Nädalavahetus Londonis

Plaan sõita juuni alguses Londonisse nädalavahetuseks. Kas mõttekam on piletid kohe ära osta, et mida varem osta, seda odavam...? Kuna pole varem käinud, siis oleks tore, kui keegi soovitaks ka hotelli. Ideaalne oleks, kui see oleks kohas, kust ei peaks väga kaugele sõitma, et põhilisi vaatamisväärsusi näha. Ja mis on need kohad, mis peaks ja jõuaks paari päevaga kindlasti läbi käia ja vaadata?

Tasuta muuseumid. Ise jäin väga rahule Imperial War Museumiga, aga ei oska öelda kui huvitav see naisterahvale võiks olla. :) Eks sõltub inimesest.

http://www.daysoutguide.co.uk/free-london-museums.aspx

Statistika on näidanud, et kõige odavam on kui ostad 1,5-2 kuud enne väljasõitu piletid ära. Kõik need Big Ben'id ja Buckinghami paleed on üpris lähestikku. Jõuad need kindlasti kõik läbi käia. Veel mis ma soovitan on Natural History Museum. Sissepääs on tasuta ja vaatamist on seal väga palju.

Lennupiletid tuleb kindlasti varem ära osta. Soovitan kasutada www.booking.com tubade broneerimiseks. 2-ne tuba tuleb min 50-60 naela. London tube (metroo)-ga jõuad 1-2 tsooni piletiga(alla 8 naela) väga hästi liikuda. Kindlasti soovitan algajal londonlasel kõik kuulsad muuseumid (kunsti-, rahvus-,loodus-,jne.)läbi vaadata, kuna nad on tasuta. Lennujaamast linna sõiduks on soodsam Easyjet-i buss, eriti netist ostes.

Soovitan vaadata ka http://www.travelodge.co.uk/ ja http://www.premierinn.com/en/ olen UK-s nendelt lehtedelt tavaliselt saanud soodsama ööbimise, kui booking.com kaudu. Pileteid tasuks juba vaatama hakata. Metroo päevapilet on ka hea asi, septembris maksis 1-2 tsooni oma 6.60 £.

kas London Eye pileti peaks ka juba varem ära ostma või saab seda ka kohapeal teha vahetult enne minekut?

Seda saab koha peal osta küll. Maksab kuskil 20 naela.

Kas on väga suur vahe, kuhu lennujaama lend võtta. Leidsin hea pakkumise Tallinn-Luton, kas peaks pigem eelistama lähedamalolevat?

Kindlasti kohe ära osta, sest lähevad järjest kallimaks. Ise peatusin Londonis isetoitlustusega hostelis http://www.travelstay.com/pages/HammersmithBudgetRooms.htm Tuba oli korras, köök ilus ja soe oli ka. Lisaks kohe metroojaama kõrval nii et oli lihtne igale poole saada. ostsin päevapileti metroos ja elu lill.

Kas keegi viitsiks veidi soovitusi anda reisiplaani tegemiseks. Hetkel otsin hotelle, palju pakkumisi on Hyde Parki lähedal. Väga kaugele ei julge ka otsida, kuna mitu tundi selle peale ei taha raisata, et kuhugi kohale jõuda. Aga plaanis on kindlasti London Eye, Tower, BigBen, Vahakujude muuseum. Kas need asuvad üksteisele lähedal? Tahaks võimalikult vähe aega kokku hoida, et ei tekiks sellist mõttetud sõitu, et üks asi on ühel pool linna ja teine teiselpool, et mis järjekorras mõistlik neid külastada on?

Tänud!

Jala? Kui ööbimine on Hyde parki piirkonnas siis,

Vahakujude muuseum-> 3,9 km, ~50 min-> Big Ben-> 0,7 km, ~8 min->London Eye-> 3,8 km, ~50 min-> Tower Hill. Kokku 8,5 km, ~1h48min.

Kuid need kohad kõik jäävad kesklinna.

Jala kindlasti mitte, aga lihtsalt bussiga sõitmisele ei tahaks väga palju aega raisata, et hotell kuskile linan teise otsa võtta.

Londoni mugavaim liikumisvahend on metroo. Hotell asugu metroo peatuse lähedal.

Võõras linnas tasub alati jala käia, mitte lihtsalt bussi / metrooga punktist punkti sattuda. Nii näeb linna ennast ka. Vahakujude muuseume on terve maailm täis, Londonit on vaid üks. Jalutuskäigud valitsusasutuste massiivsete kivihoonete vahel, City-s, sildadel, Piccadilly / Leicester / Trafalgar Squarel, Oxford st kandis, ükskõik millisel high streeti'il, piknik mõnes pargis - on kõik palju rohkem "London" kui üksikud turistikad vaatamisväärsused.

Mina käiks läbi mõned turistikohad, aga ei põeks, kui "igale poole" ei jõua. London on ikkagi jube lähedal, Euroopas, sinna satub elu jooksul mitu korda. Nii et ärge tormake ja ärge püüdke üle planeerida!

Londonisse sattudes armastan õhtuti jõlkuda tuledesäras Piccadilly'l; viimati (taas)avastasin mõnusa pargi (St. James's) Buckinghami palee lähedal. Pargis on üks päris hea söögikoht- "Inn The Park". http://www.royalparks.org.uk/parks/st-jamess-park

Loomulikult tuleks majutus valida suhteliselt linna keskele.Meie olime Victoria jaama juures. Vaatamisväärsustega tutvumiseks soovitan vaadata seda lehekülge.http://www.theoriginaltour.com. Siin on ülevaatlik linnakaart ja ka virtuaaltour. Nii, et esimese mulje saab internetist. Meie kasutasime Hop on hop off bussi. Käisime küll mõned aastad tagasi enne jõule ja siis pakuti 48-tunni pileteid soodsalt. Selle bussipileti sees oli ka jõe kruis. Läksime bussiga Doweri juurde ja seal tulime laevaga Westminsterisse. Doweri piletid tuleb kindlasti osta varem. Kohapeal oli väga pikk järjekord.

Mina lähen maikuu teisel nädalavahetusel, ostsin piletid veebruaris, 77 eur/tk, täna saaks 63-ga, vaatan huvi pärast edasi kuidas hind kõigub. Kuhu minna? Eelnevatest postitustest küll selget pilti ei saanud. Võib-olla tõesti see bussiga variant on kõige parem kui jalad ära väsivad. Õhtul võiks kusagil pubi´s istuda. Kas keegi teab kas on vahet ka millises? Kallimad, odavamad? Noorematele, vanematele? Suurem, väiksem?