Müncheni ühistransport

Liigun lennujaamast Aparthotel Adagio access München City Olympiaparki. 

Leidsin https://www.turbopass.com/munich-card-munich-city-pass. Kumba soovitate osta? Puuduvad kogemused selliste passide ostmisel. Põhimõtteliselt liigun kesklinnas ja jään 3,5 päevaks.

Sõltub sellest, mida Münchenis teha. Kui plaan hommikust õhtuni muuseumides käia, siis Munich City Pass. Kui 4-5 korda, siis Munich City Card. Kui niisama šopata, siis kas üksik-, päeva- või nädalapilet. Samuti sõltub sellest, kui suure seltskonnaga minna

Kahekesi 4 päevaks ja pmt transpordiks linnas liikumiseks

Vaatasin, et päris kallis tuleb 110.- kahele 4-ks päevaks, vist on osta odavam päeva/üksikpiletid? Kas neid saab kuskilt automaadist?

Müncheni kesklinn on jalutamiseks ideaalne. Ku vähegi ilma on, soovitan hoopis kõndida ja siis vajadusel metroo päevapilet osta.

Käisime eelmisel aastal samuti 4 päeva ja jäime väga rahule. Panin selle blogisse ka kirja (blogi on küll inglise keeles).

https://forcinafamilytravels.blogspot.com/2021/04/

Need turistidele mõeldud kaardid tasuvad ära siis, kui piisavalt pakutavaid teenuseid soodukatega või tasuta tarbid.

Muidu piisab ametlikust ühistranspordi kaardist - https://www.mvv-muenchen.de/en/tickets-and-fares/tickets-daytickets/index.html

Kui lennult tulles on samal päeval piisavalt aega, et ühistransporti ka linnas vaja, siis tasub esimene päevka see lennujaama päevapilet ära. Edasi siis tavalised päevapiletid.

NB! Saksa süsteemi järgi on ka kaks inimest juba piisav grupp, et veidi ühe inimese piletite hinnast odavamalt saada.

Kui kahekesi minna 3,5 päevaks, siis sobiks järgmine kombinatsioon:

1. ja 4. päev: lennujaama üksikpilet 11.90€ (M-5 1 Person, sobib kui vaid üks sõit sel päeval plaanis) või lennujaama grupi päevapilet (M-5, 2-5 in, 24.70€ ehk 2 in korral 12.35€in)

2. ja 3. päev: kui soov vaid linnaga tutvuda, siis grupi päevapilet 15€(tsoon M).

Kokku seega inimese kohta (2*24.70 + 2*15) / 2 =  79.40€

Kui soov muuseume külastada, siis keskmiselt annab see citypass 1-4€ soodustust tavapiletilt, seega nt 4 muuseumi korral annaks see ehk kahe inimese kohta ca 10€ kokkuhoidu. 

Kui nüüd vaadata Munich City Passi hinnakirja, siis neil on 4 päeva grupipilet (mis annab ka soodustusi) 74.90€, seega tuleks see soodsam kui iga päev päevapileteid osta. Kui aga plaan on kesklinnas püsida ning enamasti jala käia, siis see jälle soodsaim variant ei pruugi olla.   

Minu soovitus on, et kui plaan pigem jalutada ja vaid paar muuseumi võtta, siis võtta üksik- või päevapiletid, tihedama sõitmise ja muuseumiralli korral võib ka pass end ära tasudas

Selline huvitav küsimus, ei tea, kas seal piletikontrollid ka liiguvad?

Jah, liiguvad, eriti lennujaama liinil.

No Saksamaa on ju "alles in ordnung" riik, loomulikult on seal kontrollid ja trahvid on ka päris kopsakad. Ei tea kuidas praegu aga vahepeal oli maskikontroll ühistranspordid ikka väga range.