MIda teha ja kuhu minna Miamis ja Key Westis?

Plaanime minna neljakesi Floridat avastama jaanuari teisel poolel. Kes on käinud, äkki oskate soovitada, mida seal vaadata ning millele tuleks tähelepanu pöörata?
Ette tänades,
Scifi@hot.ee

...eelmisel aastal. Miami Beach ise on juba paras vaatamis- ja nautimisväärsus. Omaette elamus on näiteks Lincoln Avenuel kihav ööelu ja võimalus näiteks kell 22.00 kingapoodi minna, kuna poed suletakse ilmselt alles siis kui kunded tudule kõik läinud:-). Aga mulle meeldib Fort Lauderdale- puhtam ja kargem miskitviisi... Miamis käisime ka Seaquariumis, aga see on paras turistilõks, ega selle raha eest seal midagi NII erilist ka pole... Siis veel Key Westi mõnus õhustik, arhitektuur ja merevaated...väga lõõgastav linn ja sõit sinna on ju lausa müstika: 250 km mööda merd...Umbes tunnise autosõidu kaugusel Miami Beachist asub Evergladesi maastikukaitseala, kust tuleb pea kogu Florida joogivesi. Sellest 80% ongi vee all, ringi saab sõita spetsiaalse laevamoodi sõidukiga. Hinna sisse kuulub ka alligaatorishow ja aastase krokupojaga saab ennast pildistada 3 USD eest.radadelt kõrvale eriti ei sooviaks minna- alligatoriga vabas looduses eriti lõbus pole kohtuda... Nii et- avastage ja nautige!

Evergladesis soovitaks Gator Parki ($14 vist) kindlasti, siis Miami Beachil niisama ringi vaadata, nagu mainitud Lincoln Ave ja muidugi Ocean drive (kõige merepoolsem tänav). Viimane on kõige edevam just pimedas. Ft Lauderdale pole midagi erilist. Key Westi alla võiks ühe päeva panna, hommikul lähete ja õhtul tulete. Linn ise väike. Sealt saab mõnest kohast odavalt langevarjuga kaatri järel sõida, märjaks ei saa. Sukeldumine on ka populaarne, aga suhteliselt kallis. Ilusamad rannad on Florida idakaldal, St Petersburg, Naples, Pensacola (vaiksem koht).

Kui rohkem aega on, siis soovitan külastada Key Westist 70 miili eemal saarekesel asuvat Dry Tortugase rahvusparki. Super ilus liivarand ja snorkeldamisvõimalus lähedal asuval korallirahul. Täiesti erinev Keydest ja ülejäänud Floridast. http://www.bestonkeywest.com/dry_tortugas.htm

Soovitaksin jäähokit ja muid kontserte http://www.bankatlanticcenter.com/ asub Fort Lauderdales. Ka asub seal ligidal Florida suurim ostukeskus Sawgrass mills http://www.simon.com/mall/default.aspx?ID=1262. Ka head ostukeskused on Orlandos http://www.premiumoutlets.com/. Miamis saad ka korvpalli vaadata seal ju Miami Heat koduklubi.

Sai käidud paar aastat tagasi, võtsime Miamis kohe lennuväljal rendiauto ja sõitsime kogu Florida läbi, mööda idarannikut üles, sealt Orlandosse, siis risti üle, Mehhiko lahe äärt pidi tagasi, Key westi ja Miamisse tagasi.
Kõige mõnusam koht puhkamiseks oli Fort Luderdale, seal pesitsesime mitu päeva ja elasime üle ka keeristormi rünnaku. Kindlasti tasuks käia Kennedy kosmosekeskuses, see on elamust väärt. Kui juba Orlando poole suunduda, siis kindlasti Disneylandis, seal mitmeid teemaparke, mille reaalselt läbivaatamiseks võiks kuluda nädalaid. Ise valisime Universali filmistuudio pargi ja päevake kulus seal märkamatult.
Daytona beachi kohta olin eelnevalt kusagilt lugenud, et seal pidavat olema iga päev meeletud tsiklijõukude kogunemised, karvased machod, kuumad tibid jne.., läksime meiegi innukalt kohale, õhtul jõime kohalikus baaris kenakese koguse viskit kõhtu ja hommikul kl 10 olime rannas ootamas...ja ainukesed inimesed beachil olimegi, vist hakkasid karvased meid kartma.
Reisi üks parimaid elamusi oli Evergladesi maastikuala. Leidsime mingi kohaliku mõnusa vanamehejussi, kes meid oma soohõljukiga sõidutas, õigemini siis lennutas, raske kurvivana oli.. Alligaatoreid sahistas igal pool sadu, igas kaliibris. Vana loopis mingit valget puru vette, siis lendasid igast lombi nurgast ja põõsa alt krokud ligi, üks vennike hakkas peaaegu paati ronima. Vana rääkis veel, et ei ole õige hooaeg, vahel pidi nägema vähemalt paarisada erinevat madu tunni aja jooksul, krt kahju et ei õnnestunud...
Key Westi sõit on vägev, ilus maastik, pikad sillad, kõige pikem vist ca 11 km pikkune.
Key west ise väike hubane linnake, õhtuti kai pealne igatsugu friike täis, igaüks teeb mingeid oma trikke. Seal pidavat maailma kauneim päikeseloojang olema, nohja vist oli ka. Ja terve linnakese peatänav oli värviliste lippudega pedebaare täis - edasi lahingusse Angeli poisid !!
Kõijal oli piisavalt turvaline, öömaja leiab teeäärsetest motellidest alati, hinnad ca 40-60 usd öö kahele. Söök ja õlu,nagu ikka ameerikas, ei kõlba kuhugi, reisi lõpus leidsime Miamis saksa restorani, millise mõnuga me seal rasvaseid jagdwurste õgisime ja Berliner Pilsnerit kummutasime.
Hääd reisi !

Meie kogemus pärineb küll varasemast ajast, aga ehk on siiski abiks
Florida reisipäevik

See oli meie esimene USA reis ja muljed olid väga head. Everglades meeldis ka meile, aga kindlasti Keys ja meile meeldis neist Key Largo. Tegime ka lühikese tripi Bahamale.

Minek märtsis Miami ning soov ka Bahama ära näha.
Kas kellegil on kogemusi, kui minna kruisilaevaga
-missuguse laeva- või turismifirmaga, kas vaja viisat jne.
Kes teab või omab kogemusi, palun infot.

www.orbitz.com
ja mina Costa Cruise laevadega.
Kruiisireisijate käest ei küsi keegi viisat

Kas ostsite Bahama kruiisi internetist ette ära või alles kohapeal? Kumb tuleb soodsam? Kuidas reis meeldis? Kaua olite saarel? Kuidas laevareis kulges? Kas reisiks piisas vaid passist?
Teie kogemusi huviga oodates

Loomulikult ei küsi keegi viisat, kuna Bahamasele saad sa 90 päeva reisida viisavabalt. Aga usun, et kui sa USA-sse tagasi pöördud siis küsitakse su käest USA viisat uuesti.

Info siit:
http://www.vm.ee/est/kat_443/8723.html

Kindlasti ei tasu Key Westi minna hommikul ja tulla ära õhtul.
kaks ööd seal miinimum, sest põhiline mis seal on ongi ööelu, seda tuleb nautida.
Orlando lõbustuspargist tasuks ka läbi põigata.
Miamis (ja ka teistes suuremates linnades kuhu plaan minna) kasutage ööbimise leidmiseks loomulikult priceline.com-i