Mobiilside ja Skype Indoneesias (algaja kasutaja)

Kuidas Skype on Indoneesias toiminud? Kui ma soovin Indoneesias olles skaibiga Eestisse mobiilile helistada, kas saan õigesti aru, et minuti hind on siis 26,5 senti minuti hind. Igasugused soovitused on oodatud kuidas soodalt helistada Eestisse!

Internetikõned ei sobi? Mina küll skypega odavamalt pole saanud.

Minu meelest sellel vahet pole, kus asud, köne hind on lihtsalt riigiti erinev. Ma küll päris kindlalt väita ei julge, endal on aastane pakett tasuta helistamiseks üle maailma, mobiilid küll ainult teatud riikides.

Kahjuks jah internetikõned ei sobi- inimesed kellega soovime ühendust saada on 2 a laps ja teda hoidev pensionärist vanaema, kes kahjuks arvutit kasutada ei oska.

ellip, ju sa ikka pead väheke tarku raamatudi lugema :) https://www.emt.ee/koned/internetikoned . Kõnede põhimte on siis selline, et sina indoneesias kasutad oma telefonis vastavat rakendust, helistad üle wifi ning satud läbi EMT internetiteenuse meie kohalikku telefonivõrku. Ehk siis hinda maksad helistamise eest nagu helistaks eestis EMT mobiililt. Sama teenus on minu teada kasutamisel ka Elisas, tele2 kohta kahjuks ei tea. Pensionärist vanaema ega ka 2a laps ei pea midagi muud oskama, kui telefoni toru tõsta. Kui tegemist on mobiiliga, siis võib oma nn internetimobiilinumbri telefoniraamatusse panna ja sinna siis oma nime ja helina lisada, et vanaemal ja lapsel lihtsam oleks. Kui arvestades, et sõbranumbrile helistamised on tasuta, siis tähendab see põhimõtteliselt seda, et inoneesiast helistades ei kulu sentigi. Internetikõned teeb veel mugavaks see, et kui keegi peaks sulle helistama, siis ei pea kõne vastuvõtmise eest maksma. Mina kasutan tavaliselt välismaal olles flight mode, mis jätab ainult wifi alles, ni et pole karta, et roamingu tasud kuklasse võiks tulla.

Elisa kahjuks seda teenust ei paku, see on nende suur viga ja ma väga loodan, et nad ennast kiiresti arendavad

Kahjuks on mul vana telefon, millega ma skype ei saa kasutada, seega ainult arvuti.

Kui on soov mobiilis internetikõnesid kasutada, aga mobiilioperaatoriks pole EMT, siis Elioni sidepaketi (kodulahendus või uue nimega e-kodu) kasutajatel võib internetikõnede võimalus siiski olemas olla. Selle eelduseks on VoIP telefoniteenuse olemasolu. Kui lauatelefoni juhtme üks ots läheb Speedtouchi ruuterisse, siis on Teil Elioni VoIP lauatelefon. Tegu on EMT internetikõnede teenuse analoogiga (mõlemad töötavadki tegelikult samal tehnoloogial). Ainuke vahe EMT teenusega on see, et kui Elioni VoIP'i oma mobiiltelefoni seadistanud oled, siis helistad välja oma lauanumbrilt, seda numbrit näeb kõnele vastaja ning kõne eest maksad ka Elionile hinnakirja alusel. Seega näiteks lauatelefonile helistades tuleb kõne väga soodne.

Kel telefoni Skype'i installeerida pole võimalik, tasub vaadata kas telefon VoIP'i toetab ja seadistamine enne reisi ära teha. Elioni plussiks on EMT teenuse ees veel see, et kui lauatelefoni eest nagunii maksad (mida arusaamatul põhjusel väga paljud teevad), jääb ära EMT internetikõnede kuutasu - 3,6€.

Sama stsenaarium kehtib ka Elisa VoIP (või mis iganes teise operaatori) lauatelefonide kasutajate kohta.

ellip, kui arvutiga sebid, siis tasub võibolla lugeda http://www.elion.ee/eraklient/telefon/internetitelefon . Üldse jääb selgusetuks kui pikaks ajaks sa sinna indoneesiasse jääda kavatsed. Paar kolm skype kõnet ei tohiks mingit auku rahakotti lüüa, pikemate vestluste jaoks aga on skype liiga kallis mu arust. Odavam on ikka internetikõnesi kasutada.

Väga huvitav teema. Ma just tegelen selle uurimisega, et kuidas välismaal olles soodsamalt helistada. Üks võimalus on kohapealne telefonikaart võtta. Maailmas on väga palju riike, kust kohaliku kaardiga Eestisse helistada on kordades odavam. See muidugi riigiti erinev. Kahjuks iPhone sisse sobivat väikest kaarti igas kolkas nii lihtsalt ei saa :(

Kusjuures Skype'iga on väga odav helistada näiteks USA-sse (vist 2 senti min) aga umbes 10 korda kallim helistada Eestisse (vist 20+ senti minut). Eestis elamine on ikka kolekallis luksus :)

Eesti mobiilile Skypest helistades on minuti hind tõesti 26,5 senti. Laua telefonile on 2,2 senti minut, aga sul ilmset pole seda kuskilt võtta. Kui valida igakuine makse ja kõneminuti pakett, siis saab mobiili kõne pisut odavamaks, nii 0,18 sendi peale. Ehk oleks sinu jaoks lahendus võtta skype-in elik interneti nuber, vanaema(kõik teised ka) saab helistada "tavalisele" eesti lauatelefoni numbrile ja sina võtad skypes kõne tasuta vastu. Kulu oleks eesti mobiilit eesti lauatelefonile tariif + skype interneti nubmer, mis viimati kui ma aastaks tegin, oli poole odavam elioni pakutavast võimalusest. Kui sa mingil põhjusel ei soovi Indoneesias olles koguaeg arvuti taga kõnet oodata, siis võid ju kokkulepida, et saadad skypest sms mobiilile, kui oled valmis kõnet vastu võtma.

Dharma, kui iphone, siis kindlasti isip ja internetikõned. Alati võib paarisaja kroonine mobla kaasas olla, millega kohaliku kaarti kasutada, kuigi ise olen siis eelistanud telefoniputkat, kus saab ka odavamaid kõnesid teha, olenevalt kvaliteedile.

isip? Internetikõnesid Elisa ei paku, so jama. V-olla peaks tõesti EMT-sse kolima. Aga ma uurin seda Elioni internetitelefoni varianti. Aitähh!