Oslo Rygge lennujaam ja ümberistumine

Tean tean, et see on riski bisnes. Ütlen siinkohal ära, et siis lendan käsipagasiga. Ja Ryanairiga on tehtud online check in. Äkki keegi on hiljuti või üldse lennanud-Kui suur see terminal on? Ja kas Tallinn-Oslo lennuk maandub terminali juures või peab bussi peale minema?

See selline tilluke lennujaam, lennuki pealt jalutad terminali. Minu mäletamist mööda transiitvõimalust pole. Tuleb välja minna ja uuesti läbi turvakontrolli.

Lugesin just, et Ryanairi boarding gate suletakse 20 mintsa enne väljumist, seega on meil lootust, et ikka jõuame.. Sest Check in on tehtud juba eelnevalt..kas passikontroll on tõesti EL-s? Ma ei mäleta eelmise reisi asjaolusid väga enam :) Mäletan vaid, et käisime terve perega ID kaartidega Hispaanias, Ryaniga. Kui see on väike lennujaam, siis ilmselt jõuame...

Olen (ainult) kaks korda Rygge kaudu lennanud, viimati jaanuaris, ja vähem kui seal, ei ole vist kusagil aega läinud. Kui dokumentide kontrollist läbi saate, lähete trepist üles teisele korrusele ja oletegi kohe turvakontrollis.

Tere Gajane. Kas olete juba reisil ära käinud ja kuidas ümberistumine sujus? Kui pikk ümberistumise vahe teil oli?

Jah sooviks ka selle kohta mingit inffi. 6:40 väljub Malaga-Oslo ja kohal 10-20. 11.05 Oslo-Tallinn, kui suured on võimalused peale jõuda, Oslos peaks kiirelt minema. Ainult käsipagas. Näiteks eilne Malaga-Oslo saabus 20min varem. Ja kuna nii varajane lend ja väljub Malagast esimesena, ei tohiks suuri probleeme tekkida?

Oleks sama küsimus mis viimasel. Endal plaan minna kas 5 sept või 12 september: Malaga 06.30 Oslo (rygge) 10.20

ja siis ümberistumine: Oslo 11.05 tallinn 13.35

Kui suur on tõenäosus et jõuan oslos lennule. Reisin ainult käsipagasiga

väga suur on tõenäosus. Rygge lennujaam on hirmus väike. Eriti kui oled veel ainult käsipagasiga.

Tõstaks ka teemat. Kas keegi, kellel lendude vahe 40 min või 1 h aega võiks kommenteerida, et kuidas asi sujus? Otsustasime riskida ja lendan järgmisel laupäeval Malagasse kahe lapsega ja lendude vahe 1 h. Kas kellelgi on kogemus ka lapsekäruga, et kas see tuuakse kohe lennuki juurde või saab alles kätte pagasilindilt? Igaks juhuks lendame käsipagasiga, aga jah, kui käru saab Rygges kätte pagasilindilt ja Tallinn-Rygge hilineb, siis on suurem risk Malaga lennust maha jääda. Ja kas Rygges peab kergkäru chek-innis ära andma või saab väravani? Samas käru oleks ikka Hispaanias vaja..

Meil lennuk hilines 20 minti ja jäime Oslos lennukist maha lendas nina alt Malaga lennuk minema igavene jama.

Mina Malagast tulles jõudsin kenasti, jäi veel aega passimiseks ka. Tallinn - Oslo suht lühike lend, kui õigel ajal minema saaks siis vast jõuad ka. Ise riskiksin uuesti. Kärudega minuteada peaks saama lennukiukseni. Aga võin eksida Ryanairi puhul.

raivoheidok1969, mis teil muidu graafiku järgi lendude vahe oli, kas 40 min. või 1 h? Ma viimane nädal jälginud Ryanairi Tallinn-Oslo väljumisi ja kipuvad hiljaks jääma nii 15-20 min. Igatahes otsustasin, et käru kindlasti kaasa ei võta, igal juhul tuleb odavam kohapeal uus osta, kui hakata Oslos uusi pileteid ostma. Üritan läbi mõelda ka teised variandid, kui maha peaksime jääma. Üks võimalus on Tallinnas üldse mitte lennukile minna, kui Tallinn-Oslo üle poole tunni hiljem välja läheb, sest Rygges kõige soodsamad hotellid algavad al. 160 eurist, + takso edasi-tagasi lennujaama 70 € kanti + uued piletid....

40 minutit oli vahe vöi veits rohkem aga Tallinna tulles ja välja lennates hilines kui oleks grafikus olnud oleks jöudnud.Ööbisime lennu jaamas ja hommiku lendasime Alicantesse ja sealt vötsime rendi auto ning sis Malagale,aga kövasti kallimaks läks.

Ma uurisin enda jaoks välja ka mõned varuvariandid, et kl. 17.45 läheb sel päeval Ryggest lend Alicantesse ja Ryanairil on selline asi nagu Missed Departure Fee 110 €, mis peaks siis tähendama seda, kui kui lennust maha jääd, siis selle summa eest pannakse sind soovi korral mõnele muule Ryanairi lennule (aga seda on võimalik teha vaid 40 min. enne lennu algust ja max 1 h peale lennu väljumist). Igaks juhuks sai tehtud selleks päevaks ka reisitõrkekindlustus Ergoga (neil oli selline variant, et sai ise kombineerida, mida ja kui suure summa ulatuses on soov kindlustada) ja uurisin ka reisibüroost järele, et Rygges on nn. minumum connection time for international flights 1 tund, et seega nagu peaks ka kindlustuse kaitse olemas olema. Aga noh kõige parem oleks ikka kui kõik plaanipäraselt sujuks, siis on see väga hea ja kiire võimalus Malagasse lendamiseks :).

Hüva kohale jöudmist meil nüüd 3 nädalat siin ära oldud ja nüüd autoga mööda maad kodu poole.

Annan siis omalt poolt ka tagasisidet. Meie Tallinn-Oslo lend väljus u. 5-10 minutise hilinemisega, aga kohale jõudis u. 10 min. varem, et oleks kenasti ka jõudnud alt pagasit oodata ja uuesti pagasi sisse checkata. Kuna me reisisime vaid käsipagasiga, siis läksime kohe uuesti turvakontrolli (mis muidugi 2 väikese lapse, 3 koti ja talveriietegega on ülimalt tüütu) ja siis kohe võtsime ennast järgmise lennu pealemineku sappa (u. pool lennukitäit seisis juba meie ees). Malaga-Oslo lend on praktiliselt täis, kuid seevastu Tallinn-Oslo peaagu tühi, et oleksime istekohad hoopis võinud osta Malaga-Oslo lennule, oleks olnud vähem trügimist. Kahju muidugi, et Rygges transiit tsooni ei ole, siis oleks ikka väga mugav ja jõuaks kenasti ka 40 min. vahega lendude korral. Meil see lennukist maha tulek ja uuesti turvakontrolli läbimine võttis ikka aega vähemalt 20 min.

Jõuame 10:10 hommikul Oslo Rygge lennujaama ja lend läheb edasi 11:20. Käsipagasiga reisime ainult ja varasemalt oleme mitmeid kordi lennanud Ryanairiga, seeega süsteem on kõik selge. Ei tohiks olla väga suur tõenäosus, et jääme lennukist maha?

Parimat,

Vaatan pileteid suveks Malagasse. Kuidas tagasi olete tulnud? Ei leia Malagast sobivaid kellaaegu ja soodsaid variante?

Mina ostsin 22. 05 - 30.05 omale Malaga reisi jaoks sellised piletid: 22. mai 10.20 jõuan Tallinnast Oslosse, 11.20 läheb Oslost Malagasse. 30. mai jõuan 10:25 Stockholmi Malagast, ning 2h hiljem läheb Stockholmist Riiga. Riiga tuleb keegi järgi või sõidan bussiga.

Kokku läks ~90€ + krediitkaardi tasud.

Tere!

Tõstatan uuesti teema! Kas on lähiajal keegi lennanud selliselt, et lendude vahe on 40 minutit? Soovisin lennata Kosile mais ja nädal tagasi oli lendude vahe veel 2 h. Nüüd lennuajad muudetud ja vahe vaid 40 min. Ei tea, kas riskida või mitte? Samas uurisin sellel päeval Ryggesse ja Ryggest väljuvaid lendusid. Kõikidel väljumistel vahe 25 minutit. Tallinnasse lendab minu valitud kuupäeval päevasel ajal ainult Ryggest. Kui arvestasin, et lendude väljumise vahe on 25 minutit, siis tuleb lennuk Rygesse Gdanskist ja sealt edasi kohe Tallinnasse. Ehk see oleks teine lend. Kui ma ei eksi ja neil Rygges ei seisa rohkem lennukeid, siis peaks see sama lennuk, mis Tallinnast sinna läheb, lendama ka edasi Kosile. Sellisel juhul jõuaks ilmselt kindlasti, sest kui hilineb see, siis hilineb ka teine :). Siiski ootaksin kellegi kogemusi lähiajast. Minu filossoofia ja mõttekäik võib ka väga vale olla.

Siis kui ma selle teema siia postitasin, plaanisime lennata Mallorcale. Jah, ümberistumise aeg oli 40 mintsa, aga kuna tallinn Oslo lend hilines, siis olime suht õnnetud, et nüüd ongi läbi, ei jõua. AGA tegime Tallinn-Oslo lennul ühe väikse ostu ja maksime kaardiga. Ja seal kaardiaparaadi ekraanil olid näha kõik lennud, kuhu see konkreetne lennuk edasi läheb. Ja ohhh õnnne... selle lennuki järgmine marsruut oligi Mallorca. Ehk siis Tallinn-Oslo hilines ja sinna jõudes polnud veel Mallorcale väljumise värav veel avatud. Rääkisime küll pardatöötajatega, et äkki võime kohe lennukisse jääda, või asjad lennukisse jätta, et mis me tassime... aga ei läinud läbi :) Igatahes jõudsime ideaalselt. Seega võib olla väga tõenäoline, et see sama lennuk, mis läheb Tallinnast, läheb edasi ka Kosile. Sest üldiselt on nii Ryaniga, et lennuk maandub.. rahvas välja, küte sisse, rahvas sisse... ehk kui tallinna ja Kosi lennuvahe graafiku järgi on u 30 mintsa, siis on sama lennuk. Need lennukid ei oota pool päeva oma järgmist lendu.