trip-krainetrip-ukraine-dark
Otsin juturaamatuid Hiina elust

Sõbrad, otsin raamatuid, mis kajastaksid Hiina elu. Huvitavad ka juturaamatud, mille tegevuskohaks lihtsalt Hiina. Leian netis vaid 2 raamatut, mis mõlemad läbimüüdud: Olev Remsu, Kevad Hiinas, 2002; Carsetn Jensen, Ma nägin maailma algust, 1997. Kui keegi teab, kust neid mujalt leida võiks või soovitada mõnd muud teost, hea meelega võtan soovitused vastu :)

Liisu

Pearl S. Buck, Hea maa, Eesti Raamat 2007, või inglise keeles Jung Chang, Wild Swans. Pärast viimase läbilugemist mõistsin kohapeal Hiinas paljusid asju paremini.

W.Dalrümple- Xanadus otsimisretk,1990 J.A.G. Roberts Hiina ajalugu, 2007 On veel muidugi ajaloo teemadel- Kolmevalitsus(ilmus omal ajal sarjas suuri sõnameistreid) ja Seitse aastat Tiibetis, kahjuks autoreid ei mäleta. Ega neid muidugi poest ei leia-ainus võimalus raamatukogud või õnne korral antikvariaat.

Hea raamat on Raudne Pühvel,kirjanik oli Ida-Saksa päritolu,ehtne kommunismivaimus lugemisvara.Kolmevalitsus on võib-olla liiga spetsiifiline,minuarust kirjutati juba 6. sajandil,nii et tänapäeva Hiina Rahvavabariigist on raske selles midagi kasulikku leida. Kui aga soovite Hiina Vabariiki külastada,siis lugege Taiwani kohta midagi!

On väga hea raamat, aga autorit ei mäleta. dok.jutt tervest 20.sajandist ühe suguvõsa naistest.

Pole just raamat, aga blogi: http://estidhiinas.blogspot.com/

Hiinas elavad eestlastest üliõpilased kirjutavad.

Denes Baracsi raamatut Deng Xiaoping--Tallinn, Olion 1991 --kui poliitika huvitab. Alex Weddingi Raudne Pühvel, Tallinn 1959, Min A. Punane asalea.