Mida teada kui tahad minna häälega nt. Rooma, Kreekasse, Türgisse?

Mida teada kui tahad minna häälega nt. Rooma, Kreekasse, Türki? Plaan minna on, elada telgis, kuid mida muud veel kaasa vaja peale riiete/toidu. Plaan oleks minna ja jääda, leida juhutöid ja näha mis tulevik/õnn toob. Kas oleks mõistlikum minna jalgrattal või häälega? Mis toimub piiripunktides, kuda on ületused? Pole kunagi reisinud va. Soome. kui kellegil on tõesti häid soovitusi siis palun mailige mulle [email protected]

0
0
1
2

Kuidas keeleoskusega lood on?

0
0
  • Euroopa Liidu riikide vahel puudub piirikontroll.
  • Varu raha.
  • Anna alati lähedastele teada oma asukohast.
  • Hügieenile pead tähelepanu pöörama. Kasimatuna ei taha keegi isegi juhutööle võtta.
  • Ära satu seadustega pahuksisse.

Mis su reisi eesmärk on? Kui kulgemine, siis rattaga. Kui jõudmine sihtkohta siis häälega.

Praktiline teave ELi kodanikele töötamisel ja elamisel EL riikides: http://europa.eu/youreurope/citizens/index_et.htm

2
0

Plaan minna häälega Euroopast Türki juhutöid tegema on täpne vastand keskmise türklase arusaamale heast äriplaanist :)

Päriselt ka... Türgi, Kreeka, rooma keelt räägid? :) Seda, et seal on terve armee lõuna / ida poolt tulnud juhutöölisi - tead? Sinu eelised nende ees on mis?

1
0

valdan ing. keelt kesktasemel vb ka tiba paremini. kinnel sihtpunk puudub, kuna ei tule enam eesti tagasi, lähedasi ei teavitaks. tahan olla nn kadunud, ning minna nn immigrandiks.

0
0

vb itaalia, austraalia.. plaan lihtsalt minna, kui leian koha kuhu jääda, siis sinna jään nii kauaks kui vajadus edasi liikuda. eestis olles elu nagu nii mul poleka.

0
0

Vabandust, aga mina läheks Volgaga: http://www.muusika.tv/erinevad-esitajad-seenelaul.html :D

1
0

Kui tahad astuda nii radikaalse sammu nagu lõplikult ära kadumine, siis pole siinsel arutelul enam mingit mõtet. Kaod siis kaod. Ma arvan, et Lõuna-Euroopas või Aasias telkides juhuotsi leida on täiesti lootusetu, sealne ühiskond on väga perekondlike suhete põhine, aga eks mine ja proovi.

Piiriületused, elamise ja töötamise tingimused on riigiti väga erinevad. Küsi konkreetsemalt.

1
0

Plaan on plaan. Aga infoks - töötuse määr Vahemereäärsete riikide noorte seas (eeldan, et küsija on noor inimene) on väga kõrge: Itaalia: 30% Kreeka: 50% Türgi: 18% Hispaania: 50%

3
0

Aga seletage mulle ära, miks nt. Rumeenia piiri peal kontrolle teeb. Olen nimelt palju lugenud, kuidas sealsed tolliametnikud pistist nõuavad lausa ja inimesi piiri peal ka kinni hoiavad. Või olen ma lugenud liialt vanu postitusi?

0
0

Oleneb kust siseneda Rumeeniasse. Rumeenia piirneb kolme EL mittekuuluva riigiga Serbia, Ukraina, Moldova. Neil piiridel on ikka piirikontroll.

0
0

Charlie, see on nende riik ja kui tahavad, siis kontrollivad. Ka Läti politsei teeb piiri peal või pärast seda pistelist kontrolli. See on nende õigus ja nii jääb.

Pistis ja miks seda võetakse - võime vaid oletada või õllelaua taga arutada... Mul ühelt tuttavalt nõuti (aastaid tagasi) ühe Balkani riigi piiri peal suisa keppi. Ei andnud, ja riik jäigi külastamata. Eks ka meil on politsei pistist küsitud ja antud.

0
0

Selge, sain ka targemaks. Samas tekib järjekordne küsimus: Kas EL-i liikmesriigi kodanikuna on võimalik põhjuseta kinnipidamine piiril vaidlustada, kui tulen ja suundun edasi järgmisesse EL-i liikmesriiki? Või oleks selline käik vaid sääsest elevandi tegemine ning mõistlikum oleks tolliametniku pistisenõudmisega(raha) kaasa minna?

Vabandan teemaalgataja ees off-toppic(u) eest ja loodan, et äkki on talle ka sellisest infost kasu.

0
0

Kinnipidamine mis mõttes? Dokumentide kontrolliks? Või mõtled mitte üle piiri laskmist?

0
0

Ei maksaks segamini ajada EL-maade piire ja Schengenisse kuuluvate maade piire. Viimaste puhul pole piiril kontrolli (naiteks Eesti-Soome), aga ka Norra kuulub Schengenisse ja nii ei ole kontrolli Tallinnast Oslosse lennates. Samas Norra ei kuulu EL-i; Suurbritannia kuulub, aga on Schengenist valjas. Nii on kontroll Tallinnast Londonisse lennates voi siis tunneli kaudu minnes Prantsusmaalt. Rumeenia ja Bulgaaria ei kuulu samuti Schengenisse. Schengeni-maad voivad kehtestada oma piiril ajutise kontrolli mingi tippsundmuse ajaks nagu oli paar nadalat tagasi Hispaanias. Ja igas riigis voib politsei ka tanaval su dokumente kontrollida.

2
0

Kas EL-i liikmesriigi kodanikuna on võimalik põhjuseta kinnipidamine piiril vaidlustada, kui tulen ja suundun edasi järgmisesse EL-i liikmesriiki?

  1. Kinnipidamine? Miks sind peaks piiril kinni peetama? Sellel peab olema mingi alus, pead olema tagaotsitav vms, ja kui ei ole, siis... mm... no muidugi pead vaidlustama.

  2. Või mõtled kinnipidamise all riiki mitte lubamist? Ühelgi riigil ei ole kohustust võõrriigi kodanikke üle oma piiri lasta. Sõltumata viisast, viisavabadusest või ühisest viisaruumist. USA piiri peal korratakse igal sammul, et ei viisa olemasolu, ESTA taotluse positiivne vastus ega üldse mitte miski ei taga riiki sisenemist: kui piirivalve ametnik otsustab sind piirilt tagasi saata, siis nii on, see on tema õigus ja volitus ja kohustus, kõik.

  3. Pistis on ametlikust seaduseruumist väljas olev nähtus ja selle kohta pole mõtet küsida "kas mul on ametlik õigus". Kõik oleneb konkreetsest olukorrast. See, kuhu sa edasi soovid minna ja mille kodanik sa oled, ei oma siin suurt rolli.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased