Nädalavahetus Londonis

Plaan sõita juuni alguses Londonisse nädalavahetuseks. Kas mõttekam on piletid kohe ära osta, et mida varem osta, seda odavam...?
Kuna pole varem käinud, siis oleks tore, kui keegi soovitaks ka hotelli. Ideaalne oleks, kui see oleks kohas, kust ei peaks väga kaugele sõitma, et põhilisi vaatamisväärsusi näha.
Ja mis on need kohad, mis peaks ja jõuaks paari päevaga kindlasti läbi käia ja vaadata?

Tasuta muuseumid. Ise jäin väga rahule Imperial War Museumiga, aga ei oska öelda kui huvitav see naisterahvale võiks olla. :) Eks sõltub inimesest.

http://www.daysoutguide.co.uk/free-london-museums.aspx

Statistika on näidanud, et kõige odavam on kui ostad 1,5-2 kuud enne väljasõitu piletid ära.
Kõik need Big Ben'id ja Buckinghami paleed on üpris lähestikku. Jõuad need kindlasti kõik läbi käia. Veel mis ma soovitan on Natural History Museum. Sissepääs on tasuta ja vaatamist on seal väga palju.

Lennupiletid tuleb kindlasti varem ära osta. Soovitan kasutada www.booking.com tubade broneerimiseks. 2-ne tuba tuleb min 50-60 naela.
London tube (metroo)-ga jõuad 1-2 tsooni piletiga(alla 8 naela) väga hästi liikuda. Kindlasti soovitan algajal londonlasel kõik kuulsad muuseumid (kunsti-, rahvus-,loodus-,jne.)läbi vaadata, kuna nad on tasuta. Lennujaamast linna sõiduks on soodsam Easyjet-i buss, eriti netist ostes.

Soovitan vaadata ka http://www.travelodge.co.uk/ ja http://www.premierinn.com/en/ olen UK-s nendelt lehtedelt tavaliselt saanud soodsama ööbimise, kui booking.com kaudu.
Pileteid tasuks juba vaatama hakata. Metroo päevapilet on ka hea asi, septembris maksis 1-2 tsooni oma 6.60 £.

kas London Eye pileti peaks ka juba varem ära ostma või saab seda ka kohapeal teha vahetult enne minekut?

Seda saab koha peal osta küll. Maksab kuskil 20 naela.

Kas on väga suur vahe, kuhu lennujaama lend võtta. Leidsin hea pakkumise Tallinn-Luton, kas peaks pigem eelistama lähedamalolevat?

Kindlasti kohe ära osta, sest lähevad järjest kallimaks.
Ise peatusin Londonis isetoitlustusega hostelis
http://www.travelstay.com/pages/HammersmithBudgetRooms.htm
Tuba oli korras, köök ilus ja soe oli ka. Lisaks kohe metroojaama kõrval nii et oli lihtne igale poole saada. ostsin päevapileti metroos ja elu lill.

Kas keegi viitsiks veidi soovitusi anda reisiplaani tegemiseks. Hetkel otsin hotelle, palju pakkumisi on Hyde Parki lähedal. Väga kaugele ei julge ka otsida, kuna mitu tundi selle peale ei taha raisata, et kuhugi kohale jõuda.
Aga plaanis on kindlasti London Eye, Tower, BigBen, Vahakujude muuseum.
Kas need asuvad üksteisele lähedal? Tahaks võimalikult vähe aega kokku hoida, et ei tekiks sellist mõttetud sõitu, et üks asi on ühel pool linna ja teine teiselpool, et mis järjekorras mõistlik neid külastada on?

Tänud!

Jala? Kui ööbimine on Hyde parki piirkonnas siis,

Vahakujude muuseum-> 3,9 km, ~50 min-> Big Ben-> 0,7 km, ~8 min->London Eye-> 3,8 km, ~50 min-> Tower Hill.
Kokku 8,5 km, ~1h48min.

Kuid need kohad kõik jäävad kesklinna.

Jala kindlasti mitte, aga lihtsalt bussiga sõitmisele ei tahaks väga palju aega raisata, et hotell kuskile linan teise otsa võtta.

Londoni mugavaim liikumisvahend on metroo. Hotell asugu metroo peatuse lähedal.

Võõras linnas tasub alati jala käia, mitte lihtsalt bussi / metrooga punktist punkti sattuda. Nii näeb linna ennast ka. Vahakujude muuseume on terve maailm täis, Londonit on vaid üks. Jalutuskäigud valitsusasutuste massiivsete kivihoonete vahel, City-s, sildadel, Piccadilly / Leicester / Trafalgar Squarel, Oxford st kandis, ükskõik millisel high streeti'il, piknik mõnes pargis - on kõik palju rohkem "London" kui üksikud turistikad vaatamisväärsused.

Mina käiks läbi mõned turistikohad, aga ei põeks, kui "igale poole" ei jõua. London on ikkagi jube lähedal, Euroopas, sinna satub elu jooksul mitu korda. Nii et ärge tormake ja ärge püüdke üle planeerida!

Londonisse sattudes armastan õhtuti jõlkuda tuledesäras Piccadilly'l; viimati (taas)avastasin mõnusa pargi (St. James's) Buckinghami palee lähedal. Pargis on üks päris hea söögikoht- "Inn The Park".
http://www.royalparks.org.uk/parks/st-jamess-park

Loomulikult tuleks majutus valida suhteliselt linna keskele.Meie olime Victoria jaama juures. Vaatamisväärsustega tutvumiseks soovitan vaadata seda lehekülge.http://www.theoriginaltour.com. Siin on ülevaatlik linnakaart ja ka virtuaaltour. Nii, et esimese mulje saab internetist.
Meie kasutasime Hop on hop off bussi. Käisime küll mõned aastad tagasi enne jõule ja siis pakuti 48-tunni pileteid soodsalt. Selle bussipileti sees oli ka jõe kruis. Läksime bussiga Doweri juurde ja seal tulime laevaga Westminsterisse. Doweri piletid tuleb kindlasti osta varem. Kohapeal oli väga pikk järjekord.

Mina lähen maikuu teisel nädalavahetusel, ostsin piletid veebruaris, 77 eur/tk, täna saaks 63-ga, vaatan huvi pärast edasi kuidas hind kõigub.
Kuhu minna? Eelnevatest postitustest küll selget pilti ei saanud. Võib-olla tõesti see bussiga variant on kõige parem kui jalad ära väsivad. Õhtul võiks kusagil pubi´s istuda. Kas keegi teab kas on vahet ka millises? Kallimad, odavamad? Noorematele, vanematele? Suurem, väiksem?

Kuhu minna? Eelnevatest postitustest küll selget pilti ei saanud.

Mis selget pilti sa soovid?? Vaata, London pole Kunda, kus on üks kirik, üks kõrts ja üks litsimaja. London on suurlinn... rõhk mõlemal sõnal, nii "suur" kui "linn"! Seega ei ole olemas mingit standard-marsruuti, et käi see läbi ja "tehtud".

Käi ringi, vaata, uudista, käi kõrtsis ja poes, sõida metrooga. Muidugi võta mõni turistikas laks ka sisse, aga eelkõige just hinga suurlinna õhku ja taju, kus sa oled.

Pubi võta hotelli lähedale, saad jala koju. Ise kohapeal leiad.

A kui veel soovitusi tahad, siis ma viimasel korral käisin:

 • St Pauls'i treppidel olnud "Occupy SLX" laagrit vaatamas
 • Sohos hulkumas, hilja õhtul
 • Regent's Parkis ja Primrose Hillil jooksmas. Soovitan varahommikut, imeilusa vaate saab.
 • Mingil sillal õhtust jõevaadet vaatamas
 • Hamley's mänguasjapoes Regent Streetil

Veel - kui kesklinnast isu täis saab, mine veidi eemale. Mulle väga meeldis Greenwich, ehk siis see koht, mille järgi GMT oma nime saab. See on tõesti roheline! Ja siis Hampstead / Hampstead Heath.

Tagasi Londonist.
Kahjuks ei vedanud seekord, 3-e päeva sees küll midagi muljet avaldavat ei näinud.

 • Big Ben ei olegi nii big kui ma arvasin, Hiiumaa majakas tundub kõrgem.
 • Vaade Tower-Bridge´le jõekaldalt, ümbritsetult klaasfassaadidega hoonetest, ???, ei midagi erilist.
 • väga suured vahemaad vaatamisväärsustel, transport väga kallis, jala käia ei jaksa sest igal pool tuleb veel ju ka järjekorras püsti seista, vahest lausa tund aega, nii see aeg kulub.
 • ja miks need inglased sooja õlut armastavad? Suurtes kauplustes ei ole ka õllega külmkappe
  Tagasi sinna niipea küll ei tõmba. Kahju et esimesed emotsioonid nii negatiivsed on. Lähipäevil püüan plussid ja miinused kirja panna.

??? Marko, kui läksid kõrgeimat torni otsima, siis on kellelgi vist kodutöö tegemata ja muud kui pettumust ei saanudki London sulle valmistada. Samuti võiks teada, et metropolides ongi transport kallis, Hiiumaal oleks palju odavam.

ps. Big Ben on KELL, ümmargune, seega ei saagi ta olla majakast kõrgem. Aga täpselt nii suur on ta küll, et olla suurim nelja "näoga" kell maailmas.:) Asub see tornis, mille nimi on Clock Tower.

Marko, inglaste õlled on suures osas ale õlled, mida ei joodagi jääkülmalt. Suuremates toidupoodides ei mäleta tõesti õllekappe (aga suuremad poed on ka üsna jahedad), väiksemates nurgapoodides on küll üldjuhul lagerid koos limonaadidega külmletis.

Aga tead, selle Londoniga (nagu paljude suurlinnadega) ongi nii, et kas meelib või mitte. Aga eks ootused peaksid ka muidugi tegelikkusega tasakaalus olema. London on paratamatult kallis ja suur linn.

Ma soovitaks ka Londonis Trippi mainitud Greenwhichis ära käia. Eelistaksin seda igal ajal nt Towerile vmt "klassikalisele" turismimagnetile. Kõigepealt on juba maapealse metrooga (DLR) sõit läbi Canary Warfi väga tore vaatepilt ja Greenwhich ise lihtsalt imeline. Suurepärane vaade Canary Warfile, toredad pubid ja baarid, huvitav meremuuseum, kuulus restaureeritud laev Cutty Stark, GMT meridiaan, toiduturg jmt.

Minu lemmikkohad (suvalises järjekorras):
1) St James'i park - lihtsalt kõige ilusam park Londonis minu meelest;
2) Buckinghami palee - kohe St James'i pargi kõrval ja lihtsalt üks must see asi Londonis;
3) Borough market - avatud N-P, saab kõiksugu imehäid toite proovida nt inglaste krõbeda ja mahlase pork belly võileiba, känguruburgerit, austreid, päris naturaalset inglise siidrit (mitte segamini ajada Strongbow jmt õudusega), karrisid jm rahvusvahelisi hõrgutisi;
4) Jalutuskäik Borough marketist Big Beni poole mööda imekaunist South Banki, möödudes Tate Modernist, Milleeniumisillast, Milleniumirattast jmt. Suvel loodetavasti avatakse South Bankil jälle ka väike rand :)
5) Hiinalinn;
6) Trafalgar Square ja National Gallery - sellist kunsti ei saa tasuta kuskil mujal maailmas vist vaadata;
7) Greenwhich - nii ilus ja nii palju teha/vaadata;
8) Soho - pubitamise/õhtustamise jaoks üks parim koht;
9) Brick Lane - kui süda ihkab tõelist india toitu. Kvaliteet on üsna ebaühtlane, soovitan nt kohta nimega Cafe Bangla, kus toit on väga hea ja soodne ning kuhu saab oma õlle/veiniga minna;
10) Meeldib ka City's või Liverpool Streeti ümbruses jalutada ja raha lõhna nuusutada :)

Ei noh... nüüd on mõned päevad möödas ja igatsen tagasi. Teinekord tuleb kindlasti parem kodutöö ära teha.
Vaidleks vastu et kõigis metropolides transport kallis on, jah ma tean et Big Ben on kell, Moskva "Kremljovskaja..." võib ka kellaks nimetada mis on ka ilus.
Aga ka minu poolt mõned soovitused neile, kes esimest korda Londonit soovivad külastada:

 1. Raha vahetage Eestis, seal on (meie hotell ei olmud eriti kaugel kesklinnast) vähe pankasid, need avatakse hilja, suletakse vara, ja kurss... Eestis saate täna 100 euro eest 9 naela rohkem. Igal pool, isegi metroopiletit automaadist ostes saab kaardiga maksta aga väiksemates poodides peab arve olema üle 5 naela, nii et sula on siiski vaja kui tahad vahepeal pudel vett osta või bussiga sõita.
 2. Kui kuhugi tasulisse paika minna siis tuleks kindlasti kodutöö ära teha, paljudesse kohtadesse saab internetist pileti palju odavamalt kätte
 3. Mingis saates nimetati Londonit moepealinnaks. Võib-olla kusagil rikkamas rajoonis käivad kohalikud tõesti hästi riides, mina neid ei näinud, vist sõidavad nad nädalavahetuseks linnas välja. Enamjaolt nägin dressipükstes ja tossudes turiste ning sisserännanuid. Mis ongi hea sest näiteks Buckinghami paleese minnes mööda parki on istepinke vähe, samas teeb keegi äri lamamistoolidega (kaardiga maksta ei saa) Minule küll ei meeldi murul või külma kivi peal istuda.
 4. Esimesel päeval ei saanud ma kohalikest üldse aru, pidin paluma korrata ja väga hoolega kuulama mida nad räägivad. Edaspidi hakkasin tasapisi harjuma. See on õige et on olemas veel kolmas inglise keel mida räägivad need inimesed kelle emakeel ei ole inglise keel ja nemad saavad üksteisest aru.

Meeldis Londonis väga hea teenindus, "anything else sir", "thank you sir", mis siis et mõnikord ilma naeratuseta.
Ilmast armastavad nad tõesti palju rääkida, seda kogesin kohe hotellist sisse astudes. Meil vedas, kogu aeg paistis päike aga nii nagu südasuvel Eestis, peab ka seal midagi sooja kaasas olema, ilm võib muutuda paari tunniga. Nii nad räägivad ja õige ka, õhtul panin veel villase mütsi pähe.
Tallinnal pole häbeneda midagi, leidus ka sealsetel tänavasillutistel... ah ma ei hakka rohkem halvast rääkima. Ei taha sõimata saada.

Kui huvi, kirjuta tapsemalt, mis huvitab. Elan Londonis, pakun ka soodsat kodumajutust. Annika, siiski@hotmail.com

To sirts25

Osta pileteid kohe( A.S.A.P), hinnad odavamaks eriti ei lähe.
Huvi pärast vaatasin lennu firmade pakkumisi:(varsti ise lähen Inglismaale tööle)
1.Ryanair.com minu arust oli kõige odavam.
2.Hotellide või B&B kohta sul probleemi ei tekki.(aga kõik oleneb sellest kui palju see hakkab sulle maksma)
Aastal 2006 olen ise Londonis käinud(4 päeva),
a. Bachingam Palace ( lähedal väga ilus park)
b. National Gallery mulle väga meeldis
c.HMS Belfast sõja laev (2 World war)

Edu

Tere!
Peatselt ees nädalalõpp Londonis. Küsimus , mis kellasele Southern Trains rongile oleks mõistlik pilet ette osta netist juba kodus, kui lennuk peaks plaani järgi maanduma 12.45? Palju peaks arvestama aega kõikide formaalsuse jaoks lennujaamas või on üldse mõtetu plaan ?

Mina lähen neljandat korda juulis Londonisse. Kuna mul on kohustuslikud vaatamisväärsused suuremalt jaolt läbitud, tutvun mõningate vähemtähtsatega kuid siiski huvitavatega. Lugesin just läbi ka Anu Samarüütel-Longi MInu Londoni ja sain sealt palju inspiratsiooni. Kavas siis Royal Opera House (Covent Garden) kus tasuta väljapanek, siis Anu kool Central Saint Martins College of Art and Design, British Museum võibolla (ka tasuta) ja just igasugu väikseid galeriisid külastada. Kuna on ka olümpia eelne aeg, siis on päeviti ja õhtuti tasuta kontserdeid ja muid toredaid asju. Mööda Londoni tänavaid pidi olema 50 kuldset klaverit näiteks laiali :) Kõigile toredat Londonit! PS: ööbin tuttavate pool, aga olemas on ka couchsurfing, mis on tasuta ööbimine, kasutasin selle teenuseid eelmine suvi Poolas, Austrias ja Horvaatias.

Aga mina käisin üleeile South Bank'i pidi jalutamas ja no rohkem londonimat londoni-kogemust olla ei saa. Thames, rahvas, igal pool mingi tegevus käib, tänu tuulekesele palju lahedam ilm kui ülejäänd linnas (kus valitses põrgulik leitsak), õhtuses valguses imekaunid vaated jõele ja linnale. Soovitan!

Sõime Stradas Toweri silla kõrval, see oli ka väga hea valik, kena koht + kaunid vaated + hea toit.
http://www.strada.co.uk/italian-restaurant/riverside-more-london

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi