Mida teha Manchesteris 4 päeva

Millised vaatamisväärsuses ,kaubandus jne

Bussijaamast (Shuddehill Interchange vist oli tolle nimetus) üle trammitee minnes on vasakut kätt suurem ostukeskus ja paremale ja kaarega veidi edasi pärast erinevad pakistani ja muid eksootilisi baare ja einelaid tuli mingi Printhouse (või Printcentre) keskus, mis koondab eri söögikohti, Harvester, Nandos, Ameerika ja Mehhiko jms kohti ja vist poode samuti (ma otsisin korralikku inglise või euroopa sööki, seega mäletan vaid neid:). (Ma olin linnas teatud eesmärgiga, seetõttu palju kaugemale ei jõudnud). Aga avasta!

0
0
0
0

Manchesteris on palju teha ja ostukeskuseid, pood on poes kinni :) Manchesteri kesklinnas ehk Market street on Piccadilly Garden purskkaevuga, mille ühel küljel on bussijaam, mis viivad sind igale poole ja tramm, teisel küljel suur Primark. Primarksi ees ja kõrval on suur ostu tänav kus on suur Debenhams http://www.debenhams.com/ ja Ardale ostukeskus https://www.manchesterarndale.com/ edasi sealt on Marks & Spencer http://www.marksandspencer.com/ ning M&S kõrval on erinevad firma poed. M&S vasakule jäävad erinevad poed nt Diesel, Cup, Clarks ja paljud muud firmakad ning seal on ka Manchesteri üks esimesi ostukeskusi ja paljud head kohvikud ja söögikohad. Ardale ja Primarksi ühes tänavas on ka vana ajalooline Shakespersi pubi. Arndales tasub proovida Yo-Yo restoranis sushit, kes on sushi fänn. Arndales on ka turg. Manchesteris on ka kaks suurt jalgpalli väljakut:Etihad Stadium http://www.mcfc.co.uk/the-club/visiting-the-stadium ja United Stadium http://www.manutd.com/en/Visit-Old-Trafford/Museum-And-Stadium-Tour/Stadium-Tour.aspx sinna saab bussiga 50x või oli see x50. Etihad stadium kõrval on megasuur Asda Eastlands supermarket http://www.asda.com/ , sinna pääseb bussiga 219, 216 oli vist. Ja Tesco asub teisel pool ning sinna saab 201 bussiga. Mõlema poe ees peatub buss, et bussist on kohe näha kus maha minna :) Sainsbury http://www.sainsburys.co.uk/sol/index.jsp Tesco ja Asda on meil avatud 24 h iga päev v.a pühapäev,siis suletakse poed kell 16. Alkoholi saab osta kella 12 õhtul, pärast seda enam mitte. Parimat kohvi teeb siin Costa http://www.costa.co.uk/ Bussiga tasub osta dayrider või anybus pilet, esimene lubab sul sama piletit kasutada 24h sama firma bussil ja teine pilet lubab sul 24h erineva firma bussiga linnas ringi sõita. Bussipileti saab osta ainult bussijuhi käest kui bussi lähed. Mancheserist väljas asub ka Euroopa suurim ostukeskus Trafford Centre http://intu.co.uk/style-lounge see on tõsiselt suur ostukas, mis on juba omaette vaatamisväärsus kuna on ehitatud haaremi stiilis kus sees võib näha suurt laeva, hiinalinna, itaaliat, pariisi jne (söögikohad on tehtud nii,et nt itaalia restoraani piirkond on nagu päriselt itaalis).Sees võib näha veel püramiide, väga palju purskkaeve ja palju muud. Seal on ka Legoland väike http://www.legolanddiscoverycentre.co.uk/manchester/ SeaLife http://www.visitsealife.com/ ja kunstlume park http://www.chillfactore.com/snow-park
Trafford Centeri ees on ka kohe suur Asda ja Asda ees asub ka bussijaam, kust saab tagasi Manchesteri kesklinna. Siis War Museumi lähedal on Lowry Outlet ostukeskus http://www.lowryoutlet.co.uk/directions/ Manchesteri kesklinnas on ka palju muusiumeid: Inglise politsei muusium http://www.gmpmuseum.com/ ja siin on veel muusiumeid http://www.museum.manchester.ac.uk/ ja see http://www.mosi.org.uk/ War museum ehk Sõja muusium http://www.iwm.org.uk/visits/iwm-north BBC maja asub Manchesteris ja salvestus kohad. Manchesteris on ka kanal, kus saab laevaga sõita ja see on juba omamoodi kogemus. Siin lehel on ka palju infot kuhu minna ja mida teha http://www.manchester.com/guidebook/daysout/topten.php ja siin ka http://www.tripadvisor.co.uk/Attractions-g187069-Activities-Manchester_Greater_Manchester_England.html Kindlasti tasub käija ära ühes õiges inglise vanas pubis maitsmas inglise õlut ja toitu, parimad traditsioonilised vanad pubid asuvad linnast väljas, linnas sees on juba uuendusi läbi elanud pubid. Fish and chips (ehk valge lihaga kala on paneeritud muna ja jahuga ja korvale serveeritakse friikad)tellides tuleb jälgida ja öelda, et ei soovi äädikat kuna inglane armastab süüa friikaid nii, et kallab 5% äädikaga üle ja sööb, see on neil ketsupi asemel. Manchesteri kesklinnas on ka kaks raudteejaama, üks asub Arndale taga ja sinna saab kui jalutad Nexti ukse juurest mööda natuke ja sealt pöörad vasakule Todd St tänavale ja kõnnid kuni on näha Victoria Train Station ja teine asub Piccadilly tänavas, et kõnnid Arndalest ja Debenhamsist mööda kuni tuleb purskkaevu lähedal üks suur risttee kus lähed ikka otse edasi ja kõnnid tükk aega nii kaua kuni on näha suurelt Manchester Piccadilly Station. Seal on kõik erinevad rongid (tava ja kiir) ning Piccadilly jaamast on võimalik sõita üks kõik kuhu inglismaal, seal on ka mõned väiksed poed. Kel huvi külastada suurt mänguasja poodi ToyRus http://www.toysrus.co.uk/index.jsf või Mothercare http://www.mothercare.com/ siis sinna saab kui jalutad jälle Debenhamsist mööda Piccadilly Gargeni purskkaevu poole kuni suure ristteeni ja sealt pöörad otse üles ehk Newton St peale ja sealt kõnnid suure tee äärde Great Ancoats St peale ja seal pöörad paremale ja kõnnid natuke maad kuni näed suurt ToyRus ja selle kõrval on ka Mothecare ja Curry tehnikapood. Linnast väljas on palju häid kohti ja 8 miili linnast väljas on näha tõelist inglise loodust, kus on mõnusad orud ja on võimalik ronida mägedel. Kui soovid rohkem teada, siis kirjutan mulle kuna elan Manchesteris :)

9
0

Rongiga saab kiirelt Liverpooli, kui on soov päev seal veeta.

1
0

Väga tore postitus - rusikas silmaauku. Ise lähen oktoobris mõneks ajaks Manchesteri.

1
0

Remember you come here having already understood the necessity of struggling with yourself — only with yourself. Therefore thank everyone who gives you the opportunity. - Paramount Song

0
0

Raekoda ja Alberti väljak olid öösel väga ilusad. Soovitan külastada raamatukogusid. Väiksem keskaegne raamatukogu on Chethami muusikakoolis, suurem gooti stiilis raamatukogu on John Rylandsi raamatukogu. Teadus- ja tehnikamuuseum oli ka huvitav. Sai näha esimesi autosid, lennumasinat jm.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased