trip-krainetrip-ukraine-dark
Odavlennufirmaga üle ookeani?

Terv

Kas teab keegi nimetada odavlennufirmasid, mis pakuvad üleookeanilende? Sattusin nimelt netis surfates ühe odavlennufirma otsa, mis lendab üle Atlandi. See on prantslaste www.airlibexpress.com, mis pakub näiteks võimalust lennata Pariisist Lõuna-Ameerikasse Martinique'le ja Guadeloupe'ile edasi-tagasi 197 euro eest... Need on Prantsuse praegused nn ülemereterritooriumid ja kunagised asumaad Kariibi meres elik Prantsuse Lääne-India saarestik. Minu arvates väga soodne hind, vaatasin suvalisi suviseid kuupäevi. Senised odavlennufirmad, mida mina tean, piirduvad kõik ühe kontinendiga.

PS Kas keegi on käinud nimetatud saartel ja oskab muljeid jagada (kumba eelistada, millal minna, hinnatase jms)? Lonely Planeti kodulehelt juba leidsin kasulikku infi, kuid omamaine kogemus oleks ehk etem... Siin trip.ee-s nende saarte kohta mingit infi kahjuks veel pole.

Indrek

Sa märkisid odava lennuhinna põhjuse tegelikult ise ära - tegemist on Prantsuse ülemereterritooriumitega. Prantsuse riik mingil moel toetab selliseid lende. Selline kergelt kolonialistlik suunitlus. Kunagi pakkus samamoodi ka Air France teatavatesse koloniaalsihtpunktidesse üsna odavaid lende.

Sarnane odav (charter)firma peaks olema ka prantslaste Corsair, tuurioperaator kes nende lende koos hotellipakettidega müüvad on Nouvelles Frontieres. Kui kunagi Madagaskarile otsisin pileteid siis LP foorumid soovitasid nende pakkumisi tsekkida.

Hmmm - Indrek, kuidas sa 197 euri said? Üritasin ka sealt pakkumist kätte saada, parim tulemus oli 2x168,5 euri (edasi-tagasi). Ehk jäi mul midagi kahe silma vahele või andsin ebasobivaid algandmeid? Kuidas oleks, huvitav, märtsi paiku kõige soodsam Pariisi saada? Corsairi ja selle Nouvelles Frontieres'i asjadest puuduliku pr. keele tõttu küll eriti ei ablanud, kuid midagi ülisoodsat seal ei tundunud olevat. Corsair ise ei paku ju üldse midagi...

Aga, internetiinfo põhjal tundus Guadeloupe kuidagi sümpaatsem - rohkem loodust jne. Huvi, igatahes, tärkas :))

Jyrka küsis, kuidas 197 euro eest Pariisist Kariibi mere äärde ja tagasi saada. Ma lihtsalt kombineerisin eelnevalt viidatud lehel erinevaid juuni- ja juulikuised kuupäevi ja ühel hetkel saingi sellise hinna. Vaata, seal on märgitud hinnaklass (fare type) ja see peab tulema MOF (ca 100 eurot üks ots koos maksudega), järgmine tase on MAF (alates 129 eurot üks ots). Näiteks 28. juuliks sain Pointe-A-Pitre'ist tagasi Pariisi hinnaks 105 eurot, kuid sinna minemiseks olid hinnad kõrgemad. Aga usu mind, ma sain edasi-tagasi hinnana 197 eurot mõne päeva eest kogemata kätte küll. Ja vist kehtib ka reegel, et mida varem broneerida, seda paremat hinda on võimalik saada. Nii et ma ei tea (pole uurinud), mis hindu on võimalik praegu märtsis reisimiseks saada. PS Ma nagu ei taha hästi uskuda, et Prantsuse riik seda (tõenäoliselt era-) kompaniid toetab, et ta lendaks Martinique'le ja Guadeloupe'ile. PPS Igaks juhuks võiks uurida ka Air France'i tavahindu Helsingist läbi Pariisi nimetatud saartele. Mõned aastad tagasi maksis pilet umbes 7200 kr pluss tax.

Indrek

Kui soov odavalt Pariisi jõuda, siis minu soovituseks oleks kasutada Lo-Cost lennuliini Goodjet Stockholmist Pariisi. Vaata www.goodjet.com. Tõsi, maandumiskohaks on Pariis-Beauvais, ent edasi läheb lennuk Orly kaudu...

ehk siis vaadake uuesti nende lehte .. nii võib juhtuda odavlennufirmadega :(

Siia juurde tasub veel lisada,m et ka Air Lib ise on ilmselt kõige kaduva teed minemas, põhjuseks finantsraskused ning Hollandi päritolu põhiinvestori äralangemine.

Allikas: Shveitsi lennu-uudiste lehekülg http://www.ch-aviation.ch

Hannes kirjutas mõne päeva eest Air Lib'i raskest seisust. Eile kuulsin Vaba Euroopast: "Prantsuse suuruselt teine lennukompanii Air Lib on tänasest pankrotis. Pikka aega majandusraskustes vaevelnud lennufirma võlad kasvasid üha kiiremini ning täna hommikul loobus firma ülevõtmise plaanidest viimane välismaine investor. Air Lib'i juhtkond küll esitas palve Prantsusmaa presidendile Jacques Chiracile, et ta aitaks ettevõtte pankrotist päästa. Air France on lubanud Ai Lib'i kliente aidata, kuid arvestades Air Lib'i viimase aja väga soodsaid hindu ning pikki ettemüüke, tõotab firma sulgemine tekitada vähemalt lähipäevil suuremates Prantsusmaa lennujaamades kaootilise olukorra." Nii palju siis plaanist Pariisist 200 euro eest Kariibi mere saartel ära käia...

pole mingi ime üle ookeani 200 EURiga ära käia, pealegi lennuga, kus süüa ka ilmselt antakse. üheks heaks saidiks on ltur.com, kus õhtul kella kaheksast (Eesti aja järgi üheksast) alates pakutakse kiirele otsustajale sageli tõeliselt häid variante. enamasti on lennufirmadeks condor, LTU jt.

eilseid hinnanäiteid:

Puerto Plata Düsseldorf 02.12. 20 päeva € 157,- Cancun Frankfurt/Main 03.12. 13 päeva € 208,- Mombasa Frankfurt/Main 03.12. 14 päeva € 195,- Varadero München 03.12. 21 päeva € 187,- Windhoek München 02.12. 14 päeva € 369,-

lisaks tasub seal vaadata ka flug'i alt aktuaalseid pakkumisi, kus on samuti häid asju:

Malediivid 238 EUR, Bangkok 399 EUR (Royal Brunei !) jne. Malediive võib kasutada Lõuna-Indiasse minekuks kasvõi.

Väga huvitav sait, ei saa saksa keelest eriti aru, mida peab tegema (kuhu lk. ossa minema), et broneerida, kui sobiv viimase hetke pakkumine leitud. Millal toimub maksmine, nii palju sain aru, et 5 EUR on mingi pileti hoidmise tasu vms. Kas on ka analoogseid saite lähtelennujaamana Kopenhaagen, London või Pariis?

Ette tänades hea infi eest...

Inglismaalt minevad odavad erilennud on näha näiteks: http://www.a1travel.com

Ma selle I'TUR-i kohta püstitan eraldi teema, endalegi pakub huvi.