Mõnigad küsimused seoses Araabia Ühendemiraatidega.

Nimelt sai kasutatud võimalust ja ostetud hetkel sooduspakkumises olev Tallinn-Helsinki-Dubai-Helsinki-Stockholm reis ja ma ei suutnud kõikidest asjadest aru saada.

Nimelt viisa, kuidas sellega peaks nüüd käituma ? Reis toimub alles 25.01.2014-07.02.2014.Millal peaks hakkama viisat ajama ja kelle/mille kaudu ? Olen aru saanud, et hotelli kaudu, kus ööbitakse ? Mul pole veel hotelli broneeritud, kuid teen seda lähipäevadel.

Kõiksugu info teretulnud. :)

Marko

Viisat ei tee sulle iga hotell, tee enne see kindlaks. Lisaks võid viisa osta ka Eesti turismifirma kaudu.

See turismifirma kaudu on ilmselt kõige lihtsam variant ? Aga kui palju enne peaks seda ajama hakkama ? Oli vist, et 2-5 päeva läheb sellega, kui õigesti mäletan ?

aastavahetuseks on sinna minemas turistide laviin. Pole kindel, kuidas jaan lõpus sellega lood seal on. Ära siis viisat igaks juhuks ka viimasele minutule jäta. Meie eelmisel aastal andsime sisse 19 dets ja kuna õnneks neil seal laup-pühap ka tööpäevad, siis saime viisa 24 dets kätte, lennuk läks 26 dets. Meie tegime turismifirma kaudu. Saime viisa ühte hotelli, elasime aga teises..

Suured tänud vastuste eest.Eks veel on aega sellega ja ma uurin paari tuttava kaudu, kes on reisibüroos tööl, et kuidas saab ja millal ajada.Aga üks küsimus oleks veel, et oskab keegi hotelli soovitada ? Sonkisin maad nii hotels.com kui ka booking.com'ist ja hinnaklass on ikka väga erinev.Lihtsalt uuriks, et kus tasuks ööbida ? Kellegil kogemusi ? Soov oleks siis kuskile kesklinna või maksimaalselt 10km raadiuses.Kõige parem oleks Burj Khalifa lähedale.

Soovitan Radisson Royalit http://www.radissonblu.com/royalhotel-dubai/location, mõistlik hinna-kvaliteedi suhe, lisaks asukoht metroo vahetus läheduses, shuttle-bus service, väljastavad ka viisa, rannad 10-minutilise sõidu kaugusel jne. Kui soovid viisat läbi hotelli, siis oleks mõistlik sellega tegelema hakata 1,5 kuud enne reisi algust. Viisa maksab ca 60 eurot ning lisaks ca 1000 eurot garantiiraha. Midagi keerulist viisa taotlemisel ei ole ja lihtsalt infoks, et viisa võidakse väljastada kõige viimasemal minutil - st. päev või kaks enne reisi algust.

Meie olime Majestic Hotel Tower`is Bur Dubais, asukoht väga hea, hotell väga ilus. Lisaks vormistab hotell ka viisasid (60eur+tagatisraha 1000eur), meili teel suheldes, saadavad blanketid ja teevad viisa valmis, tingimus muidugi see, et seal hotellis ka viibite. Viisa vormistamine võtab aega max paar nädalat. Aga jah oleks hea see juba varakult ära teha, kuna me hakkasime kuu ennem tegema ja asi venis millegipärast, lõpuks saime alles üks päev ennem minekut kätte :)

Kuna seoses Finnairi pakkumisega on 2013 a lõpp / 2014 a algus Dubaisse palju eestlasi minemas, võiksid kogenumad käijad avalikustada parima hinna/kvaliteedi suhtega hotellid Dubais. :) Kui booking.com lahti lüüa Dubai lehekülje pealt, siis võib esmapilgul hindu vaadates toolilt maha kukkuda.

Bookingus saab ju lihtsalt otsingut vastavalt hinnatasemele kitsendada. Ise olen olen olnud Radisson Royalis, Majestic Hotel Toweris, Mövenpick Ibn Battutas ja julgen ka kõiki neist soovitada. Samas on inimeste soovid ja reisi eesmärgid nii erinevad, et konkreetseid hotellisoovitusi on raske anda. Dubai puhul võiks hotelli valikul arvestada järgmisega: *asukoht - soovitatavalt metroopeatuse vahetus läheduses, linn on väga jalakäijavaenulik, metroo või takso on liiklemiseks hädavajalik. *kas hotell väljastab viisa? *teenused - ideaalis võiks olla shuttle bus teenused randadesse ja ostukeskustesse, ekskursioonid. *bassein - kas on olemas või mitte ja missugune on selle kvaliteet, tasuks juurde lugeda tripadvisorist päris reisijate arvustusi. *kas hotellis müüakse alkoholi või kas seda on lubatud hotellis tarbida.

Tänud info eest.Vaatasin need hotellid läbi, pidin toolilt maha kukkuma, kui hindasid nägin.Tundub, et alla tuhande euro nädal 2 inimest ei leiagi midagi ?

mis on reisi eesmärk? Kas rannahotell või mõnusalt vanalinnas hängida jne, kesklinnast saab seda mõnusalt teha, sest õige elu algab alles õhtul. Soovitaks linnamelu nautimiseks mingit Deira läheduse hotelli, rannas on muidugi kõige mõnusam ja kirvem Jumeira, alternatiiv on võtta Sharjahi rannahotell, Deira poolt viivad hotellide shuttlid vist Al Mamsari Beachile või mis ta nimi oligi. Mitu tärni olete alampiiriks seadnud? Dubai hotellid on üldiselt suht puhtad, kui hind oluline siis Bur Dubai apartmenthotellid on täiesti talutavad. Jaanuar-veebruar on 19. DSF ehk Dubai Shopping festival, sel ajal on sinna suurem turistide vool ja hinnad ka kõrgemad, samas on kaubanduses paremaid pakkumisi. Panin pilgu peale, hinnad on tõesti kirved selleks ajaks, kui hind tähtis, siis Sharjahis saaks teie kuupäevadeks selle hotelli 685 eurot 13ööd :P http://www.booking.com/hotel/ae/aryana.en-gb.html?sid=8a8850115e6dbcdc73e071573891d21b;dcid=1;checkin=2014-01-25;checkout=2014-02-07;srfid=ee43d28a963b1003adad008f5b51142a2bdc2006X5 Deiras tundub see 870 euro eest enam vähem olevat http://www.booking.com/hotel/ae/coral-oriental-dubai.en-gb.html?sid=8a8850115e6dbcdc73e071573891d21b;dcid=1;checkin=2014-01-25;checkout=2014-02-07;srfid=2bd2b8d652650a2cda3b9db1c793bd49829b9ebaX38 Kui plaanis ainult rannapuhkus, siis võib ka kaugemale vaadata, näiteks Ras Al Khaimahi Hilton http://www.booking.com/hotel/ae/ras-al-khaimah.en-gb.html?sid=8a8850115e6dbcdc73e071573891d21b;dcid=1;checkin=2014-01-25;checkout=2014-02-07;srfid=66c261f081c3a77a19c0c1f20169122e3c2ba4afX6 Ma isiklikult on "head" kogemused selle kohaga, kui tahtmist on siis tripis on sellest kuskil juttu, aga hotell ise oli suht norm ja rannaresort suurepärane. Dubai külastamiseks jääb minu meelest kaugeks, variant on kombineerida eri kohti, st osa aega Dubais ja osa kuskil rannas. Näiteks India ookeani ääres Fujairah http://www.booking.com/hotel/ae/radisson-blu-resort.en-gb.html?sid=8a8850115e6dbcdc73e071573891d21b;dcid=1;checkin=2014-01-25;checkout=2014-02-07;srfid=7f34e00a503bb63a31a2e4fecb9fa8460cf1684bX3

Hei!

Ilmselt rannapuhkust sellest reisist ei tule.Võibolla olen päeva rannas, kui sedagi.Tahaks ikka rohkem ümbrust näha ja vaadata ringi.Rannas tahan vedeleda, siis lähen kuskile mujale riiki.

Selle loodusega on Dubais nagu on. Ise sai kunagi autoga Al Ainis käidud läbi kõrbe, päris huvitav oli, sai ka Omaani piirilinna kindlus üle vaadatud, piiripunkt oli sellest edasi. Samuti on autoga võimalik vaadata idapoolseid alasi. Rand iseenesest sobib Dubais väga hästi, hommiku poole rannas ja õhtul linna peal, vahepeal on ju siesta.

lisan siia nüüd.. et mina ei panudki selle nädala jooksul Dubais siestat tähle. Ehk mõned kpl olid suletud, aga mingit erilist küll silma ei hakanud. Ja vanalinn on just nii suur, et paras jala seal kolada :)

Hotelli broneerides tuleks arvestada ka sellega, et broneerimiskeskkondade hinnale võib lisanduda linnamaks 10% ja teenusmaks 10%.

Alla 1000 euro nädala kohta kahele on üsna keeruline midagi parima hinna-kvaliteedi suhtega leida, kui siis tõesti Bur Dubai piirkonna apartmentides. Kui broneerida Sheikh Zayedi teest suhteliselt kaugele odavamatesse hotellidesse, siis päeva lõpuks maksad tulenevalt vahemaadest sama hinna, lisaks ajakulu jms. Vaata endale sobiv hotell välja ja võta hotelliga otse ühendust - mõnikod teevad nad parema pakkumise kui broneerimiskeskkonnad. Hinnad võivad ajas oluliselt langeda. Kuna reisini on üle poole aasta aega, siis võiks natuke oodata ja ringi vaadata, ka kõrvalosariikidesse nagu näiteks Abu Dhabi.

Dubai rannad on head ning lisaks sellele on seal puhkuse ajal teha ja näha suhteliselt vähe asju: *pilvelõhkujad ja suurlinn *Dubai Marina (pilvelõhkujad) *Burj al Arab (pilvelõhkuja ja rand) *Ostukeskused *Abu Dhabi (pilvelõhkujad, moshee) *kõrb, Al Aini piirkond, Omaani piiriala, Hatta jne) *Pärsia lahe kruiis *Dubai vanalinn, turud ja Creek

Palju sellest jõuab kenasti 3-4 päevaga ära teha.

Kui on rohkem küsimusi ja vajad täpsemat infot, siis kirjuta otse kasutajakontole.

Minu meelest on just vastupidi, vaadata ja käia on päris palju, mitte küll loodust, aga just Dubaid ennast. Kindlasti tasub minna Burj Khalifale, piletid soovitaks osta kodukalt ennem ära, kuna kohapeal suur tõenäosus, et samal päeval ja järgmisel välja müüdud. Ostes tuleb ise valida ka kellaaeg, meie valisime 17.30, siis päikeseloojangu aeg. Pärast seda kell 19.00 igal õhtul algab maailma suurim purskkaevu show, see on tõeliselt võimas. See toimub Burj Khalifa kõrvalhoone (Dubai Mall) ees. Dubai Mallis asub maailma suurim siseakvaarium, mida tasub ka kindlasti vaatama minna, vahepeal tehakse seal akvaariumus rahvale showd, sukeldujad toidavad kalu seal jne., aga see kindlatel kellaaegadel. Ma olen küll suur šoppaja, aga see Lähis-Ida suurim kaubanduskeskus oli minu jaoks liiga suur ja poodides käia seal ei viitsinudki. Samuti tasub minna Dubai Sky`sse, mitte küll suusatama, aga lihtsalt uudistama, kuna see kaubanduskeskuse sees ja ümbritsetud klaasiga, siis näeb hästi, mida endast kujutab. Veel saab käia safaril nii džiipide kui hummeritega, paadiga sõitmas tehisjõel Dubai linnas, Palm Jumeirahil veekeskuses, kus saab ka delfiinidega pildistada ja ujuda, kui soovi on (väga mõnus koht), 7*hotelli juures võimalikult lähedal ära käia, lisaks toimub iga aasta luksusjahtide show (veebr lõpp-märts algus). Kui aega jääb, tasub Abu-Dhabis ka ära käia, seal Ferrari World, mošee, ringrada. Kui olete huvitatud ringi vaatamisest siis tasub hotell võtta Bur Dubaisse, Marinale või Jumeirahile, kuna siis kõik rohkem lähedal, odavam neist Bur Dubai, aga jh tasub vaadata ja oodata pakkumisi, sest nii kõige mõtekam hotell bronnida, nii saime ka meie soodsamalt kui muidu, kuna teil ka aega. Dubai on tõeline tulevikulinn...

Eks ma pean vaatama, kuidas ajaga on ja kuhu me jõuame.Hotell sai broneeritud, tegemist Moon Valley Hotel Aparments.Asub see Bur Dubais ja metroo oli suht mõne minuti kaugusel.Vaatasin ka metro päevapileteid, oli vist 3 kopikatega euri kogu päev ja kõik tsoonid.Mõttes on veel rendiauto, aga ma ei ole kindel.Oleks muidugi autoga lihtsam liigelda.Eks pean vaatama neid asju veel.

Aga siit leian ikka piisavalt infot ja suured tänud kõigile, kes on viitsinud siia midagi asjalikku postitada. :)

Dianaga sama meelt, aga purskaevud olid Barcelonas ikka minu meelest võimsamad :) ja muidugi värvilisemad. Ootasin midagi hullult võimast. Ilus oli muidugi igatahes. Ja zoo on seal küll üks maailma väiksemaid ja odavamaid :) pilet on 2.- AED. Safarile midagi sooja riiet kaasa - päikeseloojangul hakkab väga jahe. Nii tunni möödudes on jälle ok, aga vahepeal võiks ikka ka mõnus olla.

Hetkel siis sai broneeritud tuba sellisesse hotelli nagu "Al Barsha Hotel Apartments ".Hinnaks tuli AED 3 328,80, 12 ööd ja kaks inimest.E11 ääres, suht "palmisaare" kõrval.Nüüd pole midagi, kui oodata reisi.Enne peab veel viisa ära tegema, aga sellega on aega. Ahjaa, kuna see on lennureisi poolest veidi tobe, siis pean veel stockholm-helsinki lennupiletid ära ostma.Õnneks momondo pakkus 41.- ots, polegi kõige hullem.

Olen oktoobris ka Dubaisse minemas, kuid pole siiani kuskilt leidnud infot kas on võimalik saada Eestist viisat ilma reisifirmalt majutust ostmata?