Millist saart valida (Tioman vs Langkawi)?

3lmeks ööks millist valida kas Tioman või Langkawi ? 

Tiomani natuke hirmutavad need liiva puttukad ja rohkem aega kohale jõudmiseks . 

Langkawi läheks Singapuurist otse . Tioman ikkagi päev bussiga praamiga jamamist . 

Mis arvate millist valida ?

1
2

Vali Koh Lipe:), 1,5 tundi kaatriga Langkawist ja oled n. n.  Tai Maldiividel. Ei oska kosta Tiomani suhtes, aga Langkawi ei avaldanud muljed, vesi pole nii selge kui tahaks, Balti mere taoline, soe küll aga liiva puttukat ka eksesteerivad, ise sain kannatada.

1
0

Oleneb, mida sihtkohast otsid ja millal lähed.

Tioman on selline vaikse olesklemise ja aja maha võtmise saar -- hästi rahulik, aeg voolab, kiiret pole, õhk on soe (aga mitte liiast), meri on soe ja loodus imeilus. Mingit aktiivset pidutsemisvõimalust sealt ei leia, samuti aktiivset massiturismi.

Mulle jättis äärmiselt hea mulje ja kunagi satun ehk pikemaks ajaks tagasigi. Kohalejõudmine nõuab veidi enam planeerimist ja kannatust aga on seda minuarust väärt. 

Tiomani hooaeg algab tavaliselt märtsi lõpust, varem on mussooni tõttu tuuline ja vihmane ning meres lained suured.

1
0

Minek on jaanuari lõpp , pidutsemist ei otsi , seda saan mujal leida . Pigem selline lebotamine , loodus , nats matkata , õlle .

0
0

Mõlemal saarel olen kunagi käinud -  olin Tiomanil 3 ööd,  Langkawil ca nädal. Need saared on väga erinevad- Tioman väike, rahulik lebotamise koht, söögikohti vähe, bassuga hotelle ilmselt ka mitte (käisin sel ca 20 aastat tagasi).  

Langkawil  palju söögikohti, võimalusi rohkem ringi käia.  

Küsimus on  ka selles, et kus ja kui palju sa oled varem Aasias rannapuhkust veetnud.  Kui eriti pole, siis sobivad mõlemad saared.  

Samas mina ei läheks enam kummalegi saarele, polnu seal midagi eriti vaimustavat.  

Kui arvad, et ajavõit minna langkawiLE, siis mine sinna!

pjotr1962 pakutud Koh lipe on ilmselt ka väga hea variant, aga kuna sul on plaanis olla ainult 3 ööd, ja aega mitte kaotada, siis ilmselt Langkawi

0
0

Nagu Alar kirjutas, siis Tiomanil pole jaanuaris veel õiget hooaega (ma ise käsin juunis). Seega kahest jääb järgi üks ehk Langkawi:)

0
0

Merlin- mis tähendab aega kaotada? Saar jah, 2x1 km, aga siin on mõõnus:), hetkel ise siin, 3! nädalt veel ees ja seda on vähe:), sest see koht on puhta lebotamiseks.., ime iluspuhassoe vesi, söögikohti üle pea ja eri rahakottile.., endiselt soovitan väga. Langkawi-ga ei saa võrrelda. Üks suurem pluss viimasele- hinnad on 2-3 odavamad.

0
0

Olen mõlemal käinud. Tioman on Langkawiga võrreldes hästi pisike. Kuid selle võluks on suhteline puutumatus ja sealt tulenev ehedus. Varem, siis kui mina abikaasaga seal mesinädalatel käisin, sõitis sinna lennuk nii Kuala Lumpurist kui Singapurist. Berjaya Air. Samale kompaniile kuulus siis ka sisuliselt kogu saare turismi-infrastruktuur. Lennujaam on Tiomanil regulaarliiklusele kuulu järgi juba pea 10 aastat suletud ning ainus ligipääsuvõimalus laev. Mis kindlasti vähendab turistide hulka. Langkawil sai käidud aasta tagasi. Samuti ilus ja tore koht. Kuid kindlasti oluliselt suurema hulga turistidega. Samas on sinna lendamise võimalusi palju. Kuna Langkawi on vähem eraldatud muust maailmast, siis eeldatavalt täna ka odavam.

1
0

Tänud info eest , nüüd vaatan lennupileteid ja panen lõplikult plaani paika .

0
0

Meil oli laual Tioman või Koh Lipe, valisime viimase. Põhiaja veedame Langkawil ja Penangil ja siis mõneöine hüpe Koh Lipele. Minek jaanuari keskel.

1
0

Mael- soovitan rohkem aega veeta Koh Lipel, meri ja rand on võrratu, usu mind:)

0
0

ehh Pjotr1962  kas seal kohal on net hea? on võimalik kohaliku AIS kaardi osta ?  veedame vist ühe öö Langkawi - kuna ei viitsi tormata peale lendu veel paadi peale . Ja siis Koh Lipe 3 ööd . Edasi paneme sealt Phuketi.  Vaatasin, et on samuti speedboat olemas.

0
0

Dim123- net sõltub hotellist, saab ka kohalikku netti osta, eile sai ostetud, limit free 480 bati, ehk 15 €., siis saab mööda saart liikida ja net taskus:)( meil on kolmas telefon, mis jagab netti) Phuketti saab minna edasi, sõit ainult pidi olema pikk, ala 6-7 tundi, kui ei eksi. Eelmine kord ka ööbisime 1 öö L. ,ja hommikul saarele, seekord jõudsime 9:30 L. Sai rahulikult duty free ara käia( soovitan), hinnavahe on mitmene.

0
0

Vaatasin et näiteks Phi Phile oli üldse 4.30 , Phuket 5, Krabi 6 tundi .  Duty mind eriti ei kõiguta , ma kanget alkot ei joo ( kardan  ) aga õlut ma ei viitsi tassida :)  palju õlle hind on ?

0
0

Dim123, võib olla lühem aeg, aga olen kuskil lugenud, et see tavaliselt venib pikkemaks. Kangemat alkot soovitan, et ara hoida kohi probleemides;), õltsi hinna vahe on märgatav, L alla 50 senti 0,330,   KL 2 euri sama purk, need on poe honnad, restos on vastavalt kõrgem

0
0

Selge :) tänud , alko peale mõtlen kuna mul see päris korralik väljaminek alati :) problem on selle et kange ma ei taha ja purgi õlut samuti :) klaas pudelist meeldib ainult õlle . 

See speedboat Langkawi - KL kus kohas seal viisa Tai oma tehakse ?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased