Nädalavahetus Londonis: ööbimine, transport, video ja hinnad

Nädalavahetusel sai kasutatud Estonian-Airi lendu (N-P) Londonisse. Allolevalt kogemused ja soovitused sarnase ettevõtmise planeerijatele.

Parema ülevaate ettevõtmisest annab lühike videokokkuvõte: http://www.youtube.com/TripToLondon

Transport:

Estonian-Air maandub Gatwicki lennujaamas, mis asub 46km ehk Gatwick Express rongiga (juhul, kui edasi-tagasi sooduspilet kohapealt osta a'20.- EURi kaugusel).

Seega Tallinna Lennujaamast Londoni kesklinna tuleks lennuhinnale arvestada +40.- EURi. Bussiga saab soodsamalt, kuid aega kulub kauem.

Kesklinnas sai kõikjale jala visatud, isegi metrood seekord ei kasutanud.

Majutus:

Kesklinna Victoria stationi lähedal, kus peamised vaatamisväärsused on pudeliviske kaugusel, on mitmeid "odavaid" ööbimiskohti, mis Eesti mõistes on odavad vaid sisult ja välimuselt, sest 50-80.- EURi eest saab mitmel pool mujal maailmas viisakamaid ööblaid. Londoni kesklinnas on aga kallis hinnaklass paratamatu.

Igal juhul tasub ka kapi-ööblatesse booking.com-i vm internetikeskkonna kaudu reserveering teha (näiteks samal päeval kõrtsus), sest uksest sisse asutdes ei häbene röövlid kapi eest ka 90-120.- paundi küsida. Tundub, et linnas, mida külastab aastas biljon turisti, ei ole majutusasutustele turunduse planeerimine väga oluline. Eriti veel olümpia-aastal.

Kuna eesmärgiks olid kogemused ja elamused, siis sai ööbitud erinevates kohtades ehk kahes "kapis" ja ühes "bling-bling apartmendis", mis kõik asusid keldrikorrustel (ilmselt seetõttu, et bookingud said tehtud päev varem). Jäädvustasime ööblad ka videosse:

1) Belle Cour: http://www.youtube.com/BelleCourLondon
Vaid mõni nädal tagasi Aasia päritolu tegelaste poolt avatud hotell, mis majutusasutusena jättis parima mulje (hoolimata viimasest saadaolnud keldrikorruse toast). Voodi oli siiski maailma kõvema madratsiga. Booking.com andis hinnaks 60.- poundi (72.- EUR).

2) Holly House Hotel: http://www.youtube.com/HollyHouseHotel
Päev enne reisi bookitud 40.- poundine (50.- EURi) hotell Viktoria stationi kõrval oli sel hetkel valikus kõige soodsaim. Hotell asub otse jaama kõrval ehk rongid sõidavad kohe hotelli seina taga. Tõsine küsimus oli ka kuidas keskmine ameeriklane tualetti kasutab või sinna ära mahub.

3) The Park Budget Hotel: http://www.youtube.com/ParkHotelLondon
Nädalavahetusel on ööbimise hinnad kõrgemad, tegemist oli viimase 51.- poundise / 67.- EURi ööblaga (+ 3 pundi teenustasu, kui kaardiga maksta).

Tundus, et kõikide selle rajooni odavad või keskmise klassi ööblad on suhteliselt sarnased - väliselt ilusad majad, kuid sisemuses on hindu või aasia päritolu tegelased kitsastes tingimustes oma majutusäri tegemas. Kui eelarvel piir peal ja kesklinna valik tundub mõistlik, siis tuleb olukorraga leppida, kuid vähemalt mõne õlle võiks enne magamaminekut kohalikuks kõrtsus teha;)

Ööblate lihtsad videoklipid sai tehtud eesmärgil, et tulevastel reisijatel oleks eelnevalt realistlikum ettekujutus, kui veebi või portaalide pildid seda pakuvad.

WiFi (tasuta, kuid parooli peab küsima) oli pea igalpool siiski olemas.

Kultuur ja hinnad:

  • Vaateratas ehk London Eye oli ok, isegi ka 22,8 EURi selle eest. Hinna sees oli ka lühike 4D kinoelamus.

  • London Bridge 9,3 EURine pilet oli samuti talutav, kuigi kaasasolnud kaart oleks sellele lisaks -20% andnud.

  • London Tower (sissepääs 26.- poundi), Ripley friigishow (26.- poundi) ning Westminster Abbey (16.- poundi) sissepääsurahad said seekord osturalli kassasse pandud, sest riided on sealmaal odavamad kui siin.

  • Kogemata sattusime ka vahtkonna vahetuse peale, mis talvisel perioodil toimub ülepäeviti kell 11:30. Tasuta üritus massidele ka veidi märjema ilmaga.

Pubikultuur:

Üks reisi ehedamaid elamusi oli pubikultuuri avastus - juba poolest pärastlõunast täituvad kohalikud kõrtsud tööinimestega, kes enne kojuminekut üks-kaks(teist) õlut teevad. Kella 17-20 aeg on vabu kohti kõrtsudes suhteliselt keeruline leida.

London City rajoonis, kus elab 7800, kuid töötab 300 000 inimest nägime töökollektiivi lõunasel ajal õlletamas - üks ülemuse-nägu-vend lahkus mõne aja pärast sõnadega "See you in the office".

Kokkuvõte:

London on eriti sel aastal kuum sihtkoht, mistõttu tuleb arvestada ka kuuma hinnaklassiga (eriti suvepoole), seda eriti majutuse osas. Ka vaatamisväärsustele ning söögi-joogile peaks eraldi eelarvereal arvestama.

Kuna seekord olid lennupiletid tasuta, siis nii Kultuuriväärtuste Amet kui Olümpiakomitee kiitsid plaani siiski heaks.

Selliseid postitusi ootaks edaspidigi, eriti nendelt, kes mõnda hotelli kiidavad laidavad.

Mulle ka meeldis, asjalik jutt. Võtan kindlasti kõike arvesse....
Minul oleks aga küsimus just nende hotellide kohta. Ise oleme minemas 25 aprillil ja sooviksime majutust kaheks ööks. Ma ei tea, kas asi on minu saamatuses või milles, aga mina ei leia üldse selliseid odavaid hotelle. Ideaalis tahakski 2 öö eest välja käia kuskil 100-120 €. Kahjuks on Holly House sellel ajal juba välja müüdud :(

http://www2.travelodge.co.uk/

Kiire otsinguga leidsin Londonis Kings Crossis kohe makstes kaks ööd 119 naela.
Väike nipp on teha broneering ühe ööö kaupa, tuleb teinekord odavam, kui korraga mitu ööd broneerida. See soovitus on neil oma lehel ka olemas.

Ma lisaks, et Gatwickist läheb ka Southern Railway rong, mis on Gatwick Expressist mitu korda odavam (ette broneerides) ja vaid 3-5min aeglasem. Ma pole kunagi üle 12 naela edasi-tagasi pileti eest maksnud :)

Ethelile hotellidest. Kevad on kahjuks Londonis tippaeg. Kui talvel oli 40 naela eest vägaga viisakas valik, siis nüüd on üsna nukker seis. Arvestades Londoni väga mugavat transpordisüsteemi, siis ma soovitan kesklinna kastist välja vaadata (ööbussid ju käivad).

Endale hakkas silma nt see hotell Ealingus, mis tundub hinna kvaliteedi osas hetkel bookingus kõige parem olevat http://www.booking.com/hotel/gb/jarvis-ealing.en-gb.html?sid=8e30be1a2b34ca5a2f8ae7aac556f020;dcid=1;checkin=2012-04-25;checkout=2012-04-27;srfid=

Või siis see, mis asub kesklinnale lähemal http://www.booking.com/hotel/gb/wardonia.en-gb.html?sid=8e30be1a2b34ca5a2f8ae7aac556f020;dcid=1;checkin=2012-04-25;checkout=2012-04-27;srfid=4a8971bf5d64cc352b97d2e225cd5482X123

Või siis see http://www.booking.com/hotel/gb/london-grove.en-gb.html?sid=8e30be1a2b34ca5a2f8ae7aac556f020;dcid=1;checkin=2012-04-25;checkout=2012-04-27;srfid=4a8971bf5d64cc352b97d2e225cd5482X125

Kesklinna omasid vaadates, tuleb aga nutt peale. Sama raha eest saab jagatud vannitoaga toakese...

Muidugi võib vaadata holidaylettings.co.uk-st korteid, me oleme sealt väga viisakaid ja hea hinnaga majutusi leidnud. Aga seal täpselt sama asi, kui lähedal käib metroo, ei pea ju kohe kesklinnas olema.

Travelodge-s saab 20 naela alla kui vautseri kood ja selle saab sellelt aadressilt http://www.vouchercodes.co.uk.Kui kiire oled siis saad selle diiliga veel täna,sest see lõppeb täna ära.

Kahjuks jõudsin alles nüüd uuesti uurida ja jäin sellest diilist ilma :(
Hotelli pakkumised on kõik teretulnud, aitähh...aga praeguse seisuga jäävad ikkagi meie hinnaklassile alla. Ma lootsin saada max 120 €, aga need on siin ikkagi juba 150 jne...Samas mul ju natukene aega veel on, uurin edasi. Uurin ka neid kortereid ja motelle, sest põhiline on, et katus peakohal ja eraldi toas- st ei taha seda varianti, kus on 12 voodit ja enam :) Ega ei peagi ilmselt olema kesklinnas, kui metroo läheb linna, siis pole ju vahet!

Ma peaksin veel mainima, et see korterite lehekülg on väga hea. Hakkan seal surfama ja ilmselt saan odavamalt, kui hotelli. Küsiksin veel, et mis võiks olla see kant, kuhu nn vaadata, kust ka metroo käib? Kesklinna leidsin normaalse korteri 120 £ eest, äkki leiab natukene kaugemale veel parema hinnaga...?
Ette tänulik teile :)

Isegi praegu leidsin travelodge lehelt 106 naela 2 ööd, LIverpool streetil.
Kaugemalt käies läheb raha metroo peale, päevapilet oli vist 6.60, kui ma viimati käisin.

Aga, mis on kesklinna kastist välja? Kust maalt algab piir?
Leidsin selliselehekülje: www.housetrip.com
Sealt leian väga hea hinnaga, alates a`la 40 € öö, aga minu kahjuks ei suuda ma siiski kaarti piisavalt hästi lugeda :( Ma ei saa aru, kui kaugel need kohad on ja kuidas siis ühistranspordiga kesklinna saaks?

Ava google map, pane võimaliku korteri asukoht ja kesklinnas mingi koht kaardile ja see näitab ära mitu km vahemaa on.
Kui ma omast kogemusest õieti mäletan siis metroo on tsoonidega ja enamasti oli hotellide infos ka kirjas mitmendas tsoonis see asub ja, kui kaugel on lähim peatus.

Jah, ikka metroo järgi, mitte kilomeetrite.

Vaata google mapsist (või hotelli kodukalt) järgi, mis kõige lähem metroo peatus on ja edasi aitab http://journeyplanner.tfl.gov.uk või vaata tube kaarti http://www.tfl.gov.uk/gettingaround/1106.aspx 2 (ja isegi 3) tsoon on ka veel mu meelest üsna okei. Eriti kui hind on okei). Kesklinnaks loetakse esimest tsooni :)

Ma uuriksin veel, et kas keegi on kasutanud Easy hotellide teenuseid? Leidsin endale sobivas kohas, sobiva hinnaga. Infot kahjuks siit kuskilt nende kohta ei leidnud!

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g186338-d550121-Reviews-EasyHotel_London_South_Kensington-London_England.html

Ma ei tea millist sa silmas pead, siin on kommentaarid ühe suvalise easyhotelli kohta. Aga tripadvisorist tasub ikka vaadata, enamasti seal olemas pildid ja kommentaarid.

Tere!
Peatselt ees nädalalõpp Londonis. Küsimus ,palju peaks arvestama aega kõikide formaalsuse jaoks Gatwicki lennujaamas? Ostaks Southern Trains rongile pileti ette netist juba kodus, kui lennuk peaks plaani järgi maanduma 12.45 ? Või on üldse mõtetu plaan ?

Ma ostaks umbes tunni (või tund ja kopikad) aja pärast minevale rongile.