Mehhiko, Yucatan

Septembri lõpus Mehhikosse Yucatani poolsaarele. Peatun Occiental Grand Hotellis, Riviera Maya. Lugesin varasemaid foorumipostitusi, aga ei leidnud eriti palju infot selle piirkonna kohta. Ehk on keegi käinud ja oskab aidata? Igasugune info esimest korda minejale on teretulnud.

Minuga saab suhelda ka meili teel karukati55@hot.ee

Me just veebruaris käisime, mis sa teada tahad? :)

Leana, Yucatanist on siin natuke infot nii Cancuni kui ka Playa del Carmeni all mis mõlemad asuvad poolsaarel.
Ning suhtleme ikka sellel foorumis, mitte meili teel. Siin on ka teisi huvilisi keda see piirkond huvitab.

Sooviks teada , kas rahaautomaatides AIB pangakaart toimib , kuna reisin iirimaalt. Voi on targem kasutada Eesti visa voi krediitkaarti?
Palju maksavad tripid , kui osta kohalikest reisibüroodest? Naiteks Playa Del Carmenis voi Cancunis.
Kas siiani toimib võimalus osta turistikaart lennujaamast, kui soov külastada Havannat? Palju see maksab?
Kas inglise keelega saab turismipiirkonnas hakkama, või peab ikkagi hispaania keelt natuke teadma?
Reisin üksi ja hirm natuke , äkki on keegi samasse piirkonda minemas?

Tripid kohalikest büroodest: detsembris ostsin Playa del Carmen'is reisibüroost Chichen Itza (45 €) ja Xel-Ha (95 $). Tulum'ist ostsin Sian Ka'an Biosfääri Kaitseala (oli kuskil 100 € ringis) ja Coba varemed+Punta Laguna dzungliretk (vist 80 €). Viimaste hinnad pean üle kontrollima.

Kes käinud Xel-Ha pargis, kas tasub külastada? Pakutakse pakette kõik hinnas, mida see sisaldab, kas terve päeva jooksul toitlustamist ning kas kokteilid ja õlu ka hinna sisse kuulub? Kas saab delfiinidega ujuda?

Olen kainud, meeldis. Delfiinidega saab ujuda. Kokside ja olu kohapealt ei oska oelda, sest ei tarbi. Seal on erinevad restod, kuhu pugima minna, naiteks tohutu uldresto, siis mehhiko-teemaline, jne. Tegelesin pohiliselt snorgeldamisega, kusjuures sai ninad kokku pandud piraka manateega, kuid vore oli vahel; nagin ka raisid. Saab ka nn tuukrikapslis mooda merepohja kondida (kapsel umber pea ainult). Umber laguuni laheb ka monus matkarada, kus voib naha koaatisid (naljakad ninakarud), nagin ka madu ja loomulikult iguaane.

Eelmisele marksile - näh, olen kah marx ja plaanis umbes märts, aprill alustada road-trip-i, mis siis toimub New Yorkist alla Yucatani poolsaarele. Kindlad kohad, mida tahan üksi läbida USA-s oma autoga on Charleston ja New Orleans, edasi juba Mehhhiko! Mehhikos samuti omad kohad, aga kõik võib muutuda tujust. Aga tahan delfiinidega ujuda. Mitte basseinis. Olen googeldanud ja uurinud netist tiba asju. Kas on võimalik sulpsatada delfiinide sekka ka kusagil avamerel? Ma olen üritanud seda teha Indoneesias, aga nad põgenevad nii eemale laevast siis. Lihtsalt selline tiba rumal küsimus..

Peaaegu nimekaimule: olen ujunud (snorgeldanud, sukeldunud) nii haide kui raidega avamerel, kuid delfiinidega pole onnestunud vee all silmsidet saavutada, paadist kull. Ka Mehhikos.

Mina samuti haide ja raidega.. ja mitte delfiinidega..