Norwegian´iga New Yorki

Küsimus nimelt Norweigan lennufirma kohta. Plaan juuni alguses New Yorki sõita ja Norweigan hind tundub väga mõistlik, eriti kuna oluline on otselend (reisime koos 1,5 aastase lapsega). Eelnevalt lähme paar päeva tuttavate juurde Oslosse ära juba. Kellel on kogemusi antud lennufirmaga? Nimelt juba piletite ostmisel tekib küsimus - kas lisada see valik Add Plus, millega saab siis kohtade valiku, Nice&Tasty menüü + 1 pagas. Kuna reisime 3 täiskasvanut ja laps, siis see valik lisab pileti hinnale kohe juurde 300€, kuna ta paneb selle automaatselt kõigile reisijatele. Kui ma seda valikut ei tee, kas siis 8h lennu sees ei pakutagi süüa ega juua? Teab keegi kui palju maksab 1 pagas? Selle Add Plusiga lisab kõigule 3-le reisijale selle, aga pigem võtaks ainult ühe. Kõikide asjad ühte pagasisse kokku :) USAst saab osta riideid küll ja küll. Milline see pikkade lendude lennukid üldse välja näevad? Kuidas magamine on? Laps ilmselt magab terve see aeg süles eksole?! Nii palju küsimusi on peas, pole kunagi nii kaugel käinud ja veel väikese lapsega. Kellel on abistavat infot ja muud head nõu lapsega reisimisel siis ootan teie vastuseid.

Tänud juba ette!

Norvegianil pikka maa lendudel uued dreamlinerid. Pagasit saad lisada voi maha votta igal inimesel eraldi, seal kus paned isiku andmeid. Kui sooki ette ei osta, siis lennukis kohapeal voimalik osta midagi, aga mitte seda sooki mis saab ette tellides.

Oi kui tore, et seda pagasi asja saab maha võtta. Söögi kohapealt ka olen kahe vahel, kuna õhtune lend, siis laps loodetavasti jääb nkn tuttu ja temale võtaks ise midagi lennukile kaasa süüa. Ise täiskasvanud peame ju vastu selle 8 tundi.

Aga ei tea kas lennukil saab piima ka soojendada lapsele? Või lasta soojendada teenindajatel.

Aitäh naksitrall vastuse eest! :)

Kui mõlemale kohvrit ja süüa ei taha, siis jäta add plus valimata ja järgnevatel lehtedel saad eraldi teenuseid valida. Kohver maksab 33 eurot lennu eest. Sülelapsele on lubatud tasuta pagas kuni 5 kg. Kas siis eraldi kohvrina või kui vanemad on ka pagasi eest tasunud, siis võib selle nende pagasikaalule liita.

Tänud vatse!

Kui tahaksin kergkäru lapsele kaasa võtta, kas see läheks ka siis pagasi alla ja peaks tasuma 33€?

Pole kull ise kasutand, aga minu meelest on kergkaru tasuta.

Käru ja auto turvaiste on samuti ilma rahata. Sama peaks olema kõigil normaalsetel lennufirmadel. Tõenäoliselt võid käru ka kuni lennukini võtta ja annad alles seal ära. Siis ei pea hakkama otsima lennujaama käru laenutust vms. Ja Ameerikasse jõudes saad kohe lennuki ukselt käru kätte ja ei pea last süles vedama kuni lõpuks pagasi kätte saab.

Ja ma pole kull tapselt arvutanud, aga minu meelest norvegianil Norra kodulehel tulevad hinnad soodsamad, aga see voib mulle tunduda ka selle parast, et maksan ise alati Norra kaardiga ja Norra kroonides.

Lendasin detsembris Norwegianiga Stockholm-Bangkok-Stockholm. Peab tunnistama, et kodutöö oli tegemata ja ma polnud kursis, et Norwegian on odavlennufirma - eeldasin, et Norra lennufirma pakub kindlasti heal tasemel täisteenust. Tulemus:

*kui pagas juurde võtta, et tulnudki lennupilet enam nii soodne, nagu alguses lootsin; *11 tunnisel lennul ei pakutud grammigi süüa ega juua. Kui tahtsid süüa, siis ostuvõimalus oli, aga hinnad olid ikka väga kallid. Kui te koos lennupiletiga tasulist toitlustust ei võta, siis varuge kindlasti söögimoona kaasa! *öisel lennul ei pakutud tekki ega patjagi - sellist kogemust pole varasemalt olnud ühegi lennufirmaga; *küll aga oli lennuk väga uus-ilus-korralik-puhas ja lennu päästis iga inimese personaalne meelelahutussüsteem, kust sai oksendamiseni filme vaadates kuidagi see lend üle elatud. Nii et kõrvaklapid kaasa! :)

See nüüd küll tore pole kui tekki ja patja ja ka ei pakuta. Pojale tahaks ikka teki peale panna magamise ajaks. Ei tea kas, seda küsimise peale antakse ja kas ikka tasuta need?

Söögi poolest olen kuulnud, et see toit ei pidanud nkn eriti maitsev olema. Usun, et täiskasvanud inimesed suudavad selle 8,5h lennu ka ilma hakkama saada, arvestades seda et lend ju läheb õhtul.

Plaan ongi ise midagi kaasa võtta, mõni saiaka vms ja asi korras. Toitu võib ju käsipagasisse ikka panna? Ilmselt jooke mitte.

Helsingist Norra sõites maksike lennul 2 kohvi eest mingi 7-8€ :D

To vatse: ei tea kas see on 100% kindel, et kuni lennukini võin lapsega kärutada, see oleks supper hea küll?

Tänud asjalike kommentaaride eest!!! :)

Lennujaamast ostetud jooki võib ikka kaasa võtta. Kes või kus selle su käest ära võtaks?

8.5 h lisandub boarding - umbes tund - ja USA piiri formaalsused - paar tundi. Ja 4 eur on norras kohvi ees vist tavaline hind.

Meie võtsime igasugust söögipoolist käsipagasis kaasa - pirukaid, pähkleid, küpsiseid, puuvilju jms. Ainult juua peab tõepoolest lennujaamast/lennukist ostma.

Seda teki ja padja küsimist ise ei katsetanud, aga enda ümber tavaklassis küll kellelgi neid ei näinud. Ainult äriklassi inimestele olid tekid-padjad valmis pandud. Aga usun, et lapse tarbeks nad ikka annavad.

Osadel odavlennufirmadel on tekid-padjad lisatasu eest. Tõenäoliselt saab neid siis Norwegiani lennul osta. Või võtad oma õhukese ja piisavalt sooja teki kaasa.

Käruga lennukini lubamine sõltub lennujaamast ja lennufirmast, aga enamasti sellest probleemi pole. Oslos check-ini tehes näidake käru ette ja öelge, et tahate seda lennukini kasutada. Tõenäoliselt pannakse vastav silt külge ja annate uksel ära.

Aitäh aitäh kõigile!

Kas pagasi saan lennujaamas ka lisada piletile juurde. NY minnes paneks kamba peale ainult ühe pagasi aga tagasi tulles ei tea praegu, kas tuleb 1 või kuni 3 pagasit. Et kui ma tagasi lennule lisan 1 pagasi ära ja tagasi tulles selgub, et asju on ostetud rohkem, et vaja lisa pagasit, et siis saab selle eest tasuda ka NY lennujaamas?

Kasulikum sel juhul teha see netis, lennujaamas alati poole kallim, tagasi lennule saad alati pagasit juurde osta norwegiani kodulehel aga vahemalt 24 tundi enne lendu oli vist, sooki saab tellida 72 tundi enne lendu.

Mina sõitsin märtsi algul Stockholm-Bangkok 10h ja ostsin eelnevalt lennupileti ilma ühegi lisatasuta. Pagasit mul ka polnud. Kuid üllataval kombel sain kaks korda süüa lennu ajal ning terve lennu vältel sai juua tasuta vett, veini, kohvi jne. Söökideks oli esimesena riis brokkoli ja kana/lihaga + shokolaadidessert. Pärastpoole apelsinimahl, suur võileib ning jogurt. Mingisuguse comfort kiti saab osta 5euriga. See sisaldab kaelatuge ja mingit asja veel. Muidu iseenesest backpackeritel on alati oma padi kaasas :) Wifi on vaid euroopa sisestel lendudel Norwegianil ning stepsleid ma ka ei näinud.

Viimastest vastustest on aastaid möödas, uuriksin maad kuidas on asi arenenud. Sõidan lähiajal arlanda-krabi ja ka esmakordselt norwegianiga. Hakkasin toitlustust broneerima ja õnneks enne googeldasin ja leidsin ainult ebameeldivaid kommentaare toidu kohta. Kuna minek on terve perega ja edasi-tagasi sõidul oleks toidukulu üle 200euro, siis uurin, kas keegi ka lähiajal lennanud ja oskab kommenteerida ja soovitada, kas ise võtta söök kaasa või ette tellida?

Meie käisime 2018 sügisel Olso-Fort lauderdale-Oslo marsruudil. Söök oli täitsa ok, millegi üle kurta ei osanud kuid ega ka miskit erilist ei oodanud. Piletid ostsin vahendaja kaudu ning ostmise ajal teadsin, et sööke pole hinnas, on vaid pagas. Kuid üllatusega avastasin, et lisaks pagasile on hinnas ikkagi söögid ning istekohtade valimine.Kui sul on pilet, mille sees on ka äraantav pagas, siis soovitan igaksjuhuks norwegiani kodulehelt või klienditeenindusest uurida, äkki on toidud ka sees. Norwegiani kodulehel mina pole näinud sellist valikut, et pagas on kuid toite mitte. Samas vahendaja pakutud 2*20kg per nmase pagasit norwegian pakub vaid miski kõrgema klassi piletiga, kuid meil oli kõige odavam.

Mul pagasit pole. Reisin lastega ja käsipagasiga palju mugavam. Vähem asju ja saab kiiremini liigeldud. Ei pea kuskil ootama jne.

Mul sama nali, nagu sis153 kogenud on - ostsin pileti ära (ARL-LAX), maksin söögi eraldi juurde ja siis sattusin foorumitest lugema, et söök pole Norwegianil just kõige parem.. Kuna tagasilend on teisest linnast (JFK-ARL), siis jätsingi söögi tagasilennul ära :)Norwegianiga olen ka varem lennanud, hea on see, et wifi on pardal, üle ookeani lendavad ainult Dreamlinerid, mis on väga hea lennukõrgusega ja sujuva lennuga lennukid.Teeninduse kohapealt niipalju,  et pole kunagi ühelgi lennureisil nurisenud teeninduse üle, peaasi, et lennuk ühes tükis maanduks. Kui maandus, siis oligi kõik hästi. Ma olen ehk tõesti vähenõudlik, aga minu jaoks on elusana sihtpunkti kohalejõudmine ideaalne lennureis.Ja kui vaadata Norwegiani piletihindasid, siis olekski väheke imelik oodata mingit lux-klassi teenindust super low-cost reisidest. Kohati on nende hinnad ju absurdsed. Ma isegi muretsen natuke, et need on liiga odavad - kas nad ikka suudavad oma lennukeid hooldada selle raha eest.. Kui Nowegian lennutab Stockholmist sind otselennuga Los Angelesse 144 euro eest  ja Finnair Helsingist otselennuga 2010 euro eest (üheotsapilet, turistiklass), siis me ei saagi ju eeldada sama teeninduskvaliteeti mõlemalt lennufirmalt? Norwegian lennutab ju sisuliselt tasuta!

See 2010 ei ole ju ka mingi reaalne hind, kui paned edasi-tagasi otsa, mis seda lendu sisaldab, siis on hind tõenäoliselt ca 500 eurot.Euroopa lennufirmade puhul ma hoolduse kvaliteedi üle üleliia ei muretseks, väga ranged nõudmised on.