Mida teha NY

Tere.


Plaan minna Juunis New Yorki. 

Kuna on esimene reis üle lombi, siis sooviks teada mida peaks kindlasti külastama. 

Lugupidamisega

Hommikust! 

Kõik sõltub sellest kas Sa tahad näha "turistikaid" või tahad minna sinna, kuhu turisti jalg ei astu ( ja kohati ei peakski astuma).
Raske on soovitada, kui sa isegi välja ei paku, mis Sind huvitab.
Mõned lingid siiski:

Edukat planeerimist!

Kui sa juba NY-sse lähed, eks sul ole enam-vähem selge ka, mida vaadata tahad :)

Maitsed on erinevad ja reisistiile palju ja mina näiteks väldin NY'd, kui meerikamaale puhkusele lähen. 2 päeva olen seal olnud, kohustuslikud asjad ära vaadanud ja ei näe enam mingit mõtet sinna minna - suur linn, suured majad, palju kiirustavaid inimesi, kulukas jne. Aga on inimesi, kes ei kujuta elu väljaspool NY'd ettegi :) Kõik sõltub inimesest endast.
Kui piletid veel ostetud pole, soovitaks mina vbl esimeseks USA sihtkohaks Washingtoni, aga selle võib kombineerida ka NY'ga, vahemaa ei ole liiga suur. Washington jättis USA sümbolite, muuseumide ja ajalooga vähemalt mulle parema mulje.
Aga kui tahad ehedat AMEERIKAT näha, rendi auto ja tee mõni ringreis väiksemates kohtades. Vbl NY'st tublisti lõuna pool ;)

Mina soovitan sisenemiseks hoopis Bostonit.

See on nagu Ameerika Tartu, ülikoolilinn, seal on MIT ja Harvard.
Uus-Inglismaa (osariigid New Yorkist kirdes) on samuti huvitavad, USA kui riik sai alguse ju sealt. 

Algse postituse juurde tagasi.


Võtab nüüd ennast kokku, läheb google.com ja kirjutab oma küsimuse lühidalt ja inglise keeles.

No pluss on mul minnes see, et meiega liigub kaasas ka NY lähedal sündinu, kes teab kus mida teha. Lisaks pidime minema ka Bostonisse. Lihsalt tekkis meie "Giid" soovis teada, kas on midagi sellist mida sooviksime ise vaadata. Seetõttu soovisin teada teie arvamust.

Oh, mulle nii Manhattan meeldib. Käisin seal küll ammu-ammu aega tagasi aga siiamaani meenutan, et väga lahe reis oli. Käisin läbi kõik kohustuslikud turistikad aga vist rohkem nautisin lihtsalt linna. Võtad tänavalt hotdogi, jalutad Central Parkis, istud välikohvikus... Muusika, melu, inimesed. See on äge.

Aga turistikohad, kus käisin olid Empire State building, Statue of Liberty (seal all oli toona ka muuseum immigrantide kohta, väga huvitavad faktid, kuidas nad kohale jõudsid ja mida nendega tehti enne kui maale said), Wall Streetil börsi avamist vaadata oli ka lahe. Muuseumis käisin ka. Paadireis ümber Manhattani oli pisut igav. Kindlasti sõida Brooklyn Heightsi, seal kena vaade Manhattanile.