Ööbimine Hong Kongis

Andke hüva nõu kus ööbida norm hinnaga. Mõni hostel kus keegi käind ja saab ette teha bronne. Tahaks 11 jaan minna. Või äkki hotell hea hinnaga.

Oleneb mis on hea hind sinu jaoks HK centralis ei ole hea hinnaga midagi kõik hirmkallis Aga hea soovitus sulle oleks Shezhen 1h aja metroosõidu kaugusel olev ääre linn kus saad ööbimise 4 tärni hotellis kuskil 30 dollari eest jama selles ainult et pead tegema Shezheni viisa aga sellega ei ole probleemi kehtib miski 3 päeva j a maksab ei mäletgi kui palju enam .

To: marto Ma arvestan umbes 1000.- eeku 2-ne tuba ehk siis 500.- eeku näkku. Shezhen on nats kaugel siis ma võiks minna juba Macausse kust ma edasi taisse lendan. Tahaks Hong Kongi näha ikka :P

http://www.octopustravel.com/ on sellise hinna eest hotelle valida küll. Kui veidi surfad, leiad ilmselt veelgi neid kohti.

www.hostelworld.com

Enda kogemus on selline, et jalutasin Mirador Mansionisse (keset kowlooni)sisse, sõitsin liftiga üles ja seal oli mingi 3 korrust hostelitena tegutsevaid suuri kortereid. Osasid neist saab hostelworldi kaudu bronnida ka. Bronni ma siiski ei teinud , aga kohapealt sain isegi parema diili ja oli võimalus ka tuba enne näha. Kõndisin mitu kohta läbi, enne kui otsustasin. Mõni koht oli suht urgas ikka ka, kuid siiski kõik elatavad. Single private (aknata tuba)ilma hommikusöögita tuli miski 250 krooni kätte. Isegi soe vesi ja telekas oli.

Ei pea ette broneerima, kohti on seal kogu aeg.

Chungking Mansion on "ülikõva" koht;) Südalinnas parim koht. Sai 2 ööd viibitud seal viimati, hind ca 300.- ilma tingimata. Tingides saab 50.- veel alla ehk. Paras eksootika oli seal toas, suur elajas-prussakas liigub ikka paar korda päevas ringi...aga kui odav õlu sees, siis teeb see ainult meelele headmeelt:)

Kuigi teema algataja on ilmselt juba Hiinas, siis teda see komm ilmselt ei aita, aga ehk kedagi teist, kes hotellis ööbida soovib (mitte hostelis)

Täiesti korralik ja odav neljatärnikas on The Chartehouse Hotel http://www.charterhouse.com/ HK Islandil Wan Chai-s. Väga hea asukoht, korralik hotell, mõistlik hind- 2-ne superior room 630 HKD (880 EEK) hetkel. Hotell on linnas tuntud ning enamasti ka turistukaartidele kantud. Ise peatusin seal.

Kuna ööelu toimub saarel, siis oleks hotell mõistlik võtta ka sinna. Kowloonis saab päeval-õhtul kolamas ja söömas käia, selleks ei pea seal ööbima.

kirjta mulle kui näed seda posti ! on üks teine teema! mart(ät)euroopa.ee

ahjaa , mis ööelu seal saarel toimub ? Kowloonis oli ju ka nagu ööelu ju : )

Käisime siis kongis ära ja ainuke norm asi mis leidsime oli Ramada hotel. Hind oli nats kallim kui lootsime aga asi oli seda väärt. kong oli muidu lahe suur aga söök oli seal kräpp, otsisime ekstra just minegid kohalikke toidupaikasid. kohalikud söögikohad kräpp ja restoranid olid 50\50. Ei soovita sinna minna kui niisama puhkama tahad minna - see minu arvamus. Hotell oli, 2-ne tuba 3 ööd 1900.- eegu. Panti peab jätma sinna 500 HK dollarit. kui välja chekid saad tagasi. Samas Ramada oli väga lähedal Hollywood roadile, metroole ja Sadamale. Hotell ise: ilus puhas ja väga kõrge. Tagasi tulles ööbisime 27-dal korrusel.

hiina kultuuri vastu võiks ka siis üles näidata, kui hakklihakaste või mäkdoonald tunduvad hõrgumad, kui hiina köök. Viimane on üks kõige keerukamaid ning lihvitumaid maailmas. Halba toitu võib saada igal pool, kuid hiinas (seda enam HK-s) peab küll tõelist ebaõnne omama, kui toit kehv (crap) on. Kui ei maitse, siis ei maitse, ei tasu halvustada.

sul on õigus, et maitse asi aga ma olen väga paljudes kohtades söömas käind ja erinevate maade toite proovind :P isegi eesti vaglad olen ära proovind :P. aga honkakogis on tõesti maitsetud söögid, minujaoks ja veel 4 inimest? seega ma pole päris maitsetu äkki ;) - seega olen msandriga nõus - minge proovige äea ja otsutage ise - ma lihtsalt informeerin.

macdoonaldis pole ma elus korgagi käind aind 2 korda hessis, seega ma teen maitsel vahet küll :P

kui ma peale nelja, Kambodzas ja Tais veedetud nädalat, Hong Kongis, ühes suvalises restoranis õhtust sõin, tabasin end korraga mõttelt, et küll on ikka hea köök. Mitte, et Kambodzas ja Tais halb oleks olnud. Oli ka seal häid kulinaarseid elamusi aga ma nagu ei juurelnud seal selle üle nii väga.

Vähemalt mitte nii nagu Hong Kongis, kus ma oma maitsvat sööki nautides pidasin lausa pika kahekõne endaga maha selle headusest.

Sorry uubermees, aga msanderiga täiesti nõus. Just nimelt, kuidagi palju peenem, lihvitum, keerukam ja üks level kõrgemal tundus HK köök.

Kindlasti mitte crap.

Kuna HK said piletid aastavahetuseks ostetud ja nüüd peaks hakkama hotelli peale mõtlema-bronnima siis sealt teemakohane küsimus . Kuhu kanti ma peaks hotelli võtma, et sellest suurest ilutulestikust osa saada-hea vaadata. Või osakab keegi juba konkreetset hotelli soovitada.

Kuna HK said piletid aastavahetuseks ostetud ja nüüd peaks hakkama hotelli peale mõtlema-bronnima siis sealt teemakohane küsimus . Kuhu kanti ma peaks hotelli võtma, et sellest suurest ilutulestikust osa saada-hea vaadata. Või osakab keegi juba konkreetset hotelli soovitada. Teine küsimus veel...kas HK hotellides ei olegi hommikusööki sees, või saab juurde osta ja palju maksab?

Soovitan hotelle, mis on vaatega Victoria lahele, kui sa just toast tahad ilutulestikku vaadata. Mida ma hästi ei usu.

Seega vahet suurt ei ole, kus su hotell on, aga mina (isegi ei tea miks), valiks hotelli Kowlooni poolele, sealt oleks hea saart vaadata.

Aga ehk keegi, kel kogemus olemas, kommenteerib, kummal pool olla.

Hea mõte oleks tegelikult võtta mingi kruiis lahel selleks ajaks. Vähemalt valgus-show'd on sealt parim jälgida.

Kowlooni. Ma ei tea, millised on sinu rahalised võimalused. Kui eesmärk odav ja normaalne ööbimine, siis julgen soovitada hostelite maja Mirador Mansioni. Selles majas palju hosteleid. Olin ise hostelis nimega Satisfy Guest House, 2-ne tuba 200 HKD (~280 kr.) Selle hosteli koridori peal oli 5 tuba. Antakse ka välisukse võti. Maja näeb ise kole (aga see ongi vana Hong Kong) välja, aga selline lahe ja sürr ja rahvusvaheline.

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/22811031 http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/22812497 http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/22875527

Laheni, kust avaneb Hong Kongi tunnusvaade, on sellest majast ~7-10 min. jalutada (läbi tunneli).

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/22810175 Selle kalda poole pealt jälgitakse ka igaõhtust valgusšõud (kell 20.00).

Selle maja kõrval analoogne maja ChungKing mansion ja vastas Tsim Tsha Tshui Mansion.

Vaatasin pilte, ilus on küll õhtune-öine vaade.Läheme perega ja olen arvestanud tuba kuni 1000eek.Sellise raha eest nagu pakkumisi on..seega jääb Kowlooni piirkond, sest nagu ma Teie jutust aru saanv algusmäng ja raketid lastakse saarelt, aga hommikusöögi kohta...

Vaatega Victoria lahele ja peaaegu lahe ääres on see lukshotell Peninsula, mis selle kupli tagant paistab (see on ka Nathan Roadi tänava algus, taamal paistab ka Mirador Mansion maja nurk):

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/22809991

http://hongkong.peninsula.com/

Selle kõrval vasakul on odavam hotell The Salisbury - YMCA of Hong Kong:

http://www.ymcahk.org.hk/sales/html/hst001e.htm

Ja vahetult lahe ääres (kuplist paremal pool, ei ole näha) on hotell Inter-Continental Hong Kong:

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/22810289 (taamal horisontaalse fassaadijaotusega maja)

http://www.hongkong.intercontinental.com/hongkong.intercontinental.com/kowgra/index.html