Kuidas te olete lahendanud motikate transpordi, kui matka algus on näiteks Itaalia või Sveits?
Kui vaadata kitsamalt ehk kaubaautoga transporti siis ei erine motika transport ükskõiik millise muu tükikauba transpordist. Maksumus hinnatakse euroaluse või treileri/konteineri laadimismeetri ja kauba kaalu järgi.
Võib küsida suvaliselt logistikafirmast pakkumise - tahan viia 300 kg kaupa kahel euroalusel Tallinnast Milanosse. Hindasid võib igasuguseid tulla- olenevalt sellest kellel parasjagu vaba ruumi on.
Mootorrattaid viiakse spetsiaalse raami sees. Selle võib ise teha või rentida. Kui on kaks ratast võib hind tulla odavam sest siis pannakse raamid teineteise peale ja maksta tuleb ainult ühe laadimismeetri eest.
Erisused võivad tulla laadimisel või kättesaamisel. Näiteks pannakse ratas Tallinnast teele ja tahaks Itaalias juba nädalavahetusel sõitma hakata. Reedel lennukiga sinna jõudes selgub et on kohale jõudnud ja maha laaditud kuid reede pärastlõunal ei liiguta terminalis end enam mitte keegi ja telefonile ka ei vastata.
Seepärast võivad spetsiaalsed motikaveofirmad olla parem mõte. Neil on kindlad sihtkohad, oma sissejoodetud itaallased ja tavaliselt ka mõnisada eurot kallim hind. Seda siis peab igaüks ise arvutama et kas see on kallim kui ta aeg ja närvid või ei ole mitte.
Samuti on võimalik vastav minibuss rentida ja sellega kohale sõita.
Näiteks https://motocamper.ee/