Mida osta Hong Kongist

Hei ;) Minek novembri lõpus mõneks päevaks Hong .Kongi Kes käinud ja on nõus jagama infot, et mida tasuks Hong Kongist osta kaasa kingitusteks :* loodustooted, ravitooted, ravimid, salvid, õlid jne. - kus kohast selliseid tooteid osta ( turult, apteegist või poodidest vms kohtadest), et kas kusagil  petukaupa ka müüakse ja kus on soodsamad hinnad sellistel toodetel?* Kas siidikangast tasub sealt osta ja kus võiks olla kõige paremad valikudJa veel soovks küsida nõu rahavahetuse kohta, et kas vahetada Tallinnas juba või siis Hong Kohngi lennujaamas või vahet pole, et hea kurss igal pool või on siiski erinevused.Ette tänades informatiivse vastuse eest ;)ps. olen lugenud pea kõik eelnevad teemad läbi, kuid midagi seesugust infot ei leidnud

Hong Kongi lennujaamas pakutavad kursid on küll väga kehvad, kuigi ma ei ole kursis kui kehvad need Tallinnaski juba olla võivad. Raha tasub vahetada Hong Kongi pankades või mitte-turismipiirkondades asuvates rahavahetuskontorites (neis küll enamasti kohalikud kauplevad Hiina renminbiga ainult, muudel valuutadel ei pruugi olla kuigi head kursid).

0
0

Hong Kongis ei ole Tavidi taolisi rahavahetusi, seal saab igal pool enam vähem ausa kursi.

0
0

Tänud ;) Millise summaga peaks arvestama HGD-ga kui lennujaamast välja astuda, et maksta bussi, rongi või takso eest või saab maksta ka kaardiga, et siis edasine vajaminev summa kuskilt pangast vahetada ja kas peaks olema eurosi sulas kaasas või saab kaardilt raha vahetada. Samas kas passi koopia peab kaasas olema kui raha vahetada ? 

0
0

Kuidas on lood Hong-Kongis WiFi-ga ? Millist ja kus kohast on võimalik hankida netikaarti. Otsides hotelle, siis paljudes on kas lisatasu eest või ainult ühele seadmele, samas on ka vaja teha veidi tööd arvutiga. Ja kogemused on hotellide Wifi-dega olnud sellised, et täitsa võimatu on vahest midagi teha. Loodan, et keegi on nõus ka seda infot jagama, mille eest olen siiralt tänulik ;)

0
0

Päikejaliiv - põhimõtteliselt saad lennujaamast välja astuda ning linna sõita ilma sularahata.Parim ja kiireim variant on Airport Express, kaks aastat tagasi maksis pilet 100 HK$ / inimene. Kahekesi sai miski "grupipileti" osta 170 HK$ eest. Airport Expressi piletikassa oli lennujaamas kohe rongipeatuse kõrval. Ja see oli ainus ühistranspordipilet, mille eest kaardiga maksta sai. Ülejäänud linnaliikluse (bussid, trammid, MTR) jaoks oli mõistlik hankida Octopus kaart ja sinna raha peale laadida. Kaardi sai lahkudes tagasi anda ning konto jääk ja deposiit tagastati.. Octopus kaardi deposiit ja laadimine käis vaid sularaha eest. Sularaha oli kõige lihtsam hankida pangaautomaadist -- neid oli piisavalt, Swedi ja, SEBi deebetkaartidega sai raha probleemideta.  Hilisemate ootamatuste vältimiseks on kasulik lennujaamas esimesest ettejuhtuvast automaadist vähemalt mõnisada HK$ varuks võtta. Sularaha läks vaja eelkõige tänavaturgudel ja tänavatoitu ostes. WiFi-t oli linnas küll -- nii hotellides kui söögikohtades ja MTR rongis. Mitmed hotellid pakkusid koos toaga ka kohalikku nutitelefoni ja/või 4G taskuruuterit -- me kasutasime seda võimalust ja WiFi käis meiega kogu aeg kotis kaasas :-). Töötas probleemideta.Mida kaasa osta, ei oska soovitada. Põhimõtteliselt tänavaturgudelt saad osta kõike,  mida sul elus tegelikult vaja ei lähe.   :-)

1
0

Salisbury YMCA hotellist mingi sadakond meetrit paremale oli hiigelsuur siseturg, palju valuutavahetusi, kus oli natuke parem valuutakurss, kui mujal Hongkongis + meeletu valik absoluutselt kõike. Seal sai ka kaardiga maksta. Muide, väljast vaadates ei saa üldse aru, et seal mingi turg oleks, lihtsalt äride kompleks. Kauplemine rangelt soovitatav !Kuna Hongkongis puudub elektroonikatoodetele käibemaks, siis vist tasuks elektroonikat osta. Sai sealt soetatud ametlikust Apple esindusest toode, mis tol hetkel oli Eestis 30 % kallim. Kusjuures igasugu väiksemates elektroonikapoodides oli see toode veelgi odavam, aga sealt ei julgenud osta.wifi oli igas kohvikus, hotellis, poes jne. Ühsitranspordiga sai ka natuke ringi sõidetud, täpselt ei mäleta, aga ei olnud kallis.Põhimõtteliselt on seal kõik olemas, normaalne koht, mitte nagu päris Hiina, kus internetiga suured probleemid.

1
0

Olen paar korda HKs Apple Store'ist arvuteid ostnud. Enamvähem kõige odavam koht maailmas (va mõned USA osariigid), kust Apple asju osta.Samuti saab näigeks HKs Apple Store'ist 2 füüsilise SIM kaardi pesage iPhone XR-i, mis on ainult Hiina turu jaoks, aga töötab kenasti ka igal pool mujal.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased