Munich - Salzburg reis.

Kas kellegil on kogemusi selles kandis liikumisega. Plaan lennata Munichisse, sealt auto rentida ja 4-5 päeva trip teha. Soov oleks näha loodust(mägesid - vaateid)ja toredaid väikesi linnakesi külastada. Mis oleksid kohad kust peaks kindlasti läbi sõitma ja mida nägema, kus oleks hea ööbida....igasugune info teretulnud.Ja loomulikut ka soovitus riietuse kohta. Reisi ajaks kohe seprembri algus.

ikka jube valus on lugeda selliseid postitusi. Kui ikka eesti keeles kirjutada ei viitsi, siis sellistele küsimustele ei tasuks vastata ka.

6
0

Mina teadsin, et ikka München saksa keeles ja eesti keeles kindlasti mitte mun...

1
0

Norsu, pole sel küsija keelel häda midagi, on kordi hullemaid nähtud.

Kui teemasse, siis ma ei ole kindel, kas 5 päeva on piisav kuid midagi sellisest valikust võiks Müncheni ümbruskonnas täitsa OK olla:

Garmisch-Partenkirchen -- tuntud "rikaste ja ilusate" suusakuurort Füssen -- "hullu" Baieri kuninga Ludwig II poolt ehitatud Neuschwansteini loss Innsbruck -- Tirooli "pealinn" Hintertuxi liustik -- võimalus Alpe ka lihtsa vaevaga ülaltpoolt vaadata Salzburg -- Mozarti ja Heliseva muusika linn. Linna ümbruskonnas on mitmed kunagised soolakaevandused, kuhu nüüd ekskursioone korraldatakse. Päris huvitav.

Igas neist jagub tegevust muidugi paljudeks päevadeks, seega võta Google Maps ette ja vali.

2
0

alar, said aru küll, et jutt käis Munichist. Ma saan veel aru kui kasutatakse kohalikku kirjapilti, aga selline eesti keele väänamine on juba liiast.

3
0

Norsu, sain, sain aru. :-) Aga see enamasti noorema internetipõlvkonna häda, et eestikeelsesse teksti pikitakse sisse valdavalt inglisekeelseid väljendeid ka seal, kus see pole kohane. Sest originaalinfo (ja võib-olla sellest lähtuvalt ka osaliselt mõtlemine) on juba selline segakeelne ja kultuuritaust kohati veel õhuke. Isegi peavoolu meedia pole sellisest patust alati päris puhas.

Samas Delise käib nüüd ise seal ära ja saab ka teada, et kuigi lennuplaanis on sihtkoht Munich, siis kohalikud sakslased (ja ka ajalooliselt kaua samas kultuuriruumis elanud eestlased) tunnevad seda linna pigem Müncheni nime all.

1
0

Alar, mõtleme nüüd natuke teise nurga alt. Unustame ära, et see küsija pole lisaks Müncheni linnanimele ka otsingust midagi kuulnud, aga kui keegi hakkab tulevikus otsima siit midagi Müncheni ümbruse kohta, siis on täiesti võimalik, et kõik need vastused lähevad kellegi jaoks lihtsalt kaduma. Mingist piirist ei tahaks latti enam allapoole lasta. Järgmiseks lendame Munichist Mailandi.

7
0

mõtleme siis jah natuke teise nurga alt ja paneme tripi hoopiski kinni, sest internetis on igasugu munichite ja münchenite kohta materjali terabaitide kaupa. ja meelega ei kasuta suurt ja väikest algustähte, et ninatargad abistamise asemel vigiseda saaks ja küsida et guugeldada ei oska vää. Alar aga on täitsamees - küsiti ja vastas.

1
0

Sina Margus66 oled tripi teinud, et paned siin midagi kinni?

1
0

Ei, mina ei pane midagi kinni, ma ironiseerisin irisemise teemal.

0
0

Poisid, poisid, ärge nüüd tülli minge ühe Saksa linnakese nime pärast. :-) Mõelge positiivselt -- satub siia tulevikus veel mõni, kelle maailmapilt on hoolimata emakeelest üdini inglisekeelne. Kasutab otsingut ja leiab, et Munich -- see on ju vana tuntud München! Viimaseid sissekandeid lugedes ja neis olevat emotsiooni tajudes tuleb aga mul silme ette hoopis Jacques Paganel sel hetkel kui kaua otsitud kuid nii ootamatult leitud merehädalised Šoti jahtlaeva pardale jõudsid... :-)

Btw, Veigole respect! Mailandi eest. Mind sundis see igal juhul googeldama...

1
0

Kusjuures jumala naljakas on, et ma enne kui Veigo kirjutas, rääkisin tuttavale, et mis järgmiseks kirjutame Mailand vöi:D

2
0

Ma ise lähen ka sinna kanti juulis ning me panime praegu sellise asja kokku :)

• München o Milka muuseum o BMW museum http://www.bmw-welt.com/en/ ~10€ o Marienplatz ( vanalinn) o olümpiapark o Kuulsaim pubi - http://www.hofbraeuhaus.de/en/index_en.html • Hitleri suvemajake Alpides http://www.kehlsteinhaus.de/ • Matkamine Alpides http://www.everytrail.com/browse.php?activity_id=5&country=Germany • NEUSCHWEINSTEIN - http://www.neuschwanstein.de/englisch/palace/index.htm (~12€) • Mägedevahene matkarada jõekäärus vms  http://www.partnachklamm-info.de/ • Herrenchiemsee New Palace http://www.herrenchiemsee.de/ • Mäetipp Alpides kuhu võiks minna  garmisch-partenkirchen http://www.gapa.de/Sights • Highline179 sild
• Dachau • ( Linderhof)

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased