trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

tore on teid näha kaasa mõtlemas ja arutlemas:) Olen saanud nii mõnedki vahvad ideed. Aitäh! Pigem omale otsin sellist matkakoti laadset, linnapuhkusteks tegin investeeringu ja ostsin korraliku nahast koti https://vonbaer.ee/nahast-seljakotid-naistele-ja-meestele/. Olen siiani väga rahul. Selliseks linnapuhkuse lühireisiks mahutan ilusti asjad ära.

Ingridi Hotell, FB-s võid julgelt kirjutada  https://www.facebook.com/mirissabnb/

Ööbisin seal ise mõned aastad tagasi pea kaks nädalat. Väga mõnus oli. Randa ei ole üldse pikk maa, hommikusöök super. Toad on armsad ja puhtad ning Ingrid ise on ka väga armas:)

Myanmar! Super elamus. Just veetsin seal 4 nädalat ja rannapuhkuse tegime Ngapalil. Imeline koht. Meil oli ka üsna tavapärane ring, Yangoon, Bagan, Mandalay, Kalaw, Inle ja Ngapali. Reisisime ööbussidega, va Inle Ngapali, mille tegime lennukiga. Kalawi ja Inle vahelise ala tegime matkana. Saime tõelise elamuse, päris elu ja päris inimesed. 

Ma ei usu, et Mehhiko väga muutuks, Myanmar aga läheb kindlasti iga kuuga turistikamaks. Sellega koos kaotab oma päris olemuse. Ebaturvaliselt ei tundnud end kordagi, lihtne oli liikuda ja suhleda. Toit väga maitsev. Ja inimesed päris siiralt sõbralikud. Ole vaid ise avatud ja sõbralik.

Borjomi oli ka minu Gruusia üks suurimaid pettumusi:) Jalutasin linna läbi, leidsin ka kaks basseini pargi kaugel tagaotsas, muud midagi. Õnneks liikusin kiiresti Ahhaltsihhesse edasi. Üle ühe öö pole Borjomis tõesti mõtet veeta. Need basseinid olid väikesed, siniste plaatidega kaetud ja väga rahvast täis. 

No mul sama seis:D ei ole ju võimalik sedasi lennata. Okei, no lendan läbi Oslo. Saan hakkama aga kuidas ajas tagasi minna...vot sellest on keeruline aru saada:D Hetkel canceldasin ära selle lennu ja küsin raha tagasi. Leian uue lennu Bangkokki. 

Aga ehk kaalud Tbilisi-Batumi otsa rongiga?  Pean just silmas öist rongi. Sedasi ei raiska väärtuslikku päeva:) 

Oi te ei jõua kindlasti mõlemat:) Khuthaisi ja Tbilisi vahel on sõit juba tunde.... Meie jätsime ka Batumi ära sel suvel. Lihtsalt ei jõudnud ja olime Gruusias 10päeva. Muidugi ma ei tea mis on Sinu lühiajaline:D mulle oli 10 päeva LIIGA lühiajaline. Tavaliselt püüan siiski riigis veeta 3nädalat. Gruusia on liiga äge, et seal ringi tormata ja kui aus olla siis linnad on linnad...mulle meeldisid külad Armeenia piiriääres palju rohkem. 

Mirissas on ka restoran Zephyr, tahan sinna tagasi:D Hing hakkas kohe kipitama:)

Me saame kohapeal 8päeva olla. Tahaks ju igale poole jõuda aga samas mitte tormata:D Kas rongi kasutasite päevast või öist? Natuke ei taha aega raisata ja öisega minna aga kui vaated on imelised, siis ei tahaks ka sellest ilma jääda... Öine rong vist liigub vaid paaris kuupäevadel. Mõte ongi Tbilisi, Bathumi, Borjomi ja Kazbek...Kuna aga ringiratast seal eriti liikuda ei saa siis ilmselt tuleb Tbilisi-Bathumi-Borjomi-Tbilisi-Kazbek-Tbilisi...pluss siis ümberkaudsed alad...Kohutavalt lühikest aega saame seal ikka olla:( 

Tohutult äge:) Ma nii ootan juba. Hoian kindlasti ka su blogil silma peal, Maria. Liigute ka ise ja ühistranspordiga? 

Aitäh:) airbaricuga maanume öösel, eks meil lennujaamas aega sellega tegeleda. Rattaga seekord ei lähe, plaan avastada mõnusaid kohti ja aktiivselt puhata. Aitäh ka kohasoovituste eest! sellist ringi mõtlesin isegi:)

Aasta tagasi november detsember olime 3 nädalat Sri Lankal. Kasutasime asulates tuk-tuke, hotellist saadud jalgrattaid ning muidu liikusime vaid busside ja rongidega. Soovitan seda kõigile. Piletid on üliodavad, peaaegu tasuta:) transport liigub tihedalt ja igale poole. Lisaks saad tuttavaks nii paljude ägedate inimestega, kellega muidu ei kohtuks. Ühistanspordiga liigub palju turiste ja kohalikke. Jah, need on otsast otsani rahvast täis ja meie pidime seljakotid ette mootori peale viskama. Keegi ei teinud nägusid, et pagasiga turist. Igal pool oldi sõbralikud ja abivalmid. Aidati peale ja maha. Rong Kandyst Ellasse on KOHUSTUSLIK:) imeline vaade. Kui võimalik istu parempoolse külje peale ja nö ukse vahele! Pileteid meie ette ei ostnud. Kõik saime kohapealt. Hotellid broneerisime ka sihtkohas vaid üheks-kaheks ööks ette. Lennujaamast oli ostetud tahvlisse nö prepaid sim kaart. Minu elu ägedaim reis, kindlasti! Iga kell läheks tagasi ja veedaks natuke rohkem aega sisemaal.

Hei,

meie ööbisime siin https://www.booking.com/hotel/us/sea-side-inn.et.html?aid=397642;label=gog235jc-index-et-XX-XX-unspec-ee-com-L%3Aet-O%3AosSx-B%3Achrome-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac;sid=63ae3ded50d1b969e80ac2353abc833f Auto seisis maja ees, tasuta ning jala sai igale poole. Väga mõnus asukoht. Tuba oli muidugi imepisike aga kuna me seal vaid magasime siis polnud sellest midagi:)

Käisime lääneranniku roadtripil eemise aasta novembris, peaaegu 3nädalat ning keskmiseks ööbimise hinnaks tuli 100eur/öö. Mõnes kohas palju kallim, teistes soodsam. Üheski nö urkas ööbima ei pidanud, kõik olid mõnusad kohad. Erilised lemmikud oli Ayres Lodge Apline San Diego külje all, Best Western View of Lake Powell Hotel ja Crescent Bay Inn Laguna Beachil:)

Vahvat reisi:)

Mu meelest ESTEAl pidime me märkima kuupäeva mil saabume ja kuupäeva mil lahkume. Eitavat vastust on sealt üsna keeruline saada. Teed ära, maksad kohe pangalingi kaudu ja kohe tuli ka kinnitus.Mina maksin ka enda ja elukaaslase sama kaardiga. Keegi ei vaata imelikult:D Kui sa kuidagi kahtlane ei ole (eks sa ise tead kas oled) siis eitavat vastust karta ei tasu. LAle kui linnale meie planeerisime 2 päeva. Rohkem pole seal tõesti midagi teha. Ärkasime Laguna Beachil (super super koht), sõitsime linna, Vaatasime ära Hollywood märgi, Griffith observatooriumi, sõitsime Hollywood Hillsis ringi ja läksime Warner Bro stuudiosse. Õhtul jalutasime Hollywood Boulevardil ringi ning järgmisel päeval olime Santa Monical, Beverly Hillsis ja sõitsime õhtuks Santa Anasse, kust tuli lend tagasi. Autota seal linnas ei ole tõesti midagi teha. Vahemaad pikad ja ummikud kestavad terve päeva:D Parem minge tõesti loodusesse. San Diego linn, loomaaed. Nevada osariik, Highway nr 1, mis on eriti imeline SF poolses otsas. Me tegime peatusi iga mõne meetri tagant ja vaatasime suu ammuli:D Kredkaarti läheb kindlasti vaja. Meil oli tehtud veel erinevate pankade omi(mul oli Danske deebet, LHV kreedit ja elukaaslased Swed). Igaksjuhuks. Ja teavitasime panka enne minekut, et oleme Ameerikas sellel ajavahemikul. Paari tuttaval on juhtunud, et peale esimest makset on kaart lukus ja oi seda jama siis:) Pank vaatab, et kahtlane tehing ja paneb kaardi lukku. Majutusega ka probleeme ei ole:) Ei broneerinud midagi varem, vaatasime vaid 1-2ööd ette. Kõik sujus ideaalselt. LA-s lihtsalt jälgi natuke linnaosi, ära kuskile kahtlasesse kohta end pane:D Süüa enamasti hommikuti ei saa, kui siis kerge kohv ja saiake. Aga ausalt jah, võtke auo ja minge linnast välja. Vahemaad ei ole pikad ja vaadata on oi oi oi kui palju. Närvis olla ei tasu. Kõik on seal lihtne, ilus ja mõnus. Kui ise end sekeldustesse ei pressi siis ei juhtu teiega ka midagi:)

See on hea soovitus, paar päeva ühes kohas ja edasi:) Ma ise natuke arvasin ka nii aga vajasin kinnitust. 3 nädalat saigi võetud, et näeks palju ja samas ei peaks tormama. Päris rannainimesed me pole. Ei kujuta ette end mitmeid päevi kuskil rannas olemas. 1 päev üle mõne päeva on okei:D Ühesõnaga seljakotid selga ja seiklusesse:)

Hei, erilisi märke ei pannud tähele. Sõidad nagu meil. Jälgid foori ja kiirust:) Küll aga on seal reguleerimata ristmikul ületamiseesõigus sellel kes sinna esimesena jõuab:) ÜS ristmik ületatakse sinna saabumise järjekorras. Mis kusjuures sujus väga ideaalselt. SF oli seda eriti naljakas jälgida kui oled mäkketõusul ja üle auto nina ei näe kuidagi kes ja kas veel ristmikul on:D Toll-roadid on ka sellised asjad mida pead jälgima. Kui sealt läbi sõidad siis pead tasuma mõne päeva jooksul http://www.thetollroads.com tee läbimise maksu. Meil kohapeal kahjuks ei õnnestunud seda 3+ dollarit tasuda ning koju saabus 130 dollarine trahv:) Õnneks olukorda selgitades saime selle siiski 3+-le alandada. GPSina kasutasime meie HERE appi telefonis. Töötas igalpool ideaalselt. Kuna seal läheb ka varakult sel ajal pimedaks siis jälgige neid ensetapjatest kitsi. Nad töllerdavad koguaeg teepeal ning 70 miili tunnis tundus kohutavalt ohtlik kiirus:S Nägime näiteks 50 miili jooksul lausa seitset kitsekampa:S

Vahvat reisi:) Seal pole midgai keerulist ega ületamatut!

Ahjaa...ameeriklastel ei ole väga suurt kommet sind vahele lasta. Paned suuna sisse ja keegi ei taha sind enda ette lubada. Üldiselt soovitan vältida niipalju kui võimalik uusi kiirteid. Nendel ei näe mitte midagi. Meie kasutasime liikumiseks vanu maanteid ja oli väga palju vaadata ja kohti kus peatuseid teha:)

Seegi hea, et lausvihma koguaeg ei saja:) Kuna puhkust muul ajal keeruline võtta ning tegelikult ei soovi me elukaaslasega kumbki lauspäikesega rannareisi ja Sri Lanka on üks kohti kuhu ma väga olen tahtnud minna siis ilmselt peame riskima:) Peaasi, et lõpuks vaid siseruumis ei pea nukralt vihma vaatama.

Käisite novembris? Kuidas ilm oli? Planeerin ka sinna hetkel minekut, november-detsember algus. Kõik kohad hoiatavad mind aga suurte vihmade ja tormide eest:S Tahaksime ise võimalikult palju ringi seigelda. Istuks rongi või bussi peale ja vaataks kuhu jõuaks.

Hei,

Tulime just 3ndlt tagasi sealt:) meie võtsime auto kohe SF lennujaamast. Hotellis oli parkimine tasuta niikuinii ja tegelikult oli väga hea, et auto lennujaamast võtsime. Saime kohe hotelli minna ning esimesel õhtul kohe üle Golden Gate sõita. Teisel päeval SF tuiasime linnas aga kuna 5 ajal läks juba pimedamaks siis sõitsime autoga linnapeal. See oli meie meelest tark otsus. Lennujaama tagasi minek oleks olnud ajaraikamine. Meie 11.11 jõudsime SF, 12 olime linnapeal ja 13 juba läksime hommikul linnast ära.

Meil sama ring ees novembris:) https://goo.gl/VCkWqA Umbes selline,Maps ei lase enam muudatusi teha aga paar kohta on sellised mis kaardil pole märgitud aga kindlasti sõidan läbi (ntks Seligman ja Kingmani vaheline ala on planeeritud mööda road 66. Aga üldring enamvähem selline. Ehk olen ka ülehinnanud ja olen arvestanud, et ehk peab Bryce välja jätma ning ka Tijuana on sellises soovlistis, et kui jõuab siis läheme kui ei jõua siis ei lähe. Koguaeg sõita ei taha vaid tahaks nautida ka kogu seda olemist. Planeeritud ka 1 päev jõudmine, 2 päev SF, 3 päev Bakersfield, 4päev Sequoia ja Death Valley, õhtul jõaks LV, 5päeav LV ning Hoover Dam, LV, 6päev LV minema hommikul ning edasi ongi lahtine kas Bryce jätta sisse või kohe Grand Ganyioni poole teele. Iseenesest tahaks jõda kuna North Rim on just sealtpoolt ligipääsuga ning olen lugenud, et see koht on kohustuslik:) (kaardil seda jälle ei ole) ning siis edasi kuidas jõuame ajaliselt. Hotelle ette broneerinud ei ole. Loodame teepealt leida ja vaadata kuidas jõuame. Sel ajal ilmselt läheb juba 17 ajal pimedaks, loodame, et uni läheb väga varakult ära ja stardime varahommikuti, et näha palju päevavalgust. Pigem õhtul varem magama.

jeps, tean, seepärast muutsin ka ringi nr 1 maanteele, algselt oli plaan minna Yosemite ja Death valley vahelt otse alla aga samamoodi Tioga Rd võib siis olla suletud. Plaan ongi kohapeal vaadata pargi lehelt ning otsustada käigu pealt. Seepärast pole ka reserveerinud hotelle.

Olemegi nüüd mõelnud, et kui SF näeme, et Yosemitest läbi ei saa siis tulme rannikult alla ja läheme Bakersfieldi kaudu edasi. Kui hetke eelistuseks on kujunenud selline ring https://goo.gl/NZQptr Tagasi peab minema ilmselt kindlasti:D Lisasin ka Rote 66 osa teekonda, mis kindlasti on ka super kogemus. Kas keegi on kasutanud ka Here mobiili gps seadet? Või olete koos autoga rentinud? Autot ka olen võrrelnud erinevatets kohtadest, Sixt.com annab muidugi võimaluseks rentida auto alates 2000 euri 11.11-25.11, rentalcars aga annab juba 500 euroga samaks perioodiks sama klassi auto?

:) Te teete mu tripi aina paremaks:) Väga hea on saada soovitusi mida jälgida:) Võtan neid kõiki arvesse ja püüan lõpuks kõige ideaalsema ringi kokku saada. Tohutu suur elevus on juba sees, novembrini on aega küll ja veel aga mõtetes olen ma juba seal. Kas novembris on seal ilm juba tõesti nii paha, et paljud teed võivad olla suletud?

Nii tore, et nii palju on nõuandjaid:) Kuna ma pole enne käinud sellister reisidel siis on see minu jaoks täiesti võõras ala. Võibolla tasuks aga ring hoopis nii teha? https://goo.gl/NqaTZ1