Omalkäel Gruusias

Tere, plaan minna juulikuus omalkäel Gruusiasse, 10 päeva kohapeal. Sellega seoses tekkisid mõned küsimused:)

Autot ei võta, kasutaks ühistransporti. Seega ei tahaks ka hotelle ette broneerida. Kas Tbilisis maandudes on võimalik lennujaamast osta prepayed sim kaart, et saaks kasutada internetti ja vajadusel kohapeal siis näiteks bookingust hotell leida? 
Transport pidi mugavalt ja tihedalt liikuma, selles osas muret eriti ei tunne:) aga kohapeal uksetagant uksetaha ka käia ei tahaks, et magamiskoht leida.

Gruusia suurim operaator on Magti, neil peaks lennujaamas olema 24h avatud müügiesindus, kus saab kaardi osta: https://www.magticom.ge/en/useful-info/offices. 


Ülevaade erinevatest pakettidest ja nendes sisalduvatest andmemahtudest on siin: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Georgia. 

Ma kaks korda Gruusias omal käel.Ükskord kaaslasega.Siis liikusime rongiga ja matkasime Borjomis jaKutsisi regioonis.Teine kord olin rattaga aga üksi .Sõitsin rattaga Tbilisist mägisesse Tushetiasse Omalosse.

Ma ostsin ka sim kaardi aga seda Tbilisist.Kui sa mägedes ronida ega ratast sõita ei soovi,käi rongiga Borjomis,Kutaisis,Musta mere äärse.Kutaisis on karstikoopad mida soovitan.Borjomi ka suht mõnus kuurort.
Mulle isiklikult meeldis Kaukasuses mäed
Ja veini on seal hea.

Aitäh:) airbaricuga maanume öösel, eks meil lennujaamas aega sellega tegeleda. Rattaga seekord ei lähe, plaan avastada mõnusaid kohti ja aktiivselt puhata. Aitäh ka kohasoovituste eest! sellist ringi mõtlesin isegi:)

Lennujaamas saad SIM-kaardi ka öösel (baari kõrval), mul oli ainult kõnesid vaja 10 kohaliku lari eest oli vist 120 min, kõik paketid väga normaalse hinnaga. Läks umbes 2 min.

Sim kaartid lennujaamas saadaval. Soovitan samuti Magti valida. Transport toimib ja põdema ei pea.


Meie oleme kallimaga hetkel omal käel Gruusias, Khutaisi piirkonnas. Meil oli ka esmalt plaan sim-kaart osta, aga ma ei tea, kas see on trend või on meil lihtsalt vedanud, oleme siiani (6 päev) söögikohtade ja majutusasutuste wifiga väga hästi hakkama saanud. 

Kirjutasin ka Gruusia söögist üht koma teist ja lähipäevil täiendan rahvusköögist lähemalt. Ja mitte ainult:

Tohutult äge:) Ma nii ootan juba. Hoian kindlasti ka su blogil silma peal, Maria. Liigute ka ise ja ühistranspordiga? 

Vabanda, varem ei näinud vastata... Jaa, me liikusime maršutkadega, sest tahtsime näha, kuidas tavalised inimesed elavad, mitte vaid kogeda turistielu. Ühistransport ei maksa seal tõesti mitte midagi, ainult sõida ja avasta! Kirjutasin kohalikust söögist järgmise ülevaate peatüki, ikka selleks, et inspireerida seda imelist maad külastama :)  https://kyllusesarv.wordpress.com/2018/04/26/gruusia-koogist-ii-salatid-ja-taimsed-lisandid-ning-gelati-ja-motsameta-kloostritest/

Gruusia on imeline maa ja veelgi võrratum on sealne köök :) Kirjutasin peatüki ka liha- ja kalaroogadest, et oleks lihtsam orienteeruda:
https://kyllusesarv.wordpress.com/2018/05/16/gruusia-koogist-iii-liha-ja-kalaroad-ning-tskaltubo-mineraalveelinn/

Tere!

Soovitan soojalt Gruusiat!!!!  Kuna olen teatud asjades veel arg...ei julgenud neti teel lennupileteid ja majutust broneerida....võtsin julguse kokku..
Sammusin meie väike linna ainsasse reisibüroosse... Ostsin Estravelist lihtsalt lennupiletid edasi-tagasi Tbilisisse...valmis vastu astuma seiklustesse... Hirmu ei tundnud...iga taksojuht sebib kohe ka öömaja kui vaja (peaasi et hind on sobilik). WiFi on pea igas söögikohas (ka igas majutuskohas)seega saime rahumeeli bronnida järgnevaid majutusi...olime paar päeva pealinnas..
Sealt edasi läksime rongiga Bathumi...(piletid ostsime paar päeva varem rongijaamast ära). Rongiski oli WiFi..
Bathumis rentisime kuueks ööks korteri...hea koht ja mõistlik hind...
Üldiselt: Ma läheks homne päev kohe uuesti...super ilm...odavad hinnad...hea toit...ja veel parem vein :-D 


Kui juhtud Batuumi, siis soovitan külastada Gribojedovi tänaval 39a väikest kohvikut, head toidud, ostrõi supp, kala jne. Omanik pakkus oma veini
Tsitska-Mtsvane ilus roheline, parim valge vein mida olen maitsnud.

Me saame kohapeal 8päeva olla. Tahaks ju igale poole jõuda aga samas mitte tormata:D Kas rongi kasutasite päevast või öist? Natuke ei taha aega raisata ja öisega minna aga kui vaated on imelised, siis ei tahaks ka sellest ilma jääda... Öine rong vist liigub vaid paaris kuupäevadel. 

Mõte ongi Tbilisi, Bathumi, Borjomi ja Kazbek...Kuna aga ringiratast seal eriti liikuda ei saa siis ilmselt tuleb Tbilisi-Bathumi-Borjomi-Tbilisi-Kazbek-Tbilisi...pluss siis ümberkaudsed alad...
Kohutavalt lühikest aega saame seal ikka olla:( 

Oskab keegi abiks olla, et mis oleks kõige mõistlikum variant Batumisse liikumiseks (v.a lennuk) kui jõuame öösel kella 3 paiku Tbilissi ja soovime kohe edasi liikuda Batumisse?