Mexico city

Tere. Millised dokumendid või paberid tuleb täita, kui soov mehhikosse minna? Kas krediitkaardi olemasolu on vajalik?  Kas Viisa või mingi muu vorm on nõutud? Kas peab olema hotelli btonn ette näidata?

0
6

Täita tuleb immigratsioonikaart, seda saab ka enne reisi internetis teha ning väljatrükituna ette näidata: https://www.inm.gob.mx/fmme/publico/en/solicitud.html krediitkaardi olemasolu ei küsita, viisat Eesti kodanikele ei ole, vähemalt esimese öö hotell tuleb immigratsioonikaardile kirjutada, aga bronni pole vähemalt minult küsitud

0
0

Mõned mõtted veel, ise käisin detsembris:

* Täitsin immigratsioonikaardi ka varem netis ja printisin välja - aga lõpuks seda ikka ei aktsepteeritud -> piirivalve saatis kohe kõrvale laua juurde pliiatsiga "päris" vormi täitma (ja mõnel teisel grupiliikmel samamoodi). Nii et ei näe pointi sellega Eestis tõmmelda, vorme jagatakse lennukis, seal täidad.

* Siis läksin tagasi piirivalvuri juurde (mitte selle eelmise). Ja võibolla äratasin liigselt kahtlust (üksik keskealine eesti heteromees). Hakkas küsima, kuhu lähen, kus liigun, kus ööbin, kellena töötan - näitasin ööbimiste bronne, päevade lõikes ajakava, tagasilennu bronni. (läksin organiseeritud matkagrupiga)

* Ja ma teadsin, et seal võib tulla selline kamm (sõltub ilmselt piirivalvuri suvast), nii et mul olid kõik asjad välja prinditud. Elektrooniliselt võib ilmselt ka, aga netiühendus ei pruugi seal kohas olla eriti töötav. Ja eelmine kord kui käisin (2a tagasi), siis üks grupiliige (noor naine) oleks peaaegu tagasi saadetud, sest tal polnud tagasilennupiletit ette näidata ja grupijuhile ka helistada ei saanud, sest levi/netti polnud.

* Siis veel, et mehhiklastel on üks online tervisevorm https://www.vuelaseguro.com/login - teoreetiliselt peaks seda täitma ka rahvusvahelisel lennul, aga seda saab täita ainult kohale saabudes ja seda meilt keegi ei küsinud (rahvusvahelistel lendudel pidigi vist nii olema). Siselennul peab ka olema ja seal mul isegi seda küsiti. Aga point on see, et Tallinna lennujaamas taheti mult seda ikkagi näha (sest nende süsteemis on see kirjas, et selline vorm peab olema) - nii et pidin veidike seletama, et on küll selline vorm, aga teile ma ei saa seda näidata, vaid seda saab täita alles kohale jõudes. Jäädi uskuma. (Kohapeal netti muidugi ei olnud, nii et ma ei saanud proovida ka seal seda vormi täita ja õnneks ei küsitud ka).

- Kokkuvõte, prindi kõik välja, mis sul on. Ja ole valmis mingit usutavat juttu oma reisi kohta rääkima.

0
0

to seitseteist: ma käisin augustis ja oktoobris, mõlemal korral netis täidetud vorm sobis, paar küsimust reisisihtkoha ja eesmärgi kohta, aga see oli ka kõik. Kokku kulus ehk 2 minutit. Aga nagu piiridel ikka, sõltub kelle otsa satud. Võib muidugi ka lennuki vormi igaks juhuks täita, aega selleks lennu ajal piisavalt

0
1

Hetkel Mehhikos piirivalvurid võivad päris kurjad olla - olenevalt väga kelle otsa satud. Soovitan kindlasti välja printida tagasilennupileti ja ka kõik ööbimise broneeringud. Päris mitmetel inimestel (kaasa arvatud mul endal) on olnud probleeme, kui pole kõiki broneerinuid ette näidata. Samas võib olla ka, et miskit ei küsita, aga nagu mainisin, oleneb väga ametnikust.

1
0

Ka mina pidin augustis MEX lennujaamas piirivalvurile koti põhjast kõik broneeringute kinnitused ja tagasilennupiletid välja koukima ja ette näitama. Immigratsioonikaart oli mul netis ette täidetud ja see sobis.

0
0

Hmm..meil ka minek (küll Cancun), aga majutusbroneering esimeseks 5-ks ööks. Rohkem ei ole pannud, sest tahtsime kohapeal vaadata. Kas kõikideks öödeks peab bronn olema ette näidata?

0
0

@KT0103 

Meil oli enam vähem sama case (CDMXis) ütlesime et bookime hiljem järgmise nädala öömaja. Lasti maale kenasti.

0
0

.

0
0

BeforeSunset, täiuslikust Mehhiko seebikast on puudu vaid revolvrilasud, FMMi vormidest tehtud lõkked ning iga kümnenda gringo orjaks müümine :-)  standardturist lähebki Mehhikosse 14 päevaks ning loota et  plätudega seljakotigringole kandikul ning küsimusteta 180 päeva tempel serveeritakse on väheke naiivne tõesti.

Ka see 'ametlikult pole vaja' on üsna udune jutt - ametliku Vuela Seguro lehe FAQ annab jätkuvalt järgmise küsimuse ja vastuse: 

Do I need to complete the Health Questionnaire if I'm a passenger coming from an international flight with México as a destination?

Yes. All foreigners that have as a destination any Mexican airport must complete the Health Questionnaire at the Vuela Seguro site, either when they arrive, or 12 hours before their arrival. All passengers with boarding pass must complete their Questionnaire, regardless if age and nationality.

Praktikas seda Euroopa lendudelt muidugi ei nõuta, aga mingit 'ametlikku' kinnitust peale tervishoiuministri poolt kusagil öeldu sellele pole. Vt ka Vuela Seguro 14.01.2022 säutsu samal teemal: https://twitter.com/SeguroVuela/status/1482067386073235458?s=20

0
0

Seljakotigringodele anti aastaid ilma küsimusteta 180 päeva templeid, korduvalt. Alates oktoobrist enam ei anta.

Aga eksisin, tundub, et Buldooza on hiljuti või lausa hetkel jälle Mehhikos :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased