Odavad lennud Kölni

Tere , olen tükk aega uurinud lennu pileteid Oktoobriks Kölni aga mitte kuidagi ei leia midagi üldisest odavamat. Äkki oskate mingeid saite öelda või soovitusi kuidas teie läinud olete?

Ette tänades.

Kõige lihtsam, kiirem ja odavam on otselend Frankfurti ja sealt kohe rongiga edasi. Kindlalt võidad ajas, isegi kui ainult lennuvariandi puhul teeksid ümberistumise Kopenhaagenis. Rongiga ülimugav, ainult otserongid, ICE sõidab 1:06, tavaline Intercity 2:18, ronge väljub iga 10-20 tagant. Vahemaa Frankfurdi lennujaamast Kölni kesklinna on 182 km (autoteed pidi).

Odavlenduritest lendab Riiast Düsseldorfi (Weeze) ja Frankfurti (Hahn) ka Ryanair. Mõlemast saab otse bussiga Kölni. Juurde tuleb muidugi arvestada ka Riia otsa, aga näiteks lõunaeestlasele pole suurt vahet, kas minna Tallinnasse või Riiga.

Kas Frankfurti ja sealt rongiga kallim ei tule või? Muidu täna leidsin Czech Airlinesiga 1 ümber istumine edasi-tagasi 3346eek.

Palju see buss Frankfurt Hahnist maksab ja kas mingit saiti sellel on? vaatasin et sealt Frankfurt Hahnist ei lähe DB bahn ronge.

Lennujaama veebileht bussiühendustega on siin: http://www.hahn-airport.de/default.aspx?menu=by_bus&cc=en#. Bussiga on Hahnist Kölni ca 2 tundi, hind 15€ üks ots, 8 bussi päevas.

AirBaltic peaks ka lendama Düsseldorfi.

Ma ei teagi kas ma otsin valedest kohtadest aga Tallinn - Frankfurt lennud maksavad ka kõik tsirka kuskil 3500~ krooni pluss siis 2x 16€ buss Kölni ehk siis tuleb siiski kallim kui minna selle Czech Airlinesiga.

Ecolinesi bussiga Tallinn-Köln-Tallinn netist ostes 2900 ühele.

Aitäh kõigile abi eest , muidugi kui kellegil veel midagi pakkuda on siis alati teretulnud , aga leidsin Tallinn Riia bussiga , ryanairiga Riga-Frankfurt , Frankfurdist bussiga Kölni ja samamoodi tagasi ja kokku läheb 1850krooni odavamat sellest vist küll leida ei saa.

Mõtlesin ka selle variandi peale vahepeal töölt koju liikudes, aga polnud aega lähemalt uurida...jõudsid ise ette :-) Praegu natsa surfasin ja uurisin hindu ning hea õnne korral saab ka veel odavamalt samal marsruudil...ainult käsipagasiga minnes kõigest 1050 eek edasi-tagasi (ecolines Tln-RIX-Tln 450, ryanair RIX-HHN-RIX 125, buss HHN-Köln-HHN 475) ja ühe kohvrikesega minnes tuleks lisaks 310 eeku ehk kokku ca 1350-1400 eek. Ja samas ei ole ka pikki ooteaegu kusagil kui veab. See on ikka päris kreisi, et Ryanairiga on võimalik edasi-tagasi lend teha enmavähem 100 eeguga, kui ainult käsipagasiga minna. Oh tuleks Ryanair ka Tallinnasse juba.

Odavamalt ei saa Sa enam kindlasti - 1850 kr on juba isegi uskumatult odav hind arvestades, et see sisaldab juba ka kahte pikka bussisõitu. Need ajad tunduvad möödas olevat, kui Estonian Airiga sai 2000 kr edasi-tagasi lennata, aga isegi see oleks tunduvalt kallim kokkuvõttes kui läbi Riia Ryanairiga.

Kahtlemata on 1850.- väga hea hind. Ma ise käisin näiteks juuni keskpaigas Kölnis ja olin samasuguse rumala situatsiooni ees, et lennupiletid Tallinnast Kölni on kõik ümberistumistega ning päris kallid. Kuna mu kodulinn on Tartu, siis tegin hoopis otsuse lennata Riiast AirBalticuga Düsseldorfi ning sealt liikusin edasi rongiga Kölni (Düsseldorfi lennujaam on väga hästi raudteeühenduse ääres). Kulud olid järgmised: Lennupiletid 3800.-, autosõit Tartu-Riia-Tartu + parkimine 590.-, rongisõit Saksamaal 600.- (selle saaks odavamalt, sest mina kasutasin ICE'd) ehk kõik kokku 4990 EEK'u. Aga kui ma näiteks täna, mil Tartust saab Riiga otse AirBalticuga, on lennupiletihind Tartu-Riia-Düsseldorf-Riia-Tartu kõik kokku 2900.-!!!! Ehk nüüd tuleks kõik mu kulud kokku ümmarguselt 3500.- mis minu arvamust järgi on küll 2x kallim kui 1850.- kuid minu arvamuse järgi tunduvalt mugavam. Et siis kellel hind ikkagi nii meeletut rolli ei mängi. Pole küll isiklikult kordagi veel RyanAiriga lennanud, kuid juttude järgi pidavat ikkagi AirBaltic kordades inimlikum olema. Kui öeldakse et hea ja odav käsikäes ei käi, siis minu arvamuse kohaselt on kõige paremini siiski paigas antud AirBalticu pakkumine (vähemalt Lõuna-Eesti inimestele).

Margus

Unustasin lisada hinna Tallinnast Oktoobriks: Tallinn-Riia-Düsseldorf-Riia-Tallinn= 2500.-

Siit siis küsimus kas jantida bussidega jne Riiga või maksta ca. 500.- ühe otsa pealt rohkem ning istuda kohe Tallinnast lennukisse? :)

5-29. oktoobril RIX-HHN-RIX lennates tõepoolest Ryanair ei küsi mingeid taxe ja võtab kulud kõik enda kanda, koguhinnaks 125 EEK, kui Visa Electroniga maksta.