Norwegian - 40 minutit lendude vahel

Hei,

kas kellelgi on kogemust Norwegianiga lendamisel.

Lend ostetud Oslo-Bkk ja nüüd oleks vaja soetada TLN-Oslo.. Üks variant on nii, et kahe lennu vahele jääb Oslos 40minutit, kas on üldse võimalik jõuda järgmise lennu peale?

Reisin seljakotiga.

Ette tänades

Diana

Bangkok on erand, mis nõuab 1h kahe lennu vahel muidu on Oslos Norwegianil tõepoolest miinimum ülemineku aeg 40 min. Need mõlemad ajad kehtivad eeldusel, et lennud samal piletil. Eraldi piletite puhul kui on õnnestunud teha online check-in ja reisitakse käispagasiga siis need ajad ei peaks oluliselt suurenema.

Teoreetiline võimalus on, aga tegemist oleks täiesti arulageda riskiga.

Kui armastad närvikõdi, siis tee seda parem tagasiteel, mil võimalik rahaline kaotus võrdub uue Oslo-Tallinn pileti hinna + võimaliku Oslo hotelliöö maksumusega.

Reisile minnes on seevastu riski hinnaks uus Bangkoki pilet (mis on vahetult enne väljumist ilmselt üsna kulukas) + samuti võimalikud hotelliööd Oslos.

Ükski kindlustus Sul 40 minutit erinevate piletite vahel ei kata.

Lennufirma vastutus kehtiks kui oleksid ostnud need lennud ühel piletil (see muide on Norwegianiga võimalik).
Parem võta rahulikult. Lenda Oslosse päev varem ja tutvu Norra pealinna vaatamisväärsustega enne Taisse edasi reisimist.

Läksin eelmisel talvel Stockholm-Oslo ja hilines tund, kuna tiivad jääs. Aega jäi teisele lennule 50 min. Läksin samuti Oslo-Bangkok Norwegianiga. Käsipagas.  Jõudsin veel joogid osta ja aega jäi üle.  Pardale jõudes lükati seda lendu ka edasi, kuna toimus jälle tiibadepuhastus. Samas ei riskiks nii lühikese ajaga.

Kui on äraantav pagas, siis see ei ole võimalik kohe kindlasti. Käispagasiga on ka riskantne. Talvine aeg, ilmastikuolud muutlikud. Lend võib hilineda ja 40 minutist saab 30-20 minutit.

Lennukite väljalennu hilinemine on niivõrd tavapärane, et on pigem ime, kui mõni lennuk lendab täpselt õigel ajal välja. Ja kui selleks juhtub olema see esimene lend, siis on seis nutune. Piisab 10-15 min hilinemisest, sest reservi pole seal 40 minuti sees küll rohkem kui max 10 min.

Võib jõuda aga kuna eraldi ostetud piletid, siis hilinemise ja lennust mahajäämise korral kindlustus seda ei kompenseeri. Samuti ei tee seda ka lennufirma, kuna piletid ostetud eraldi. Mõtlemise koht ja soovitus mitte valida sellist lennuvahet.

Kui on samal piletil lennufirma nõus Sulle sellise lennukava müüma, siis pole vahet. Aga tõenäoliselt ei ole.

Kui on eraldi piletil, siis suure tõenäosusega ei jõua ning absoluutselt kindlalt ei kata ühtegi tekkinud lisakulu siis ka reisikindlustus, Sest Sa oled soetanud piletid, millede vahel ei ole MCT (Minimum Connection Time).

Samuti, kui on eraldi piletid, siis lennufirma lihtsalt tühistab Su jörgmise pileti (alates lennust, millest Sa maha jäid) ja Sa ei saa ka sentigi tagasi.

Ja lisaks boonusena tühistab ka tagasilennu sama segmendi:)