Osta haagissuvila reisimiseks või ei?!

Avaldage arvamust kas osta haagissuvila Eestis ja Lõuna Euroopas reisimiseks või on kulu suurem kui tulu?!

Oleme 4-kesi. Auto on diisel maastur. 

Täiendan: liiklemine, parkimine, säästlikus, planeerimine.

Kasutamine hooajal.

Suuresti oleneb tasuvus sellest, millises hinnaklassis haagisest me räägime ja kui palju on aega sellega ringi vurada. Kui hakata võrdlema rendipäevatasu haagise soetusmaksumusega, siis tasuvus kõik taandub reisipäevade arvule aastas. Mõnenädalase reisisooviga aastas on kuluefektiivsem kindlasti mitte soetada ja kasutada hoopis renditeenust. Samas saab oma haagise omamisel arvestada suurema mugavuse ja paindlikkusega reisiaegade ning sihtkohtade osas.

Üks nüanss mille peale alguses vbla ka ei mõtle, siis haagisega on sul kiiruse osas teatud piirangud, parkimise osas päris suured piirangud (mõnes euroopa linnas ei saa haagisega üldse sisse sõita ja paljudes pole sobivaid parkimiskohti ega parkimismaju) ning igal pool kus pead ületama vett praami või laevaga on kulu ikka päris korralik. Kui teie reisid on 2-3 nädalat aasta jooksul ja oskad kasutada erinevaid majutusotsinguid sh kohalikke, siis soodsam tuleb ilmselt siiski lihtsalt autoga ringi trippida. Kui aga on väikelapsi, kes pikka sõitu ei kannata ja vajavad kiirelt etteplaneerimata ööbimisi ja puhkepause, siis võib ehk mõelda, siiski söögitegemine ka lihtsam ja kui restorani ette parkima ei mahu siis suurema kaubanduskeskuse ette ikka.

Plussid võrreldes matkaautoga- Sõites on vaikne, kõik need potid-pannid ja muu kola mis kolisevad, õnneks autoni ei jõua.  Lahtihaakimise võimalus on ka hea..Miinused...hmh, neid vist üsna palju.. Eesti tingimustes võib asi hallitama minna, kui ei tuuluta.. Ohutus ka..ise nägin Austrias kuidas minu ees selline vanemat tüüpi haagissuvila hakkas vänderdama auto taga 100km/h kiiruse juures ning kaua aega ei läinudki kui viskas kogu selle krempli teepeale risti, nii et kummid suitsesid, samas õnnelik õnnetus, midagi hullemat ei juhtunud. Kiirteel muidugi oli oht õhus kogu aeg, sest parajalt lauge kurv oli ja minuarust osad Audid, Porsched jms. sõitsid seal kõva kiirusega küll, arvan et 200 ligi, niiet oleks võinud selga sõita küll. Aga eks enda oma ole enda oma, kuigi eriti lõuna Euroopas ei kujuta ette kus peale kämpade sellega peatuda saaks..

ja kütusekulule võib julgelt 3-4 liitrit lisada, seega exeli tabel aitab arvutusi teha

Näiteks foorumis matkaauto.com on seda teemat korralikult lahatud. Seda otsust mõjutab suur hulk tegureid ja sinu küsimusele ei ole võimalik nii väheste algandmete puhul asjalikku vastust anda. Valik teemasid siin:

Kui oled seal natuke lugenud, saad pildi natuke selgemaks.

Ise ei mõtle hetkegi haagisele, samas tean inimesi, kes on risti vastupidisel arvamusel. Lihtsalt soovid on meil erinevad.

 Reisimine on hobi ja igal juhul nõuab raha. Algul üritad küll soodsamalt läbi ajada aga siis lõpuks teed ikka nii nagu meeldib.

Alguses rendi ja proovi kas ikka meeldib, äkki tahad hoopis matkaauto osta.