Mehhiko trip 2023

Tere!
Plaan minna Mehhikosse kuuks ajaks, kas on kellelgi kogemusi - kas reisi siseselt külastada ka mõnda teist riiki? (Kuna kohalikku keelt ei oska, ehk mõnda riiki kus inglise keelega saaks natuke ladusamalt asjad aetud?) Või pigem on seal riigis sees piisavalt avastamist? Pole seda piirkonda külastanud kunagi, seega tunduks ahvatlev mitu kärbest ühe hoobiga tabada..

Päikest

Kuhu Mehhikos minek ja milliste sõlmjaamade kaudu? USA võib alternatiiv olla, aga piirialad ei ole just kõige turvalisemad, seega ümberistumisel pikem peatus teha oleks keeleliselt lihtsam ja ka turvalisem. Yucatanilt on Belize igati turvaline valik, Guatemalas ei ole ise käinud, aga siinseid kommentaare lugedes ei ole just kõige turvalisem sihtkoht. Honduras veidi tsiviliseeritum ja edasi Nicaragua juba väga ok. Kõik tahavad siiski hispaania keelt.
Täpsemad vastused saad kui veidi oma marsruuti ja paiknemist selgitad.

0
0

Tijuanast Yucatanile on sama vahemaa mis Tallinnast Gibraltarini. Ehk siis avastamist on seal enam-vähem sama palju kui Euroopas ning võib ise mõelda, kas kuu ajaga saaks seal kõik kohad läbi käidud või tuleks aja täitmiseks lisaks ka Lähis-Itta põigata.

8
0

Selleks, et autorile head nõu anda, oleks tõesti vaja teada, kuhu ta Mehhikos maandub-läheb. :).

Ise olen kahel korral Mehhikos Yucatani ps-l olles ka Belizes käinud. Liinibussiga lihtne ja turvaline. Meie läksime bussiga piirilinnast Chetumalist ja tagasi tulime Amber Cayo saarelt watertaxiga taas Chetumali.

Belize on mõnus väike ingliskeelne maa, vaadata on palju nii sisemaal kui ka rannikul-saartel. Ja rumm on ülimaitsev ja odav.

0
0

Minul oli plaan Cancunist Kuubale lennata, aga kuna mu reis oli vaevalt nädalase etteplaneerimisega, siis ei olnud enam otselendudele pileteid.

Kui järgisel korral on võimalus, teen kindlasti ära

0
0

Kasutan teemat ära küsimaks, et kas keegi on käinud Bacalaris ja oskab soovitada mõnda hotelli?

See hotelli boookimine sealkandis on täpselt siuke hetkel, et ei leia ühtki sellist, mis jätaks mulje, et "vot seal tahaks 100% kindalt puhata 3-4 päeva" :D väga fifty sixty review'id sellistel hotellidel, mis 100 EUR öö piiresse jääks kahele inimesele.

Või on Mehhiko puhul parem bookida mõne teise platvormi, kui booking.com kaudu üldse?

0
0

Sai käidud seal 2018 ning siis sai võetud kaheks ööks otse laguuni kõrvale kohapealt miski mobile home laadne toode. Ehk siis shared bathroomiga väike järelhaagis :D

Otsisin seda kaardilt, aga ei leidnud üles. Kuna tegemist polnud hotelliga ega ka mugavust otsiva turisti pleissiga, siis seda isegi ei soovitaks. Aga mis ma saan soovitada, on võtta majutus otse laguuni äärde, seal pakuvad enamus majutusest tasuta nii jalgrattaid kui ka kanuusi, millega saab seal laguunis ringi uudistada.

1
0

Mehhiko on suur riik ja kuu aja sisutab ilusti ära ning jääb veel puudugi. Omaette küsimus on, et kas soovid pigem keskenduda ühele riigile ning näha selle eri osi või siis killukesi erinevatest riikidest.

Ise olin seal paar aastat tagasi 2 kuud - reisisime ja tegime kaugtööd samal ajal. Alguses Mexcio Citys ja Yucatanil ning teise poole Puerto Vallartas ning Guadalajaras (teisel kaldal). Kirjutasin oma Mehhiko kogemustest enda reisiblogis.

Oleks tahtnud tegelikutl väga Oaxaca osariiki minna, aga natuke kartsin, et seal pole Internet töötamiseks alati piisavalt hea. Sealse kohta olen palju head kuulnud ning natuke vähem turistikas kui Yucatani kant. Lisaks kahetsesin, et Bacalari ei jõundud (oleks võinud minna sinna Tulumi asemel).
Mugav on Mehhiko ühendada näiteks Belizega (eriti pärast Bacalari) või mõne muu Kesk-Euroopa riigiga. Näiteks Guatemala ja seal matkamine on koht, kuhu ise läheks.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased