Mida teha Horvaatias (Spliti kandis)?

Reisime septembris Horvaatiasse. Maandume Spliti lennujaama ja ööbime 50km põhja pool mere ääres. Kas mõned tripikal oleks häid soovitusi, et mida seal kandis teha ja mida vaadata? 

Seltskonnas on nii lapsi kui ka vanemaid inimesi, renditud on autod - nii, et liikumisega probleeme ei ole. 

Soovitan minna nt. Plitvichka loodusparki., mis asub mägedes...Super elamuse saate.... Fotod netis ka igal pool olemas sellest looduspargist :)Tervitus, 

Splitis väga ilus ja ajaloolise (Rooma aegne) tähtsusega vanalinn, sellest kindlasti alustada, Diokletianuse palee, googelda.  Splitist 25km eemal, põhja poole Trogiri linn, ka ilus, aga väiksem ja teistsugusem vanalinn, saare peal, sinna peaks olema paadiliiklus ka, uurige promenaadilt, ei pea autoga tiirutama, vaid palju ilusam mööda vett sinna sõita, eriti õhtul pimedas, kui need paadid on valgustatud jne, ja siis jalutada ja erinevaid kohvikuid -poekesi külastada. Plitvice rahvuspark kuulub maailma ilusamate rahvusparkide hulka, aga seal käimine Splitist võtab terve päeva, varavalgest hilisõhtuni, sest sinna üle 200 kilomeetri Splitist sisemaa poole. Lähemal on Krki rahvuspark, Sibeniku lähedal, Splitist põhja poole, aga pole võrreldav Plitvicega, mis ikka tükkmaad uhkem. Igas Horvaatia rannikulinnakeses pakutakse erinevaid ekskursioone merel, mida tasub võtta, näiteks päikeseloojangul delfiinide vaatamine merel, sõidud saartele koos söögi ja joogiga jne. neid on palju. Plitvicesse võib minna nii, et seal ööbimine võtta, apartmente on seal ka, võib saada väga ilusa vaatega mägedele ja koos hommikusöögiga. Õhtupoolikul kohale ja hommikul kohe parki, sest seal tasub teha pikem tiir, kuhu kuulub laevasõit, rongisõit jne, 4-5 tundi ikka läheb. Ja siis peale pargikülastust Splitti tagasi. 

Käisime esmalt Krk-s ja paar päeva hiljem Plitvices. Meile meeldis Krk rohkem. Majutuse omanik laitis kohe meie mõtte maha Splitist Plitvicesse sõita. Sõit pikk ja väsitav ja kui Krk-s käidud, siis sellest täitsa piisab. 

Krk oli üks väheseid kohti, mis Horvaatias üldse muljet avaldas.

Soovitaks külastada väga toredat mereäärset küla Tucepi, millest saab korraliku rannaelamuse ja seal aega veeta. Seal juba igav ei hakka ;)
See asub Splitist alla 100km / 1h autoga

Ma ei hakka soovitama n-ö põhilist, a la Trogir ja Krka rahvuspark (neid tuleks külastada niikuinii :) ja Plitvice on tõesti uhkem), aga sealkandis meeldis mulle kõige rohkem Primošten, mis on nagu mini-Dubrovnik, Trogiri poolt tulles on tee ääres ka peatuspaigad pildi tegemiseks ja linnakese imetlemiseks. Imeilus linnake https://www.google.com/search?q=primo%C5%A1ten&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjM-sHC4djcAhVu0aYKHRCoCggQ_AUICygC&biw=1920&bih=915#imgdii=f3HzgSlnk6k3PM:&imgrc=OsC5LYmk6a7i5M:. See on 60 km Splitist mööda rannikut põhja suunas ehk et suht lähedal sulle. Soovitan väga külastada ka Primoštenist mõni km mäe otsas asuvat vana autentset restorani, väga lahe ja ehe elamus, aeg tuleks ette broneerida (tegin seda nende FB lehe kaudu) ning ka menüü soov ette öelda, sest mõnda rooga valmistatakse seal ööpäev kuni paar, http://www.saricevi-dvori.net/en/

Linnad -Trogir, Omiš, Makarska, Šibenik. Saared - Brac, Hvar.

Krk rahvuspark. Spliti vanalinn.
Rannad, põhirand on Bacvice - aga see on minu arvates suht räpane ja kohutavalt ülerahvastatud. Pigem kõndida paremale või vasakule linnast välja mööda rannikut, seal palju ilusamad rannad. Oleme ka Marjani mäel kolanud iga kord.

See aasta käisime vaatamas ka Imostskis Punast ja Sinist järve. Makarska ligidalt 4,5km läbi mäe tunneli sisemaa suunas. Imotskis on ka kindlus Sinise järve juures.

Splitist saab võtta Blue Cave päeva retke paadiga näiteks. Või mõne saaretiiru.

Plitvicesse sõidu juures peab vaatama ilmateadet kindlasti, seal võib olla väga külm.