trip-krainetrip-ukraine-dark
Milanos öösel Bergamo Orio al Serio (BGY) lennujaamast Malpensa jaama/

Kui mu lennuk maandub Orios kell 23:30 ja järgmine lend läheb Malpensast kell 6:30 hommikul, kuidas saaks Oriost Malpensasse, on keegi pidanud nii tegema? Taksot ei sooviks kasutada.

Tänud :)

Öösel 00:30/01:15 buss Bergamo lennujaamast Milano Central raudteejaama ja sealt 04:00 (varasemaid väljumisi pole) buss Malpensa lennujaama. Piletid Flixbus.com, nägu 20€. Ise proovitud/tehtud ja uuesti enam ei teeks.

Tänan, Henry086!  Mõtlen nüüd, kas otsin teised piletid.. :D

Kas need on Ryanairi piletid bergamosse ja edasi Malpensast Tenerifele, olen  vaadanud sellist varianti, aga katki jätnud just selle öise liikumis pärast. Aga hea tahtmise juures siiski tehtav. Olen sõitnud Bergamoist edasi Milanosse Terravisioniga, ostsin online pilet ja buss ootas ära, olime ainsad reisijad :D  ja siis jaama lähedal võtnud odava hosteli, see on kergelt leitav, aga olen siis veidi Milanos ringi vaadanud. Aga ma ei tea, kas saaks jaamas tukkuda paar tundi?? Talvel see küll mugav ei tundu. Aga 4 tunniks hostel võtta tundub küll variant.

Paar aastat tagasi veel pandi ööseks Centrale uksed kinni nii et sisse ei saanud. Tegin selle vea, et läksin viimase bussiga linna ja mõtlesin, et olen siis esimese rongini seal. Isegi, kui sinna sisse saab nüüd, siis seal sügisel/talvel väga külm. Pigem jääda lennujaama või võtta mõni hostel Centrale lähedal

Just, need on Tenerifele minemise piletid. Kahjuks ei süvenenud enne ostmist, kus need lennujaamad täpselt on. Aga hind oli nii soodne, et võin ka mingid teised osta. Õnneks on veel mõtteaega paar kuud :)

Aga miks üldse edasi lennata? Kevadine Milano ja ümbruskond (järved, lähikonna linnad ) väga kena. Teha palju, hea söök-jook, mõnus õhkkond.  Mitte et Tenerife vastu midagi oleks, aga mõnikord on toredad kohad lähemal kui ette kujutame.

Tänan, mrky! Lähengi ilmselt varem siis Milanosse,  et ei oleks nii kiire. Püha õhtu söömaaega saab näha ehk. Peale selle, Tenerife pole sihpunkt, vaid vahepeatus :)

Hea mõte! Ma ise polegi jõudnud Püha õhtusöömaaega vaatama, paljuski seetõttu et sissepääsuks vajalik piletite broneering tuleb mitmed kuud ette ära teha. Aga hea põhjus kunagi taas minna. Lisaks kohapealsele melule,  lahedale õhkkonnale, heale rongiühendustele Firenze, Veneetsia jm. kohtadega jne. Aga Tenerife samuti muidugi väga tore, eriti loodus Teide lähikonnas aga ka lihtsalt niisama puhkuseks

to mrky

Meie suvel 2021 tegime mitte road tripi, vaid rongiga Milano-Genua-Cinque Terre-Pisa -Firenze ja Roomast Wizz Airiga tagasi. Vahepeal puhkasime, võtsime kultuuri , pizza-pasta ja nädal oli täiesti piisav. Itaalias on  väga hästi korraldatud rongiliiklus ja kui ei võta kiireid ronge, siis ka hind Ok. Lisaks kenad vaated ja keegi seltskonnast ei pea kogu aeg teed vaatama. Koha peal otsustasime , mida järgmisel päeval teha, kas veel ujuda või sõidame edasi. :) Ja lõpp Roomas tulenes sellest, et AirBalticu tagasilend Pisast oli üle mõistuse kallis. lisaks veel vahega Riias kui Wizzair tuli otse.