Mure seoses Pariisi transpordisüsteemiga

Hei,

olen nüüd 2 päeva lugenud siit pariisi kohta, kuid sellegipoolest olen häbematu ja küsin transpordi kohta paari asja:

  1. Kuidas (mis transpordiga) on kõige mõtekam liigelda CdG lennujaamast Montmartre´ei kanti? Hotell on Opera Saint Georges ja asub pigalle ja saint georges metroojaama läheduses. Kas bussi või rongiga? Ausalt öeldes peale seda pikka lugemist siin on mul see süsteem sassis juba :-D - kas bussiga saab rongi peale või mismoodi see asi seal käib. Oleks väga tänulik, kui keegi oskab soovitada mingit head varianti ja marsruuti.

  2. kui olen Pariisis 7 päeva ja neljapäevast neljapäevani, siis, kas Orange kaart on endiselt kõige mõtekam või tuleks siis juba 2 oranget osta või saaks kombineerida kuidagi? Ja veel, kas keegi teab, kas pariisis sama süsteem, mis Londonis, et on võimalik osta saabumise päeval edasi-tagasi bussi/rongipilet lennujaama ja hotellivaheliseks sõiduks?

Suured tänud vastajatele juba ette

Soovitan minna rongiga, kuna see kõige kiirem. Sõidad CDG-st Gare du Nordi, sealt metrooga Pigalle'i (üks ümberistumine). Rong läheb otse lennujaamast (jälgi silte RER). Orange kaart poolikute nädalate puhul ei pruugi olla enam hea valik. Neljapäeval minu teada enam ei müüdagi jooksva nädala Orange kaarte. Uuel nädalal tasub kaart ära siis, kui kasutad metrood või busse aktiivselt. See kui aktiivselt neid kasutad, saab ilmselt selgeks esimeste päevadega (kui oled jalad juba piisavalt nõrgaks käinud). Siis lihtsalt arvestad, et kas päevas kasutatavate piletite arvu maksumus oleks suurem kui Carte Orange hind. Mõelda tasub tsoonidele 1-5. Selle piletiga saad siis neljaba ka lennujaama ning vajadusel külastada nt La Defense'i (tsoon 3) ja Versailles'd (tsoon 4). Selle viimase küsimuse kohta ei oska ma midagi kommenteerida, kuna pole säärast teenust kasutanud ei Pariisis ega Londonis.

  1. CDG-st kesklinna sõites vaata, millisesse terminali su lend saabub. EA lendab 1. terminali, kust on ehk mugavam bussiga (Roissybus, nr 350) minna. Rong linna väljub terminalist 2. easycdg.com seletab üsna hästi ära, kuidas eri terminalide vahel liigelda ning kuidas linna jõuda. Kasutades rongi ja metroo kombinatsiooni, jõuad hotelli kiiremini kohale. Samas kui pole kiiret, võid ka bussiga Opera juurde sõita ning sealt 20-min jalutuskäigu hotelli teha. Näed rohkem :)
  2. Hotelli ja lennujaama vaheliste piletite kohta ei tea. Tõenäöliselt on teenus olemas kas siis sõiduautode või minivanidega. Hinnad kindlasti kirved. Roissybusi (Opera-CDG) pileteid saab küll ette osta. Saab ka juba Eestist - Estravelist ühe otsa pilet 150 eeki. Nr. 350 bussis kehtivad linnatranspordi piletid (3 tk üks ots) ning neid saad igalt poolt kohapealt.

Olen neid postitusi lugenud, aga kuskilt ei loe välja, kas seda 10korra metrookaarti saab ka kahekesi korraga kasutada, et tshekid kaks korda läbi?

See kümne korra kaart on tegelikult 10 ühekorra piletit väikses paberkotikeses, maksad 7 pileti eest.

PS. piletiautomaadid söövad ainult münte.

Hei,

tänan vastajatele, aga mul endiselt küsimus, et millist varianti oleks kõige kasulikum kasutada, arvestades, et minu reisipäevad neljapäevast neljapäevani.:-( Et kas siis saabudes kuni pühapäevani on ikka kõige mõtekam kasutada 10korra kaarte ja siis osta orange esmasp - neljap? Või on veel mingeid piletisüsteeme seal? Ma tean ainult visite´´d ja oranget ja selle viimasega on ka see lugu, et sellelt lehelt - http://www.ratp.info - leiab orange kohta infi ainult prantsuse keeles (mida ma ei oska), aga kui inglise keelsele versioonile minna, siis mina ei suuda sealt oranget üles leida :-( Kas on kindel, et orange kehtib ainult esmaspäevast pühapäevani mittelihtsalt nädala a´la loe, kustpidi soovid:P? Tänud

Mina kirjutasin oma arvamuse ära ja rohkem ma nõu anda ei oska. Seda aga võin kindlalt öelda, et Carte Orange kehtib esmaspäevast pühapäevani, mitte 1 nädal ostmisest.

Orange'i kaart EI OLE mõeldud turistidele. Sellepärast ei leia selle kohta infot inglise keeles ja sellepärast kehtib ta ka just nii nagu kehtib, st nädala alates esmaspäevast mitte nädala alates sellest päevast mil see ostetakse. Tean ka juhuseid, mil kekslinna metrookassade müüad on keeldunud ilmsete turistitunnustega inimestele (räägivad vaid inglise keeles, fotokas kõlgub kaelas, käes on hotellist saadud linnakaart) Orange'i kaarti müümast. Ilmselt selle kas on kasulikum ükshaaval pileteid osta või muretseda kaart peab iga reisija küll ise enda jaoks välja raalima arvestades oma kõnnivõimet, huvi ühel ja samal päeval eri rajoonides ära käia jne. Mina isiklikult ostan nädalase reisi korral kohapealt kümne korra kaarte, aga ma muidugi ei põe ka kui see mul lõpuks natuke kallim tuleb kui mingi kohalikele mõeldud kaardi ostmine : )