Nädalavahetus Bergamos või selle lähistel

Tere! Soov lennata märtsis-aprillis Bergamo lennujaama ja sõita pikaks nädalavahetuseks ühte linna ööbima. Reisi eesmärk on nautida kohalikku õhkkonda, ilusat arhitektuuri, head toitu. Kuna minek on kahe väikese lapsega, siis otsime sihtkohaks lennujaamast mitte eriti kaugel asuvat linnakest, kuhu viib ühistransport otse lennujaama juurest. Kõige kergem valik oleks vist Bergamo, ca 15 minutit bussisõitu lennujaamast. Milano niiväga ei tõmba. Äkki aga teab keegi seal lähistel mõnda mõnusamat linnakest soovitada, kuhu lennujaamast bussiga hästi pääseb (st max 1 tund sõitu)?

Igasuguste soovituste eest tänulik!

Como, Varese, Verona, Garda järv. Seal ümbruskonnas on vaatamist palju. Ka Bergamos jätkub pikaks nädalavahetuseks vaatamist küllaga.

Verona ja Garda järv jäävad meie jaoks veidike kaugeks. Sel reisil tahaks valida mõne lähema sihtkoha, vähemalt Lombardy piires. Mõtlesin ise ka, et võib-olla peaks Bergamo asemel hoopis Como kaaluma. Uurin ka Varese kohta. Aitäh!

Vaatasin just lennujaama kodukalt, et otse läheb buss Bergamosse, Milanosse ja Bresciasse. Variant oleks Bergamost rongiga edasi sõita, aga kahe väikese lapsega ei taha sellist jada ette võtta, vaid tahaks need paar päeva ühes linnas kohapeal olla. Sellisel juhul jääme praegu ikkagi Bergamo juurde.

Kui keegi, kes on Bergamos käinud, teab mõnda eriti toredat söögikohta jagada või majutust soovitada, siis olen info eest igati tänulik! Ise arvan, et püüame ööbimiseks leida mõne hubase koha Citta Altas.

Bergamosse sõitev buss on ju eelkõige linnaliin, mis peatub ka bussi-ja raudteejaamas (bussijaam üle platsi). Samuti saab sealt alguse trammiliin. Piirkonna väikelinnadesse otse ei lähe lennujaamast midagi.

http://www.bergamotrasporti.it/

Samas kui minna Brescia või Verona poole, siis on Gardalandi lõbustuspark käe ja jala juures. Varese jääb vist liiga kaugeks, sest sinna otse ei saa ja peab läbi Milaano minema. Aga kant on muidu väga ilus.
Mulle Bergamo muidugi ise meeldib väga. Ja seal on see transpordi asi ülilihtne. Ehk selgelt lahendusena parim, kui autot ei rendi lennujaamas.

Panen sulle copy-paste omaenda blogist (mai 2011)
Reisil käisime 5-kesi, niiet kogu jutt 5 inimese kohta:
"Peale Gardalandi suundusime Bergamo linna, jõudsime nii 19 paiku ja kuna parkimine õnneks alates kella 19-st tasuta, siis saime auto enda arust suhteliselt kesklinna ära parkida. Kuna me polnud plaaninud Bergamosse minna, siis meil GPS-is ühtegi kohta ei olnud sees, kuid nälg juba näpistas kõvasti, olime vaid pikendatud hommikusöögiga ju terve päeva ära elanud. Tuiasime ja tuiasime mööda tänavaid ja olime juba lootuse kaotanud üldse kuskil normaalselt süüa saada, kui juhuslikult silmasime suvalises kangialuses silti Osteria de la Aneti (Via pinamonte da brembate 10, Bergamo).

See osutus jumalikuks paigaks jumaliku toidu ja suurepärase teenindusega – sõime polentat juustuga, niisama polentat, jõime vett ja majaveini (milleks oli kergelt kihisev prosecco!), 2 erinevat sorti ravioolisid, linguinisid kivipuravikega, prosciuttovaliku, siis mingi lihatoit oli veel+ sai ja võtsime ka kohvid, laud oli nagu äke ja arve tuli 82 EUR, mille kelner/omanik ümardas 80-ks!!! See oli kogu reisi parim toiduelamus, ma oleks peaaegu läinud Itaaliast nii ära mõeldes, et nad lihtsalt ei taha seal turistidele süüa anda, et hoiavad oma hea toidu ja head toidukohad kiivalt endale, teenindajad uimerdavad, ei oska keeli ja ei taha/oska hästi teenindada jne jne. See õhtusöök seal juhuslikult leitud nurgataguses osterias muutis kõik. Ägisesime mõnust kui hämmeldunult ukse peal arrivederci soovisime, seda poleks osanud oodata!"

Märts-aprill võib veel külm olla. Aprilli lõpus käisin Genova lähedal Rapallos. Päeval oli soe, kuid tuul oli külm. Õhtuti käisime jopega.

Eile tulin just sügisese koolivaheaja reisilt Bergamo piirkonnast ja sooja oli +12..+16 kraadi, pilvine, sadas vihma, lehed langesid... Oktoober nagu oktoober, võibolla pisut meie septembri nägu, kuid suvesooja sealt ei leidnud.

Sihtkohana soovitan Varennat.
copy-paste mu enda kommentaarist:

Läksime Bergamost rongiga Leccosse ja sealt edasi Varennasse. Pilet ca 5,5 eurot, aega läks ca 1,5 h. Varenna on hästi armsa vanalinna, ankrus paadikeste ja ilusate vaadetega linnake, mis on massturismist veel rikkumata (erinevalt Bellagiost). Samuti ei olnud seal paneelelamuid ja tihedat liiklust nagu Leccos. Praamiliiklus on Varennas tihe ja nõnda sai käidud ka teistes järveäärsetes linnakestes. Varennas kohapeal nautisime õhtuti kohvikus head toitu, gelatot ja vaadet tuledesäras linnakestele üle järve. Samuti oli külastamist väärt mäetipus asuvad kindluse varemed (Castillo di Vezio), millelt sai kõrgelt ümbruskonda näha.