Moldova - Transnistria

Mind ootab ees autoreis läbi Valgevene ja Ukraina Moldovasse. Plaanis on siseneda Moldovasse läbi Transnistria ja siit ka minu küsimus: kas keegi omab lähiminevikust kogemust autoga Ukrainast Moldovasse(Transnistriasse) sisenemisel? Mind huvitab kas piiril noriti/venitati palju ning kui oli nii, siis palju see maksma läks. Kogemusi Venemaa, Valgevene ja Ukrainaga on omajagu, seega ma ei usu, et seal mind midagi väga uut ees ootab, kuid oleks hea teada ikka. Kuna Moldovalased ise on mõtte läbi Transistria sõita maha teinud (kole koht ja halvad venelased - Moldovalase silme läbi ka arusaaav seisukoht) , siis seda suurem on soov just sealtkaudu sõita - teate küll seda keelamise sündroomi:)

Rohkem midagi täpsemalt küsida ei oska, kui kellelgi Moldovast eredaid mälestusi on, siis jagage neid.

olin juuli keskel Odessas ja reisisin sealt bussi ja rongiga Bukaresti. Me ise sõitsime tookod Kausani kaudu ja nii vältisime Transnistriat, kuid mõtlesime samuti sõita läbi selle tunnustamata, Vene vägedega rikastatud riigi. Ent kohalikud ukrainlased väga mõtet ei kiitnud. Piiril on liiga palju sekeldusi - kõigepealt peetakse sind sisenemisel mitmeks tunniks kinni (ja seda ainult seljakotiga reisides!), küsitakse lihtsalt lolle küsimusi (miks, kuhu lähed, mis teed, mis linna jne) ja võid ilma jääda 20-50 taalast (sõltuvalt siis autost). Väljumisel kordub sama - peetakse kinni, küsitakse "lahkumisviisa" eest jälle taalasid, räägid üksikasjalikult, mis tegid kuhu lähed jne.

Samas, kui julgust on ja hea närvikavaga, siis saab ka ilma "viisat" ostmata üle. Tuleb lihtsalt endale kindlaks jääda ja öelda, et viisanõuet ei ole. See aga pidi garanteerima mitmetunnise vaidluse piiril. Igal juhul elamusi saab küll, vähemalt kohalikud väitsid nii. Aga enne ei saa teada, kui ära proovid. Igal juhul kohtusime taanlasega Ukrainas, kes tuli läbi Transnistria ja tema kurtis, et kalliks läks.

Omast käest võin öelda, et ega Moldova piiril ka teab mis lillepidu ei ole - eestlane on seal suhteliselt harv nähtus, eriti siis autoga veel. Riiki sisenemisel pead üksikasjalikult rääkima vene keeles, mis on reisi eesmärk. Riigist väljudes pead pead täitma tollideklaratsiooni ja siis küsitakse sinult juba, mis sa Moldovas tegid, kui kaua olid, kus käisid jne. Ei midagi ohtlikku, kuid tüütu. Moldova ise hall ja tühi, teed on auklikud, tohutu kuivus, maastik oli nagu Lõuna-Eesti kuppelmaastik ainult ilma metsadeta.

0
0

Rumeenia - Moldova(ja hiljem tagasi) piiriületus sujus küll rahulikult ja ilma peedistamiseta, kusjuures liisingu autoga . Järjekordi polnud ja suhtumine oli norm., kogu protseduur vast 15 minutit. Tagsi tulles vaadati kohvritesse kah aga rohkem kui lihtsalt protseduuri pärast. Seevastu Poola - Ukraina "#¤%&/(&/()=...ma ütleks.2,5 tundi rahulikult koos kõigi debiilsete küsimuste ja "mina olen siin kunn" suhtumisega. Meenutab vana head endist Poola -Leedut. Kogu see spekulatiivse ja korruptiivse tooniga õhkkond ja atmosfäär on absurdne. Aga nagu siin eelpool juba mainiti siis kõigega harjub ja üldiselt need näod seal sabades seistas olid üsna ükskõiksed.Kui juhtus ,et järjekord eriti aeglaseks muutus siis panid kõik järjest autodel pasunat.Elamus igal juhul.

0
0

Kohalikud ei soovitanud mingil juhul Läbi Dnestriäärse okupatsiooni ala minna. See 10 kilomeetrine l6ik (kokkuhoid kilometraažis nii 100 km maksimaalselt) oleks olnud liiga kallis ja ajakulukas. N6utakse tohutuid p6hjendamata summasid ja vahel v6ib kysimuste esitame venida tunde, passi lugemine ladina tähtedes v6iba aga kesta veel kauem. Seega kasutasin kohalike 6petust ja yletasin Moldova piiri ukrainaga Palanca piiripunktis. Kohalikud nimetasid seda lihtsaks koridoriks ja nii oligi, sain kiiresti yle nii edasi kui tagasi ja täiesti probleemivabalt. Suhtumine oli viisakas ja asjaajamine kiire nii Moldova kui ka Ukraina poolt. Ainuke asi, et piiri punkt on nii 10 km (kui mitte rohkem) enne Ukraina piiri. Nimelt läbib seda moldova kanda tee Ukrainast Ukrainasse ja see tee on väga intensiivse liiklusega ja liigse byrokraatia ning pinnimisega ei tegeleta. Täidad sisses6idu kupongi (täiesti arusaadav tekst, viisa koha jätad tyhjaks, eesti kodanikud viisat ei vaja) annad ära, saad templi passi ja s6idad edasi. J6udsin seiklusteta Odessasse.

0
0

Sai ka mõni nädal tagasi seda nn. riiki külastatud siis Ukraina poolt sisenedes ning Moldaaviasse väljudes. Ukraina piirivalvur küsis eelnevalt mitmeid kordi, et kas ikka teame kuhu läheme viidates Transnistriale ning lisas, et sealt tulevad kõik kähku tagasi ning ka meie... Peale Ukraina piirivalvurile 300 grivna tasumist väidetavalt mingite ülioluliste paberite puudumiste eest sai siiski uudistama mindud. Põrgu väravatest sisenedes kukkusid kõikvõimalikud ametimehed juba piiripeal hirmsasti raha küsima ning nõuti ka kõikvõimalike venekeelsete paberite täitmist. Kokku läks piiril ca 6 tundi ja 60 euri. Riik ise tundus olevat nagu Eesti ainult, et ca 35 aastat tagasi. Palju vene sõdureid, miilitsaid jne. Proovisime seejärel välkkiirelt sealt riigist kaduda kuigi kusagil väiksemas linnas suutis siiski miilits meid kinni pidada ning väitis, et ca pool tundi tagasi me olevat kusagil ületanud ristmikku kollase tulega. Muidugi lubas vastu tulla ning pakkus karistuseks kohapeal ca 2500 rubla. Mis riigi rubladega seal tegemist oli ja mis kursiga see jäigi arusaamatuks. Kõige viisakam oli sellest riigist lahkudes eesseisev tolliametnik kes ütles viisakalt ja konkreetselt, et mul on teile ettepanek-andke mulle 5 dollarit ja võite kohe edasi sõita... Igastahes põrgulik riik ning kel aega ja raha see võib uudistama minna.

0
0

Tere! On plaanis lähiajal sõita autoga Ukrainast Transnistriasse ja sealt Moldovosse, kust tagasi Ukrainasse.

Kas keegi on viimasel ajal seal käinud ja oskab öelda, kas asi praegu ka nii hull ja nõutakse piiril meeletult raha?

Mõtlesime, et kui raha küsivad, siis me lihtsalt ei anna. Aega on küll ja ootame, kuni liikuma lasevad.. Lisan ka ära, et vene keelt me ei oska ja niikuinii ei saaks aru, mille eest küsivad:D

0
0

Tervist!

Saabusime Transnistriast nädala algul. Sai käidud autoga ning sisenetud Ukraina poolt. Piirivalve on suhteliselt sõbralik kuid silma torkab äärmine vaesus. Raha me talle ei maksnud, imehästi läks aga kaubaks kilone suitsuvorst ning päts leiba. Oli näha, kuidas piirivalvuri silmad selle peale särama lõid. Transnistrias peeti küll paar korda kinni, kontrolliti dokumente ning küsiti erinevaid küsimusi - kui saadi aru, et vene keelt me ei mõista ning midagi saada ei ole, oli võimalik edasi sõita. Riik on puhas ja korralik ning pealinnas hakkab silma palju naissoost olendeid, kes välismaalast nähes pöödresse satuvad. Seega eriti vallalised poissmehed on Tiraspoli rohkem kui oodatud :)

1
0

Käisime augusti lõpus Transnistrias ära autoga. Kuigi seltskonnast ei osanud keegi vene keelt, saime üle piiri ja meeletuid summasid maksma ei pidanud. Riiki sisenemisel tervitas meid suure sirbi ja vasaraga piiripunkt ja automaatidega relvastatud vene sõdurid.

Autost leiti pipragaas ja selle eest küsiti 1 USD. Hiljem küsiti ka raha riigis viibimise eest ja juba rohkem. Andsime grivnasid ja Moldovo leusid-summa kokku tuli küllalt väike. Ja kusjuures Transnistria oli ainus riik, kus sai tollideklaratsiooni täita inglise keeles! Sisenemine läks kokku paar kolm tundi.

Väljumine 15 min, raha maksma ei pidanud.

Üldiselt huvitav koht, kus käia.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased