Mida huvitavat on Bordžomis?

Muutsin oma Oktoobrikuist reisimarsruuti veidi, jätsin välja ööbimise Batuumis, käime vaid läbi.  Broneerisime 2 ööd hoopis Bordžomis.   Sealt Jälle Kutaisisse. Uurisin asja et  kui Bordžomist hakata taksoga tulema siis 66 km pärast koht nimega Marelisa, sealt  saab rongile (kui ikka saab ratastooliga, loodan parimat) ja mägedes veel 62 km . Sõit kestab 2 h, 50 minutit.  Sõit päevasel ajal.  Marsaga saaks kordades kiiremini kuid tahaks just loodust nautida.Mida on veel huvitavad Bordžomis peale väävlibasseinide?

 Borjomis külastasin mineraalvee parki. Park ise ilus. Kui tahad minna mineraalvee basseinide juurde, mis asuvad sama pargi tagumises otsas, siis pead arvestama, et teekonna viimased paar kilomeetrit on kruusatee. Minu arust ratastooliga läbitav. Basseinid ise (2tk) väikesed ja ülerahvastatud (juulis). Basseinidel puudub kaldtee. Ainult redel.  Rohkem Borjomis ma tegevust ei leidnud. Peale söömise. Suhteliselt igav linn minu arust.  Bathumi on suurem linn. Märksa suurem. Seal tegevust kindlasti rohkem, kuid sul juba broneering tehtud.

Minu soovitus on Borjomi asemel minna näiteks Tskaltubosse. Kutaisist sinna on 20 minutit, mineraalveeallikad on, park on, mäevaated on, spaad on. Taksoga lennujaama 25 min. Ühesõnaga sama elamus ent ilma 2x3h rallita Gruusia teedel

Borjomi oli ka minu Gruusia üks suurimaid pettumusi:) Jalutasin linna läbi, leidsin ka kaks basseini pargi kaugel tagaotsas, muud midagi. Õnneks liikusin kiiresti Ahhaltsihhesse edasi. Üle ühe öö pole Borjomis tõesti mõtet veeta. Need basseinid olid väikesed, siniste plaatidega kaetud ja väga rahvast täis. 

Sekundeerin Sikule. Korralik laste lõbustuspark oli tehtud sellest kohast :)

Tänan soovituste eest, jätsin Bordžomi välja, hea kui targemad soovitusi ja kogemusi jagavad :) Google Maps ka midagi erilist ei näidanud.

Vardzia koobaslinn on kindlasti üks minu kõrghetki Gruusias, kui jätta välja mägedes matkamise.