Ööbimine Portos

Aitäh kõigile, kes aitasid mul välja mõelda parimat kohta ööbimiseks Lissaboni lähistel :) Valisin Cascais ja leidsin seal meie perele mõnusa korteri! Kuna pere meespool läheb WRC rallit vaatama, siis on meil reisi teine pool vaja ööbida Portos. Oskab keegi öelda, mida Portos ööbimiskoha valimisel peaks tähele panema? Milline kant oleks kõige parem või millist kanti tasuks vältida? Reisiseltskond koosneb kahest täiskasvanust ja kolmest lapsest (8a, 6a, 1a).  Aitäh juba ette :)

1
2

Soovitaks ikka võimalikult kesklinna või vähemalt kiirtrammi peatuse lähedal. Linn on väiksem kui Lissabon ja peamine vaatamine, elavamad tänavad jne on üsna kompaktselt väiksel alal. Kaugemal ööbimine tähendab pidevat edasi-tagasi sõitmist.Mais väldiksin ookeaniäärseid linnaosasid ja eeslinnu. Suvel võib seal küll päria mõnus olla, aga kevadel on tavaline see, et esimesed pool päeva on päris udune ja pilves. Ja see on ikka selline külm ja rõske ookeani udu. Tulemuseks on ka see, et kui elamises korraliku kütet pole (ja tihti seda vähemalt meie mõistes ei ole), siis kulub päris mitu tekki, et öösel magada saaks. Cascaisiga seda rannikuosa võrrelda ei saa.

0
0

vatse, aitäh sulle soovituse eest! Oskad sa öelda, mis linnaosa see on, kus see peamine vaatamine, elavamad tänavad jne on? Kas ma olen õigel teel, kui arvan, et see on Ponte Luis I silla juures?Oskad sa äkki ka mingit tegevust/ilusaid kohti väljapool Portot soovitada? Oleme autoga ja tahaksime kindlasti ringi vaadata. Külma ja rõsket udu küll ei taha :D

0
0

Jah, sillast põhja poole. Aliadose avenüü on linna keskuseks ja sealt kahele poole u 500 m raadiuses jääb peamine elu. Lisaks sii vanalinn sillast läänes koos jõekaldaga, Cais da Ribeira.Ilusa ilmaga tasub ühel õhtul enne päikese loojangut sõita ka Porto ookeanikaldale ja võtta mingi tund või paar rahulikuks jalutamiseks. Seal on ka vähemalt üks mänguväljak ning lisaks ohtralt liiva ja kaljusid, mis lastele tegevust pakuvad. Õhtu võib lõpetada mõnes Douro suudme (Foz do Douro) lähedale jäävas kalarestoranis. Kõige lihtsam ja muretum vast bussiga sinna ja tagasi minna. Castelo Queijo juurde ühe bussiga kohale ja pärast jalutuskäigu lõpust või restorani juurest mõne teise bussiga kesklinna tagasi.Kui üheks päevaks on neljapäev, siis tasub sõita Barcelose turule. See toimub korra nädalas ja on vist suurim Portugalis. Selle lähedale jääb Braga oma vanalinnaga ja Bom Jesus do Monte kirikuga, mille juurest on päris head vaated.Looduse poolest oleks Douro jõe org väga kena, aga see nõuab veidi sõitmist, sest mida kaugemale Portost jõuda seda ilusamaks ja sügavamaks org muutub.Guimaraes ja Viana do Castelo on ka ilusate kohtadena mainitud, aga ma pole sinna veel sattunud. Põhjas pole väga palju ringi sõitnud. Sellel aastal on plaanis minna paariks ööks Penedea-Gerese rahvusparki, aga see jääb päevaseks väljasõiduks vast liiga kaugele.

0
0

São Bento raudteejaama vastas olev elumajade grupp on peaaegu viimase korterini välja renditavad apartmendid. Mina olen olnud näiteks selles: https://www.booking.com/hotel/pt/feels-like-home-porto-sbento-apartments.et.html?aid=356980;label=gog235jc-hotel-XX-pt-feelsNlikeNhomeNportoNsbentoNapartments-unspec-us_ca-com-L%3Aet-O%3AosSx-B%3Achrome-N%3AXX-S%3Abo-U%3AXX-H%3As;sid=21308bd6b86e807cf665190b448f9a98;age=1&age=6&age=8&dist=0&group_adults=2&group_children=3&no_rooms=1&sb_price_type=total&type=total&Kõik ühistranspordivahendid lähedal, kui vaatamisväärsused huvitavad, siis need ka. Korteris kaks elektriradikat, mis andsid sooja ka, duššist hakkas kohe sooja vett jooksma ning ka kaks inimest said järjest ära käia, ilma, et teine oleks pidanud külma veega pesema (boilerimjandus). See tänav on üsna mürarikas kuid õhtul sai aknale ette panna müra ja valgust summutavad uksed.Maja ümbruses ja kogu kesklinnas üritatakse sulle hoolega erinevaid kanepitooteid müüa, aga aitab ignoreerimine, ei ütlemine või kui tasuta saab, siis võtan, see viimane peletab nad kiiresti eemale. Kus toimub WRC ja kuidas on mõeldud ligipääs sellele üritusele? Minu meelest on Porto siiski päris suur ja ühistransport liigub hõredamini kui Tallinnas.

0
0

WRC ralli on Portost väljas, ikka mingi tund sõitu. 

0
0

Ma olen nüüd hakanud natuke kahtlema oma Porto valikus, sest juba kaks inimest räägivad külmast... Kas tõesti on mai keskel Portos külm? 

0
0

Külm on nüüd suhteline mõiste :) On kindlasti soojem kui Eestis ja kohati võrreldav ilusa Eesti suvega. Temperatuur on 20 kraadi ümber. Ööd jahedamad, vastu hommikut 15 kraadi võ nii. Kui päeval päike tuleb, siis on päikse käes meie mõistes päris soe. Erinevalt Lissabonist on tavaline see, et kuni lõunani võib olla udune ja jahe ning siis tuleb kiirelt päike välja ja saab muretult lühikeste varrukatega olla. Ja oluline on see, et elamises on olemas toimiv küte. Vanemates majades soojustus puudub ja ööga läheb tuba päris jahedaks. Uuemates kesklinnast kaugemal olevates hoonetes on juba ka paremaid aknaid jne, mis päris tuult enam läbi ei lase.Ralli on Portost põhjas ja kirdes. Väiksemates kohtades praegu tõenäoliselt enam normaalse hinnaga majutust saad ei ole. Seega tundub Porto ikkagi mõistlik valik olevat. Arvestades etappide asukohti võiks kõne alla tulla ka Braga ja Guimaraes. Neist mõlemast on samuti hea kiirtee ühendus võistlustele.

0
0

Porto asub ookeani ääres, aga Atland on  temperatuuriga 14-18 kraadi ja mõjutab  ilma päris kaugele sisemaale. Lisaks tagab ookean alati tuule, mis päeval võib isegi vait olla, aga õhtu saabudes jälle vastikult puhuma hakkab. Sellega tuleb Portugalis ja Hispaania Galicias arvestada. Vatse juba ütles välja tõe, et kesklinnast kaugemal ei maksa ööbimist otsida, sest seal käib reeglina kvaliteet alla. Portoga võib olla veel see häda, et ürituste puhul on kõik normaalsed kohad juba ära võetud ja muude kohtade hind tõusnud. Portugaalased oskavad väga hästi nõudluse kasvades hinda tõsta. Parem kulutada ööbimisel veidi rohkem ja saada kindlalt kütte ja sooja veega ruum kui riskida kokkuhoiu puhul jaheda toa ja veega. Kui otsida ööbimist Portost väljas, siis tuleb arvesse Guimaraes, mis oli paar aastat tagasi Euroopa kultuuripealinn ja kus selle nimel öömajad korda tehti. Guimaraes endas on kultuuri vaatamiseks ja lisaks on lähedal(umbes 10-15km)  Braga oma maailmapärandisse kuuluva arhitektuuriga, mis tõsi küll, asub 8km linnast väljas. Guimaraesest Portosse sõidab linnalähirong, sõit kestab umbes tund ja kümme minutit ning rongid käivad varavalgest südaööni.Rongiga sõitmise juures tuleb arvestada, et Portos on kaks raudteejaama: Porto Campanha ja Porto S.Bento. Linna saamiseks tuleb sõita lõpuni, s.t. S.Benosse.

0
0

Airbnb kaudu leiab veel täitsa ok hinnaga Portosse kortereid, aga hakkan siis neid tõsisemalt uurima, et kas seal küte on :) Aitäh kõigile!

0
0

Soovitaks Douro jõe orgu külastada. Nad on seal pannud sõitma vanakooli auruveduri ja lisaks saab ka jõepraamiga sõita.Rannad on Portos suht koledad, eriti Matosinhos. Soovitaks pigem Sao Bentost võtta rong Espinhosse

0
0

Tagasi Lissaboni juurde tulles. Kas sellel Cascaisi elamisel on ikka küte? :) Ööd on mais veel kõikjal jahedad.

0
0

Speedygonzaleze rannasoovituse juurde ütlen veel seda, et Espinho rannas peab kaasas olema tuulevari või tuleb see kohapealt laenutada. Tuulevari on kaks toigast ja nende vahel parajalt pikk  arssina kõrgune riidetükk ja see pannakse tuulepoolsesse külge, et rannas üldse pikutada saaks. Kui enne randa tädid loosungi taolisi asju paari euro eest laenutada pakuvad, siis maksab võtta.Ookeanis on tõus ja mõõn ja mõõna ajal ei maksa Espionho randa minna, sest vesi läheb üpris kaugele ära ja kui proovid punaste lippude taha vette minna, siis hakkab vetelpääste kurjalt vilistama ja mehed tulevad sulle järgele. Punaste lippude taha ei maksa minna, sest seal on hoovus.

0
0

Milleks Espinho rand ? Algavad kilomeetreid randu kohe kesklinnast teisel pool. Kui aega, siis võib ka jalutada mööda jõe kallast.Lissabonist saab Portosse mööda nr 109 teed. Kui aega, siis soovitan seda kasutada, näeb rohkem, kui kiirteel lennates. 

0
2

vatse, ma ei tea, pean uurima selle Cascais korteri kütte kohta :)LIIAndres, tänud rannainfo eest, jätan meelde :) Kuigi olen maha matnud lootuse randa saada. Selleks peaks vist ikka veidi hiljem Portugali minema.Empuriabrava, tee nr 109 algab alles kuskil Leiria kandis? Kuni sinnamaani siis mööda kiirteed?

0
0

Heips ! Sry puuduliku tee eest ! Kõike lihtsalt ei mäletanud.Alustasin teega 247 ( Sitge) ja edasi 242.  Gps s sihiks Porto ilma maksuliste teedeta. Suhteliselt varakult oli neil teedel märgitud Porto. Tegin alati ka kõrvalepõikeid erinevatesse rannikuküladesse. Kui soovite liikuda mööda kiurteed, siis uurige rendifirmast kas ja kuis saate tasuda kiirteemaksu, kuna üks teedevõrk on tõkkepuudeta st kaamerad fikseerivad auto numbri järgi ning maksu kogumine toimub automaatselt.

0
2
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased