Mööda maad Kambodžast Taisse (Hat Lek) visa on arrivali saab?

Kas keegi on viimasel ajal seda pidi sõitnud ja viisat piiril teinud? Osa kohtasi kirjutab, et viisat ei saa, osa kirjutavad et saab. saab siis või ei saa?

2010 uurisin kas Visa on Arivalit me saame Kambodža ja Tai piirilt ning siis oli vastus, et ei saa.

Värskeid andmeid mul kahjuks ei ole. Ületasime Had Lek/Koh Kong´i piiri umbes 2 aastat tagasi ja meie jaoks oli see teadmatus üheks suurimaks peavaluks sel reisil, siis otsustasin pisut targutada.

Sel ajal igatahes visa on arrivali sealt ei saanud. Ma arvan, et vaevalt selle ajaga miskit muutunud on. Sinu asemel ma ei riskiks, vaid teeksin viisa ära olenevalt siis kust sa tuled(kas Phnom Penhis või Vietnamis. Kui tuled Laosest, siis saab uue Tai viisa teha Vietianes. Seal jälle oli hästi palju Tai "sexturiste", kes käivad Vietianes uut Tai viisat tegemas. Nii, et järjekordades seismiseks tuleb aega varuda.

Shinoukvilles võid selle lasta teha ka lisatasu eest mõnel turismifirmal.
Sinna jälle ma ise enam tagasi ei läheks. Minu maitse jaoks liiga ülerahvastatud ja ilma erilise loodusnaudinguta "kuurort". Parem juba Ko Changile, see jääb sul suhteliselt tee äärde kui Bangkoki poole teel oled.
Ko Chang on minu memuaarides kordi etem ka Krabi, Puhket´i ja teiste sealsete liivarandadega võrreldes. Väga äge saar!

Need piiriületuskohad Laos/Tai/Cambodia on üldse sellised....vähhh. Tuleb silmad maas, selg sirge ja pass sügaval põues astuda mööda igatsugu isehakanud harjuskitest, kes kisavad a´la "õunly oneeee dolaar määdam".
MITTE kellelegi ENNE piiriputkat ei tohi enda passi anda! Rääkigu mis nad iganes räägivad.

Sellel lingil on pisut infot mida sul ehk vaja läheb:

http://www.canbypublications.com/cambodia/overland.htm#Hadlek

kindel, kust saab. http://www.mfa.go.th/web/2482.php?id=2491 teisi varjante, mina ehku peale ei läheks

Lao. Cambodia piiril tuleb nende 1 dollariste väljaminekutega arvestada, muidu üle ei saa, see muidugi kohati nagu olen aru saand, minul oli nii, et laost väljudes, passi tagasi saamiseks 1 dollar, siis cambodia poolele jöudes tervise kontroll 1 dollar, pass antud piiri ametniku kätte, lihtsalt edasi andmine järgmisele 1 dollar, siis viisa, ei mäletagi, vist 25 dollar, ning uuestijärgmise inimese käest passi kätte saamine 1 dollar. Ausalt ei viitsinud iga selle dollari pärast viriseda, aga tutvusin inimestega, kes tegid lärmi ja nõudsid konsulit, ning said ka ilma nende dollariteta.

Tänud vastamast, ilmselt on mõttekam lasta Helsinkis viisad ära teha. Kuna Silkuvilkus oleme 5 päeva, siis ei hakka riskima. Vietnamis oleme Mui Nes ja vaevalt seal viisadega lihtsamin läheks. Edasi suundume Changile ja sinna ei teahaks küll hiljaks jääda, seda enam, et hotellid makstud. Kui keegi oskaks head transporti Silkuvilkust Trati soovitada, siis oleks ka väga tänulik.

Aasta tagasi käisin ise sama rada pidi ja on arrival viisat siis seal teha ei saanud (siitki lugusid lugeda, kus inimesed on viisa tõttu pealinna tagasi sõitnud), nii et kas lasta viisa teha kohapeal (ise tegime pealinnas Phnom Penhis) või siis kindluse mõttes Helsingis.

Sihanoukville - Koh Chang.
Kui ma õigesti mäletan, siis ostsime Sihanoukville's kohapeal pileti Koh Changile. Seda saab teha suvalises büroos- me ostsime büroost, mis on eestlaste hotelli kõrval. Pilet oli suhteliselt odav (hinda tõesti enam ei mäleta) ja sisaldas kogu transporti (k.a praamipiletit Koh Changile). Muidugi arvestada tuleb sellega, et see teekond võtab terve päeva ja kohale jõuad pimedas (kuna meil polnud Changil hotelli ja sattusime sinna nädalavahetusel kui kohalikud ka sinna puhkama sõitsid, siis saime magama alles kell 1 öösel).

Tänan kommenteerimast. Seda ma tean jah, et teekond on pikk, kuid ega siis lennukiga eriti lühem ei tule? Esiteks peab bussiga Plönni saama, sealt BKK ja sealt Trati, esiteks jube kalliks läheb ja teiseks ajaliselt sama. Kuna meil on Changil hotellid olemas, siis pimedas taeva alla jäämist pole karta.

Kas kellelgi on viimase aja kogemusi/soovitusi Siem Reapist Bangkoki sõitmisega mööda maad? Ühistransport, piiriületus, ööbuss? Tahaks nädala lõpus peale Angkor Vatti tagasi reisi alguspunkti jõuda. Ette tänades..

Tegime selle otsa detsembri alguses. Rentisime Siam Reap-ist väikebussi juhiga. Buss sõitis Poipet'i, sealt kolistasime jalgsi üle, teispool ootas sama firma Tai-poolse partneri teine buss, mis viis meid otse Koh Changi saare hotelli (praamipiletid olid bussirendi hinnas sees). Koh Chang'ilt rentisime hiljem uuesti väikebussi Bangkokki sõitmiseks. Liinibussi kohta ei oska öelda.