trip-krainetrip-ukraine-dark
Nõuded pagasile USA-sse reisides

Kuulsin, et USAsse reisides on pagasitele (reisikotile/kohvrile) ka omad kindlad nõudmised (nt.luku olemasolu). Kas keegi teab sellest midagi või on ise kokku puutund selliste nõuetega?

USA-sse minevat pagasit ei soovitata lukku panna, muud ei tea olevat.

Kui soovid kotti lukustada, siis lennujaamades (ilmselt ka mujal) peaks olema võimalik osta universaallukke (ei mäleta, kuidas neid täpselt nimetatigi)- need on sellised, millele on olemas niiöelda masterkey'd - tollis saadakse siis lukk lõhkumata lahti ja pannakse uuesti ka kinni.

Sooviks uuemat infot kes USAs käinud, kas võib siis äraantava pagasi lukku panna??? Selle lukuga mis kohvril endal kaasas. Või parem mitte? Olen kuulnud, et see kohvrilukk on ära lõhutud. Täiesti lahti oleks ka nagu imelik/ebaturvaline jätta või pole USAsse reisides muud varianti?

Ei soovitata lukku panna ja pole seda ka teinud. Tegelikult, kes varastada tahab, saab seda ka lukustatud kohvrist teha.

Mina olen kasutanud alati tavalist kohvrilukku (seda, mis komplektis) ja seda pole kunagi avatud. Pagasit välja võttes on olnud kõik nii, nagu mina selle panin. Kord LA lennujaamas isegi küsiti, kas kohver on ikka lukus. (Viimati reisisin USAs jaanuaris). Isiklikult ei ole ka kuulnud, et kellelgi oleks avatud. Tavaliselt nad paluvad sul ise kõrval olla, kui su kohvrit skännivad (siselendudel siis).

Üks kord on kohver USAs avatud. Kõik oli segi tuuseldatud ja kohvrist leidsime ka kirja mis teatas et meie kohver avati turvakontrolliks piiriametnike poolt.

Uuematel kohvritel (vähemalt Samsonite ja Delsey)on lukkudel märge, et need on TSA universaalvõtmega avatavad. Selliseid lukusta julgelt. Mina pole oma USA-reisidel (11 korda viimase 6 aasta jooksul) kohvreid kunagi lukku pannud, pole iial ka millestki ilma jäänud. Välistaskute lukud on paaril korral kätte saades lahti olnud. Mõnikord on pagas päev pärast mind koju jõudnud ja "pahadel" justkui aega seal tohlata olnud piisavalt, kaotsi pole läinud midagi, lõhutud ka mitte. Tegelikult on pagasikäitlejatel alati kiire, kohvreid palju ja nende tööd jälgitakse ka. Küll olen leidnud kohvrist sedeli tekstiga: inspected by TSA. Pisteliselt ikka sobravad. Viimati tulin Ameerikast möödunud nädalal ja näiteks võrreldes poole aasta taguse ajaga oli turvakontroll jälle rangem. (Chicago O`Hare) Kasutusel oli kehaskänner, mis minu jaoks oli tunduvalt vähem ebamugav kui füüsiline läbikobamine. Käsipagas võeti pulgakesteks lahti ja valgustati korduvalt läbi. Eriliselt põnev tundus neile 1 metallklambriga pildiraam. :)

*TSA - Transportation Security Administration. U.S. Department of Homeland Security.