Miami-Bahamas-Key West

TereOlen päris palju Miami (ja Miami Beach) teemasid siin foorumist läbi käinud, kuid sooviksin veel rohkem infot antud sihtkoha kohta, sest vahetu tagasiside on alati parem, kui igasugused teemad välismaistes foorumites.

Kes on käinud Miamis ja lähiümbruses, siis ootan lahketelt inimestelt nõu ja soovitusi selle piirkonna kohta.

Plaan on võtta majutus Miami Beachile ja käia tiir ka Bahamal ning Key Westis ja muidugi ka igasugu muid kohti Miami ümbruses.

Olen näinud mõnes teemas, et on Miami Beachil ööbimise eest maksnud 50-60 USD. Kas on soovitada kindlaid kohti, kuhu majutust võtta? Hetkel olen vaatanud pigem South Beach kanti, kuid hetkel alla 170 USD/öö midagi normaalset ei ole leidnud. Muidugi, normaalne on väga suhteline mõiste, aga väga pirtsakad me ei ole ja luksust ka taga ei aja. Küll aga pole ma üldse kindel, kui oluline on võtta majutus just South Beachi kanti? Kas võiks pigem mõelda ka Mid Beachile, kuigi seal vist ka hinnad jäävad samasse kanti? Igaljuhul hetkel kõik majutused, mida olen vaatanud, on 2500EUR või kallimad ja odavamad on juba ühikalaadsed kohad, mida hea meelega siiski väldiks.

Kes on käinud Miamist Bahamal – millise saare kruiisi soovitate võtta ning kas 1 päev on piisav või oleksite tahtnud kauem seal viibida? Millise kruiisilaevaga/ettevõttega olete Bahamat külastanud?

Kui võtta ette trip Key Westi, mitmeks päevaks oleks soovitav sinna jääda? Kas 2-3 ööd on piisav? Jällegi, kas on soovitada majutust?

Shopping- Kas Dolphin Mall või Sawgrass Mill? Ma olen nii palju guugeldanud, aga iga artikliga või teemaga foorumis tundub, et otsustamine millegi kasuks muutub järjest keerulisemaks.

Autorent – kas olete võtnud kohe lennujaamast terveks ajaks? Millisest firmast soovitate autot võtta?

Väga palju küsimusi, kuid olen tänulik igasugu tagasiside eest

1
2

Miami Beachi öömajade kohta ei oska midagi soovitada, kuna ei ole seal ööbinud, aga autot ma ei rendiks selleks ajaks kui on ööbimine Miami Beachil. Sest autoga pole seal eriti midagi teha ja parkimine on ka 30-40$ öö. Pigem vaataks majutuse, kus pakutakse (tasuta) transfeeri lennujaamast, ja pärast võtaks auto juba Miami beachi autorendist.Autorendi kohapealt on parimad kogemused Alamoga. Esiteks on Alamol kõige mõistlikum tasuliste kiirteede kasutamise süsteem. Teiseks saad auto ise garaažist valida vastavalt oma broneeritud klassile. Kolmandaks on Alamol Skip the counter võimalus ja teha check-in varem ära. Sel juhul ei ole mingit järjekorras seismist ja keegi ei määri sulle ka letis kindlustusi kaela. Lihtsalt sammud oma paberiga otse garaaži autot valima.Soovitusi (lähi)piirkonna kohta on keeruline anda kui ei tea, mis huvid on. Aga kindlasti Everglades ja alligaatorid, laudteed külastuskeskustes. Siiski ma väldin nn alligaatorifarme, kuna mulle on täiesti vastuvõetamatu kinniteibitud koonudega alligaatoribeebide väntsutamine turistide poolt. Hõljukisõitu soovitaks Buffalo Tigers'is. Shark Valley külastuskeskust ja rattarenti soovitaks alates poolest novembrist, varem ei pruugi seal väga palju alligaatoreid näha ei olla.Key-del:Snorgeldama/sukelduma minna (või klaasist põhjaga paadiga ookeanile) John Pennekamp Coral Reef State Parkis.Tarpoone sööta Islamoradal asuvas Robbie's Tarpon feeding.Key Westis 2-3 ööd on hea mõte. Julgen soovitada Southwinds Motelli. Basseinid ei ole küll suuremad asjad, aga see-eest on toa hinnas ka lähedal asuva South Beachi rannatoolide kasutus. Samuti asub see sutsu öökärast eemal ja saab ka normaalselt öösel välja puhata. Pidutsemiseks muidugi kõige sobivam selle asukoht ei ole. Hommikusöögiks on seal läheduses ka päris häid kohti, kuna motelli enda pakutu on pigem tagasihoidlik.

1
0

Ma soovitan kaaluda ööbimist Beachist kaugemal, eriti kui tahad auto võtta, sest auto parkimine Beachil on päris suur lisakulu. Me oleme ööbinud Coconut Grovil ja Beachile ~20 min sõitu, kogu aeg oli auto ja see andis mõnusalt vabadust liikuda. Kuna me käisime väikese lapsega, siis väga Beachi ööelu ei tõmmanud ka.Kui olete täiskasvanud kõik ja soov ka pidutseda, siis soovitaks, et olete alguses osaliselt ilma autota. Lennujaamast hotelli lähete Lyfti või Uberiga, käite ka Bahamal ära ja pärast Key westi ja shoppamise jaoks võtate auto. Soovitaks ka Everglades-i külastada, kui sealkandis käinud pole.

2
0

Nii head soovitused! Aitäh. Kas ranna ääres parkimisega probleeme pole? Mõtlen just, et kui võtta majutus kaugemale, siis kas vaba parkimiskoha olemasolu pärast ranna lähedal muretsema ei pea ja kas päeval ka tasuline?

2
0

Kui eesmärk ringi liikuda siis üle ühe päeva Miami Beachil pole mu arvates üldse mõtet olla, kuna tegemist on u nagu Pärnu rannaga. St et puhas kuurort.Et ringi sõita, siis ikka tuleks auto võtta ja valida ööbimine tsentrist veidi välja. Kui on suur soov muidugi linnas pidu panna, siis eelpool toodud soovitus ei kehti.Olen käinud nii Sawgrass Millis. Täitsa ok.Aga mu meelest oli isegi suurem valik ja veel mõjusam outlet Key Westi mineva tee ääres: https://www.premiumoutlets.com/outlet/florida-keys-outlet-marketplaceAga Everglades oleks küll soovitav ning nt Fort Lauderdale oli minu hinnangul märgatavalt ilusam koht kus ringi jalutada kui Miami beach.Saaretuuride jaoks vaata Royal Caribbean'ni lehte. Miami sadamast need üldjuhul lahkuvad ja randuvad.

0
0

Tegelikult tahaks mõlemat teha. Paar päeva ööelu vaadata ja siis edasi ringi liikuda, aga ka mitte väga meeletult ringi vurada, sest puhata tahaks ka natuke. Tundub, et hakkan majutust vaatama siis ka mujale peale Beachi. :) 

0
0

Kuidas muidu Everglades nende alligaatoritega lood on? Paljud ütlevad, et ei ole midagi näinud. Ja kui pikk trip sinna võtta? Tunni ajasest piisab?

0
0

Eks see oleneb suuresti ajast, millal sinna minna. Suvel kuumade ilmadega on alligaatoreid vähem näha, mida külmemad ilmad, seda rohkem. Detsembris näiteks pidavat Shark Valley külastuskeskuse vaatetorni juures olev tiik neist kubisema, oktoobris polnud seal ühtegi näha ja terve matkaraja peale nägime vist nelja ainult. Seevastu kui Miamist Naplesi poole sõita, siis paremale poole teest jäävates külastuskeskuste kraavides vedeles neid kümneid. Samuti Buffalo Tigersiga hõljukisõidul oli mitmeid ja tulid päris hõljuki külje äärde maiustusi sööma, mida hõljukijuht neile loopis. Ajaliselt Miamist võid arvestada tund sinna ja tagasi sõiduks, oleneb suuresti liiklusest ja kust stardid ja mis kell. Hõljukisõidule ise kulub juba tund. Kui ka kuskil külastuskeskuses laudteele minna, siis ka arvesta tund. Shark Valley kui ratastega sõita, siis meil kulus üle 3 tunni, matkarada edasi-tagasi oli vist 24km, nii et jala ma ei läheks. Võib ka bussiga selle tee külastuskeskusest vaatetornini ette võtta, sisi peaks kahe tunniga saama hakkama.

0
0

2500euri öö eest maksta on suhteliselt kirves...

0
0

Ilmselgelt ei ole ma mõelnud oma postituses, et 2500 eur/öö :) ikka kokku 13 öö eest.

1
0

Beachil parkimisega probleeme pole üldiselt. Isegi kui Ocean Drive-il tänaval parkida ei saa, siis mitmeid parkimismajad on vaid mõned kvartalid rannast eemal ja sinna ikka mahub.Shoppingu osas me käisime Orlandos outletides, aga parimad (soodsaimad) kohad ilmselt ROSSi või Marshallsi poed. Soovitan ka neist läbi käia.Kui Orlandosse lähete, siis võite ka teemaparkidesse minna. Väga soovitan Kennedy Space Centerit, mis küll kaugemal veidi, aga väga-väga lahe. Me käisime ka Seaworldis, kus sai vaadata erinevaid mereloomi ja käia ka rollercoasteritel ning muudel atraktsioonide.  

0
0

Me ööbisime Miami Beachil 2 ööd. Kallis on. Auto rentisime lennujaamast ja hotell parkis meie auto kuskile parkimismajja, kus oli pisut odavam kui tänaval parkimine. Pidime lihtsalt ütlema, kui tahtsime autot kasutada, siis toodi see parkimismajast ära. Mugav oli. Beach ise... tore vedeleda liival, mõnusad söögikohad, aga väga pikalt ei oleks seal. Key West oli lahe, aga peate arvestama pika sõiduga (ja aeglase sõiduga). Soovitaksin seal ka ööbida, sest seltskond on kirev ja õhtuti on seal eriti palju vaatamist ja nautimist. Meie käisime Sea Turtle Hospitalis, kus räägiti merekilpkonnade ravimist, saime neid näha. Oli igati hariv ja silmiavav kogemus. Orlandos käisime Universali teemapargis, mis oli täitsa äge. Boonuseks tõesti megasuured outletid Orlandos ja ümbruses, Seal võib ennast oimetuks shopata. NASA Space Center on ka kindlasti külastamist väärt. Ilusat reisi!

1
0

Miami South Beachil võib parkimiskohta väga raske leida olla. Ühinen eelkõnelejatega, et South Beachile pole autoga mõtet minna. Pigem jätta see reisi algusesse või lõppu ja selleks ajaks mitte autot võtta. Kui soov pidutseda South Beachil siis pigem see osa reisi lõppu jätta, muidu alguses Eestist minnes ajavahe tõttu võivad õhtud väga lühikeseks jääda. Ilusaid randasid on aga Florida täis. Nt 100 km Miamist põhja poole on kõikjal randades parkimine tasuta.Miami lähedal päevitamiseks Haulover Beach Parkil on suur parkla, ja ilus rand ka seal. 

0
0

Aitäh, otsustasimegi juba tänu siinsetele soovitustele ümber, et South Beachil nii kaua ei viibi nagu algselt planeerisime :)Minek on Nov lõpp - Dets algus, juhul kui kellelegi veel häid mõtteid seoses selle ajaga.

0
0

Olime ka eelmine aasta umbes samal ajal Floridas, enamus aega siiski veetsime kruiisi peal. Autot soovitan soojalt mitte võtta Budgetist, see oli katastroof. Kuna me lennuk hilines ca. 8h siis andsime ka nendele sellest teada. Lõpuks siis kohale jõudes ootasime teendusletisabas umbes poolteist tundi. Kell oli vist ca 7 hommikul :D Siis lõpuks ülbe latiino juurde jõudes selgus, et meie autot polegi enam, kuna me ei ilmunud kohale. Ütlesin, et miks te siis seda lannunumbrit küsite kui kedagi ei huvita see? Ühesõnaga karjusime seal natukene aega üksteise peale ja autot me ei saanudki nende käest. Tegime netis uue bookingu ja võtsime Alamost. Rentalcarsi kaudu euroopast tehes on hinnad tunduvalt paremad ja kindlustused ka sees kui kohapeal. Kuna tahtsime mingit ägedat kabrioletti siis õnnestus lõpuks see ka välja kaubelda. Kui olime juba alamost accepti saanud siis budgeti saba oli veel 2x pikem. Tagasiandmine teises linnas oli ka probleemidevaba. Mina isiklikult ei oleks Miamis üle 2-3 päeva, ega seal eriti midagi teha pole. Hinnad ka suhteliselt krõbedad beachil.  Endale meeldis isegi florida läänerannik rohkem , Naples, Tampa jne. Orlandos käinud ei ole aga kindlasti kunagi tasub minna. Key west pidi tore olema, eriti sinna sõit.Sawgrass millsis käisime ostlemas, väga suur ja palju valikut, kindlasti leiad, mida otsid.  

0
0

Kas keegi on võtnud ka kruiisi Miami-Bahamas? Mis kruiisilaevaga, mitu päeva ja mis saarele?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased