehhikos käidud.  Lennud olid ühe vahemaandumisega Cancuni lennujaama ning Frankfurdi sobis ka juba siin tutvustatud kodune antigeeni test. Peale testi tegemist laadisime tulemuse Lufthansa broneeringusse ning samal päeval tuli ka teade, et see on sobiv. 

Esimesed kaks ööd peatusime Cancunis ning üritasime ajavahega kohaneda, kuid siis võtsime rendiauto ja alustasime oma teekonda sisemaa poole. Järgmised  kaks ööd peatusime Valladolidis. Igal õhtul pakub seal kohalik turismiamet tasuta giidiga jalgsi ekskursiooni linnas ning see annab päris hea ülevaate kohalikust ajaloost. 

Valladolis peatumise aja jooksul käisime ka Chichen Itzaga tutvumas, kuid kuigi koht on võimas on see ka üks suur turg, kuid ma soovitan siiski seda vaatama minna.  Lihtsalt teadmiseks, et hetkel on suletud Valladolidi keskel olev cenote renoveermise jaoks. Sealt edasi liikusime Meridasse,  kuhu jäime järgmiseks kaheks ööks. 

Linn on küll suur, kuid jättis üllatavalt turvalise tunde. Peatusime Santa Lucia pargi juures, sealt oli peaväljak lühikese jalutuskäigu kaugusel. Meridas viibimise ajal käisime Uxmalis ning seda kohta ma soovitan võimalusel kõigil külastada. Imeilus koht ja täitsa ilma kauplejateta :) 

Piirkonnas on ka palju väiksemaid cenotesid, kuhu on sissepääs väikese summa eest ning kui veab, siis on seal ka vähe teisi külastajaid. Sealt edasi juba liikusime Tulumi poole, kus me viibisime järgmised 5 ööd. Me peatusime küll rannas olevas hotellis, kuid kivises rannas ning me käisime sealt siis ujumas nii Playa Paraisos kui ka Tulumi pearannas. Playa Paraiso meeldis mulle küll isiklikult rohkem, kuid Kariibimeri oli mõlemas ning vesi on imeline ning soe. 

Sealt edasi sai mindud ja vaadatud ka Playa del Carmen üle. Kuna oma auto me jätsime saabudes Tulumi, siis sealt Playa del Carmeni me läksime ADO bussiga ning see toimis, oli mugav ning hind oli ka soodne. Kui võrrelda Tulumi ja Playa del Carmeni, siis viimases oli rand väike, kitsas ja üle rahvastatud, isegi Cancuni rand oli mõnusam, kuid ööelu/ öömelu oli muidugi võimas :). Kuid eks see ongi nii, et kõigile midagi. 

Nii Tulumist, kui ka Playa del Carmenist saab mugavalt sõita lennujaama ADO bussidega, see oli päris mugav ning hind PDC oli umbes 10 eurot/ inimese kohta.

Kus kohas ööbisite Cancunis , PDC ja Tulumis?

On häid söögikohtade soovitusi vms seal kandis?

0
0

Meie seiklused MEHHIKOS jaanuar 2022. a. pea 5000 km rendiautoga, võtame videovahendusel teid kaasa. Julgustame igat reisijat, ka siis reisima, kui keelt ei oska. Kui tee saab otsa, kuidas sellisest olukorrast välja tulla ja näeb palju põnevat. Iga öö erinevas kohas.

Mehhiko 14 osa leiab siit lingilt.

https://naeratusemiljonar.ee/mehhiko-sari-1-14-osa/

4
0

Hei

Palun jagage rendiauto infot. Ja millist netikaarti kasutasite telefonis.

0
0

Rendiauto kohta ei oska rääkida, aga just Mehhikost tulnuna võtsime Oxxo poest kõnekaardi ja enamvähem toimis igalpool. Cancunis isegi 5G. Oxxod Mehhikos iga nurga peal.

0
0

Holafly E-sim oli ka väga mugav

Europcar autorendiks, ilmselt leiad odavama ka kuskilt, aga hea lennujaamast kohapealt võtta. Liigeldes jälgi kindlasti liiklusmärke ja liiklusvooluga pole mõtet kaasa minna - politseile meeldib gringosid trahvida ja peedistada.

0
0

Hetkel ise Mehhikos, võtsime Avisest (hisp keelsel saidil), neil praegu pakkumine 50% off ja paak kütust tasuta. Auto ise odav aga lisakindlustus kirves. Mina kordagi ei näinud 2500km jooksul peedistavat politseid. Ise sõitsin kohalike järgi, võib-olla oli õnne. Oxxo st kaart töötab hästi, meile harjumatult kallis vaid, 1 kuine 6gb c 30 eur.

0
0

Igaksjuhuks infoks kes USA kaudu lähevad Eestisse tagasi, nôutakse checkinnis vaktsineerimise tôendit.

1
0

@Gomes, selle Oxxo SIM kaardi maksumuse osas kas ajad midagi segamini või said tünga. Nende SIM kaart maksab esmakordsel ostul 29 MXN (1.5€) ning 6GB 30 päevaks sisaldava Oxxo Cel 200 paketi letihind on 200 MXN (ca 10€): https://www.oxxocel.com/paquetes, lisaks veel igasugused kliendisoodustused, nt esimese 50 MXN ostu korral kliendikaardi registreerimisel 300 MB tasuta jne: https://www.oxxocel.com/promociones.

Edasi USAsse liikudes tasub see kaart alles hoida, kuna nende internet roamib ka seal, olles kõvasti odavam kui kohalike teenusepakkujate oma.

0
0

Buldooza, ilmselt sain lennujaama (mexico city) oxxo s tünga, aga ega valikuid öösel, mis vähe vaevarikkad ka pole ja ei põe. Suuretõenäosusega mulle poleks lihtsalt seda müüdudki, kui oleks kauplema hakanud.

0
0

Gomes, öösel saabudes on Oxxo pood jah enam-vähem ainuke valik. Olen ka ise sealt ostnud ja tavalise Oxxo hinnaga, aga vahest oli asi ka selles et ma ei ostnud mitte kohe esimesest poest T1 saabuvate lendude tiivas (väitsid et neil on SIMid otsas), vaid läksin terminali keskele ja seal oli teine pood, kus kaarti sai tavahinnaga.

Lihtsalt teadmiseks et mingit paketti polegi vaja osta, piisab kui anda 229 MXN (29 SIM kaart + täpselt 200 kõneajaks), kaart telosse ja 6 GB pakett ongi aktiveeritud (väljavõte nende üldtingimustest: El cliente con una SIM OXXO CEL puede activar este Paquete al realizar la recarga del monto exacto en cualquiera de las tiendas OXXO que se encuentren dentro del interior de la República Mexicana). Märkuseks ka see, et Oxxo kaarti peaks saama osta vaid Mexico City piirkonnas, nt Cancuni lendajad peavad mõne muu pakkuja valima, ülevaade on siin: https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Mexico#Availablility. Laadida saab seda siiski üle kogu riigi. Kui kaart telefonis, siis saab alla tõmmata nende Oxxo Cel äpi, kus saab vaadata kõneaja ning interneti jääki.

0
0

Mina võtsin auto Budgetist. Uus SUV ja väga mõistlik hind.

Arvestama peab, et vaatamata sellele, et Quintana Roo on turismile vägagi panustanud, et ole seal interneti levi ikkagi kõikjal.

Mida ma kohe kuidagi ette ei kujuta, on 5 ööd Tulumis. Kõige mõttetum peatus minu reisi jooksul, aga inimeste eelistused on erinevad. Kuigi...Tulumis sõin ma kõige maitsvamad tacod, nii et päris asjata ka polnud. :D

0
1

Jah see on tõesti nii, kui rannikult eemal, pead hommikul päeva etteplaneerima ja peatused waze panema, samas viitavaid märke on ka piisavalt. Palenquest - calakmuli ja siis edasi chetumali oli net läinud c 70% ajast. Ringi rännates max 1 öö ette ja toimis, kuna mingid kohad võivad juraks osutuda, Tulumis 5 ööd ma tõesti ei kujuta ette... aga jah maitsed on erinevad.Tulumi arheoloogiline väljapanek peale Calakmuli kahvatub + meeletult turiste.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased