trip-krainetrip-ukraine-dark
Mida põnevat teha Amsterdamis? (kulunud teema kindlasti aga ...)

Plaan minna juulis Amsterdami. Tuhnisin siin foorumis ka aga ei leidnud erilisi vihjeid. Tahaks midagi huvitavat seekord teha. Paar korda juba käidud ja tulbid ja punased laternad nähtud. Käidud on ja teaduse muuseum ja kanalisõit tehtud. Kuna 2 päeva on seal vaba aega siis tahaks seda sisutada millegi huvitavaga. Kõikide vihjete ja soovituste eest olen väga tänulik.

Sellisel juhul tasuks võtta rendiauto ja sõita Amsterdamist välja: Rotterdami, aga sõita ka mööda külakesi ja mereäärt.

Daytrip Zaanse Schansi vabaõhumuuseumi Zaandamis http://www.zaanseschans.nl/

Kohale saab Amsterdamist ka ühistranspordiga.

Võiksid minna ka juustu- ja shopingulinna Alkmaari: http://www.kaasmarkt.nl/welcome.asp?lang=0 http://www.alkmaar.nl/eCache/33850/English-Alkmaar Väga kenad kohakesed on ka Haarlem ja Volendam. Volendam on miniatuurne linnake, õigemini külake imeilusate majakestega piki merekallast. http://www.vvv-volendam.nl/nl/welcome/ Wiki - Volendam on oma maalilise kaluriküla miljööga rahvusvaheline turistide sihtkoht. Kindlasti söö seal heeringat, nii soolatuna kui grillituna!

aitäh emmi ...uurin seda kohe lähemalt.

Haagis tasub vast ka korra elus àra kàia, seal on ka vàga populaarsed rannad - Scheweningen ja natuke vàhem popp Kijkduin. Haagi saab rongiga, alla tunni vist vòttis aega natuke.

Okei ...juuli kuu on vist selline jah et päev rannas kõlab imeliselt

Haques ja Scheiveningenis on ka lahe koht http://en.wikipedia.org/wiki/Madurodam Aga Holland on rongiga liikumise maa ja Haagis tramm. Igale poole saab ruttu ja probleemideta. Näiteks Haagis on tramm 9(vist või oli 12) mis läks Scheveningi ja kohe mõlemast raudteejaamast läbi ning üks peatus ongi kohe Madurodam.