trip-krainetrip-ukraine-dark
oktoobris Mallorcale

Tere

Mina sooviksin teada, kas oktoobrikuus on veel mõnus ja soe ja asjalik Mallorcal?

Erinevad reisibüroode kodulehtedel küll kirjas, et keskmine tmperatuur 23 kraadi aga sooviks teada kellegilt, kes ise kogenud oktoobri Mallorcat.

Tänan ette ära :)

Eks ilmad võivad erineda. Mina käisin oktoobri lõpus. Oli 24 kraadi sooja ja veits vihma tibutas. Rannas ei olnud peale meie kedagi. Sai küll rannariided selga pandud ja rannaliivale pikali heidetud, aga külm hakkas varsti...

Käisin ise möödunud sügisel, oktoobri viimasel nädalal, halloweeni ajal. Ilm päeval oli veel päris soe, 22-23 kraadi ümber ja päikeseline, ainult et õhtud kippusid olema viludavõitu, kahel päeval sadas ka vihma. Ujuda kannatas ka, 20-21 kraadi.

Paljud hotellid ja restoranid on sel ajal juba suletud, meie hotellis oli nädalavahetusel päris palju rahvast, kuna paljud mandrihispaanlased tulid sinna pikka nädalavahetust veetma. Ringisõitmiseks oli see kuu väga hea, sai sõita Tramuntana mägedes täiesti tühjadel teedel, erinevalt suvisest puhkuste tippaegadest.

Elasin üle kolme kuu seal ja võin öelda, et ei ole mõtet siis minna. Oktoober on jah viimane kuu kui hotellid lahti kuid paljud sulgevad end juba septembris. Ma olingi seal mai-septembri alguses. Septembris läks juba tuuliseks ja sadas vihma ja ei olnud eriti väga suvine enam. Selajal juba mõtekam Tenerifele minna. Mallorca ikka selline suvine puhkuste koht.

Ei soovita ka Oktoobris minna. Olime ülemöödunud aastal sept. lõpp, okt. algus 6 päeva. Meres saime käia 2 päeaval, päevitada 2,5 päeva, 2 päeva sadas, ülejäänud aeg oli pilves. Külm ei olnud, aga päikest ka mitte. Kui tahtmine Hispaanias sel ajal suvitada, siis Malaga kanti minna või Tenerifele.

Okei.

Selleks, et päikest nautida, tuleb minna sel ajaln Tenerifele siis. Aitäh :)

Või Sitsiilia, Küpros jne. Oktoobri teises pooles on alati väike loto, aga kui veab on 25-30 ja päike:D

Mind huvitab ilm Mallorcal mai keskel, kel kogemust, jagage :)

Käisime 2015 oktoobris ja no VÄGA hea ilm oli. Olime kaks nädalat kuni 18ndani, 3päeva oli pilves, just sel ajal kui otsustasime auto rentida ja see sobis meie plaanidega. Ning ühel ööl oli maailma vägevaim äikesetorm, kuna hotell oli kaljuserval, siis paar tugevamat kärgatust hirmutas ära küll, et variseme sealt alla, siiski jäime ellu ja tore kogemus

Mallorca ilm mai keskel on mõnusalt soe ja hinnatase veel soodne.

Kohalik ilm reaalpildis üle saare: https://livecam-pro.com/en/livecams.html

Merevee temperatuurid: http://www.seatemperature.org/europe/spain/balearic-islands/

PS! Korduvalt ka septembri lõpp sealkandis viibitud ning ilmaga ülimalt rahule jäänud.

Olime 2014 oktoobris koolivaheajal Mallorcal ja nii sooja ei mäleta et oleks kuskil sel ajal olnud;ühel päeval kümnest oli JAHE :) kõigest 27 kraadi,muidu kõik päevad üle 30-ne,ka õhtud olid soojad.Aga eks siis oligi erakordselt soe sügis,kohalikud ka imestasid :) Ja teha oli küllaga,kõik jäid ülirahule. Seepärast on kummaline kuulda,et oktoobris pole mõtet minna,aga ega aastad pole vennad ka muidugi.Ju meil lihtsalt vedas.