Olukord Sharm el Sheikis

Tervist tripikad. Oleme perega (2 täiskasvanut +2 last) 26.11 minemas Sharmi pakettreisiga. Kuna see meie täiesti esimene reis siis valisime päikese ja hinna poolest just Egiptuse. Täna aga lugesin VM lehelt et võimalusel vältida reisi Egiptusesse ja see võttis veidi kõhedaks. On kellelgi viimase aja reisi kogemusi Sharmist või ehk mõni seal elav eestlane teab rääkida mis olukord hetkel on. 

Kuulda küll ei oe onud et seal miskit hullu oleks. Siis ei korraldataks reise sinna. Minge julgelt. Ilusat reisi.

Tervitused hetkel küll Kairo kandist, aga Egiptuses, sh vahelduvalt Sharmis,  püsivalt kohal aastast 2005!Kardan et see silt on järjekordne kinnitus, miks riigijuhtimine tuleks viia kommertsalustele., Kuna kui ikka konkurentsi ei ole ja on monopol, siis see teeb laisaks!Pole aimugi miks seal selline hoiatus on veel pärast ütleme et aastat 2014. Sharmis kestab turismibuum käesoleva aasta suvest (läinud aastal oli veidi vaiksem), linn on parem ja ilusam kui eales varem. Nädalavahetusel on algamas rahvusvaheline noortekonverents - 5000 noort kokku 145 riigist, muidugi varjatud turismipropaganda aga sellegipoolest nt 2017 üritus oli ülimalt populaarne, rannad ööklubid olid ju noori täis! :)  Alati võib liituda FB rühmaga Eestlased Egiptuses, mis aitab just sellistele küsimustele avalikult vastuseid leida. Loodan et valisite enam-vähem hotelli, neid on meil igasuguseid. Üldiselt tõotab tulla tihe ja edukas hooaeg. Tere tulemast!  :)

Olen omal ajal palju sharmis käinud ja kõikidel kaugematelt tripidel olid automaatidega turvad kaasa. Täna ma istuksin oma 5 * hotellis ja pikki otsi ette ei võtaks. Mingid kohalikud , hotellilähedased turud, poed, delfiini etendused teeks ehk isegi ära. Hakkas väga häirima, et paljud poed on juba venelaste omad ja igal pool pöördutakse vene keeles. rsk, ma ei ole venelane ja ma olen egiptuses! Soovin ilusat reisi ja tehke snorgeldamist, esimesel korral ettevaatust!

Aitäh Teile vastuste eest :) valisime Albatros Aqua Park ja loodame et on hea valik. Kuna meil lapsed väiksed veel (2 ja 5), siis pikemaid otsi kohe kindlasti ette ei võta. Mehe saadan snorgeldama aga ise heameelega kaasa sellele ei löö (kardan vist liialt). Plaanis on minna delfinaariumi ja poodidesse väheke uudistama.Väga nõme oleks kui meid tuldaks samuti vene keeles kõnetama. Rassist ei ole aga see oleks veidike liig. Nile Delta kommentaarid lisavad julgust juurde. :) ma kindlasti uudistan blogi ja liitusin fb grupiga :) 

Hästi uus ja puhas hotell mis on üks osa väidetavalt Lähis Ida suurimast veepargist, igatahes teievanustele lastele ideaalne! Kalu ja koralle näeb osaliselt ka rannas madalamas vees ringi jalutades. Suveniire jm kaubandust leiate samast kvartalist ja mujalt ka, reisijuhis on mõned näpunäited.  Rõivaoste võib Sharmis/Egiptuses küll teha, eriti mehed leiavad soodsat ja moodsat nii tööks kui vabaks ajaks, aga natuke ka naised. :) Lapsed!! Ja sinna tänna muud ninni nänni :). Ilusat puhkust! 

Vene keeles kahjuks kõnetatakse küll, kuna Sharm on siiski täis ukrainlasi, aga meil ja neil välimuseliselt vahet tõesti eriti ei tee. Ida ja Lääne vaheline põhjalikult segatud veri... :) Pikema staazhiga kaupmehed siiski teevad vahet küll ja eestlasi lendab sel hooajal päris palju ka. Mind häirib ka hirmsasti, aga andke neile andeks! :)Veel häirib kui hüütakse psst! psst! nagu Eestis koera, aga siin on see täiesti harilik tähelepanu võitmise hüüatus, ka egiptlastel omavahel. Jällegi tuleb ignoreerida... :)

Lugesin Teie blogi hetkel, mis on nii sisukas ja hästi kirjutatud. Kas riideid ja nänni saabki sealt II Mercatost või on ka old Sharmist saada? Kirjutasite ka delfiinidest kuid see link ei tööta aga siiski on huvi et mis seal siis oli.Loodame et seal puhtas hotellis on ka toit okei. Veidi põen seda hirmsat kõhuviirust... 

Nile Delta:Mälu värskendamiseks:https://en.wikipedia.org/wiki/Metrojet_Flight_9268See juhtus alles 2015 lõpus. Täpselt 3 aastat tagasi!

Juhtub igal pool igasugu asju, aga see ei tähenda et PÄRAST juhtumist kohad kolmeks aastaks suletakse või isegi keset uut buumi igivanu hoiatusi üles jäetakse, eks? ;) :)

Ma ei seosta seda juhtumit seepärast otseselt Sharmi turvalisusega et täpselt samasugune vm terrorirünnak võib juhtuda igal pool. Kahjuks.Hoiatuses on ka suhteliselt laia reega "Egiptus". "Egiptus" on mitmekülgne suur riik... :)

@Nile Delta Tuletan meelde, et sa pole mitte kusagil messangeris sõpradega lühisõnumeid vahetamas, vaid Trip.ee foorumis.

Reisipisikule:Albatros keti hotellid, kuhu teie valik kuulub, on üldiselt tugev ja kvaliteetne peremees, selles uusimas osas eriti ollakse rahul nii toidu kui muuga. Rohelust on seal natsa vähem - puud pole veel jõudnud kasvada. Kuid muidu igati ok. Kas kõhuhädad just toidust tulevad, pole ma päriselt iial aru saanud, pisikud kogunevad eeskätt kätele, millega puudutate ukselinke, rootsi lauas kulpe ja labidaid.... terve hotell riburada ühtesid ja samu. Peske käsi hoolega, võib võtta kaasa desinfitseerivaid salvrätte või vedelikku, mida saab ka kohapealt. Loperamid aitab lihtsamal juhul, Antinal (toimeaine nifuroxazide) tõsisemal juhul, apteeke on igal sammul ja arstiabi saab hotellis ka.  Ei ole täheldanud et midagi otseselt vältima peaks eriti nt kraaniveega ei juelta hambaid pesta, ei juleta jääd joogi sisse küsida, ei juleta salatit süüa (???) jms, aga kraanivesi Sharmis on nt pöördosmoosmeetodil filtreeritud merevesi nii et tegelikult põhimõtteliselt joogikõlblik.  Hotellipersonal on toiduohutuse küsimustega kursis, nende finantskaotus on päris suur kui midagi peaks täheldatama ja hotell suletakse. Kuid ettevaatus pole kurjast, töötajaid on rohkem ja vähem motiveerituid nagu igal pool, ja eks te tunnete oma tervist ise paremini. Soovitav on igal vajalikul juhul käsi pesta ja desinfitseerida, tualetiust seejärel mitte puudutada... :) restoranide sissekäikude juurde panevad ka hotellid ise desinfitseerivaid vedelikke välja. Jah nn vanal turul on suveniiripoode ja muid poode. See on väike kvartal, saate ülevaate tunni-paariga.Delfiinide link peamiselt juhtis tähelepanu et sellised delfinaariumite delfiinid on vangistatud delfiinid... Muidu soovitaksin päeva merel - eestlased korraldavad eestikeelset sukeldumis- ja snorgeldamisreisi mõned korrad nädalas Sinaistar nime all ja neil näeb vabu delfiine kohe üsna sageli meres hullamas. Võib ka niisama kaasa sõita - päikest võtta ja merd imetleda, ei oska arvata kuidas lapsed vastu peavad, aga neid käib sellistel reisidel muidu küll.  Pakutakse korralik soe lõuna ja vesi ja karastusjoogid on vabalt kasutada - kõik on täiesti mugav.  Isegi Egiptuse vanaemasid olen snorgeldamas näinud (fotodel) kes ujuda üldse ei oska - pannakse rõngas ümber, vest selga, instruktorid on kõrval, karta ei ole midagi!  :) Kuid lastele ka delfinaarium üldiselt meeldib ja ma vahel mõtlen et kui need mõned vangistatud delfiinid seal aitavad rohkem armastada neid ülejäänuid kes on vabas vees, siis ehk on asjal siiski mõtet? On ju ka Tallinnas loomaaed endiselt alles.   

Rahustuseks. Ise oleme korduvalt käinud ja lähema jälle 21-28.11 Naama Bay lapsed 3 ja 6 naudime täiega . Nautige teie ka :)